Laimingos mamos taisyklės

Šiuolaikinė moteris stengiasi sėdėti iškart ant aštuonių kėdžių, netgi ne ant dviejų. Jai reikia daryti sėkmingą karjerą, būti gera mama, žmona, šeimininke, dukra, ką ir kalbėti – visos mes stengiamės būti supermoterimis. Tik laimės tai beveik niekam neatneša.

Šiuolaikiniame pasaulyje sunku atitikti visas „idealios mamos” charakteristikas. Moteris užsivertė sau ant pečių milijoną įvairiausių rūpesčių ir visiškai logiška, kad toli gražu ne visi uždaviniai išsprendžiami kokybiškai. Kaip pasekmė – depresija ir slegiančios mintys: „Aš bloga mama!” Šitame šurmulyje pamirštame svarbiausia: tiesiog būti laimingomis.

Štai devyni laimingų mamų priesakai:

Nesistenk būti idealia. Sąvoka „idealas” labai miglota, dėl to ir jo siekti beprasmiška. Idealių mamų paprasčiausiai nėra šiame pasaulyje. Kiekviena mama – tai paprasta, normali moteris, turinti savų privalumų ir trūkumų, individualių emocinių reakcijų ir baimių. Vaikui nereikalinga mama visažinė, juk jį augina ir auklėja žmogus, o ne robotas. Vaikui svarbu laikytis už šiltos mamos rankos, matyti, kaip ji šypsosi, dūksta drauge su juo. Kai vaikas supras, jog jo mama – normalus, gyvas žmogus, jis ir pats elgsis žymiai natūraliau.

Netapk kankine. Nereikia užsikrauti milijoną darbų, o paskui aimanuoti, kad viskas krinta iš rankų, aplinkiniai nepadeda, viską tempi viena. Šeimai reikia pozityvios mamos, o ne nuvaryto arklio, pastoviai balansuojančio ant isterijos ribos. Nedaryk visko iš karto ir nesistenk viską padaryti idealiai – šito iš tavęs niekas nereikalauja. Ir kartas nuo karto atsipūsk: nueik į kiną ar į kavinę su vyru – puikus būdas praleisti vakarą bent kartą į savaitę.

Nekaltink savęs. Pakanka tik moteriai kartą suklysti, kai ji iškart ima kaltinti save, jog nieko nesigauna. Štai kitos mamos vaikų aikštelėje atrodo tokios laimingos, jos tikriausiai viską spėja. Pabandyk kada atvirai su kuria nors iš jų pasikalbėti ir sužinosi labai daug įdomių dalykų.

Džiaukis smulkmenomis. Mūsų sudėtingais laikais aplinkui vien negatyvas, labai sunku surasti, kuo galima būtų pasidžiaugti. O reikia! Negalima gyventi, jaučiant nesibaigiantį nemalonumų spaudimą. Išmok džiaugtis pačiais paprasčiausiais dalykais: saulute už lango, pirmosiomis gėlėmis iš po sniego, vaikišku juoku, kvailomis ir juokingomis frazėmis. Būti laiminga paprasčiau, nei tau atrodo.

Juokis. Į viską reikia žvelgti su humoru, kitaip labai lengva prarasti sveiką protą. Dažniau juokauk ir juokis kartu su mažuoju, pasakok jam smagias istorijas, drauge žaiskite.

Pusryčiaukite ir vakarieniaukite šeimos rate. Bendrai valgyti – tai šeimai skirtas laikas, kai galima pasidalinti naujienomis ir pabūti už vieno stalo su pačiais artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis. Neišsivaikščiokite su lėkštėmis po skirtingus kambarius, neatimkite vienas iš kito tokių gerų ir šiltų minučių.

Leisk sau pinigus. Mamos visada stengiasi taupyti savo sąskaita ir pirkti vaikams tik geriausia. Yra, žinoma, daiktų, kurie vaikams tiesiog būtini, tačiau pamiršti save neatleistina. Kam mokėti krūvą pinigų už vaikiškus žymaus modelio džinsus, jeigu jie plyšta ir terliojasi lygiai taip pat kaip normalūs ir kainuojantys kelis kartus pigiau? Nepamiršk savų poreikių ir nedidelių džiaugsmų, be šito moteriai labai liūdnai gyvenasi.

Išsimiegok. Taip su mažais vaikais ne visada pavyks, tačiau reikia pasistengti suformuoti tokį režimą, kad ir vaikas turėtų pakankamai laiko pailsėti, ir tėvai galėtų skirti vienas kitam kelias valandas ir tuo pat metu neiti miegoti trečią nakties. Sveikas miegas – be galo svarbu, nepamiršk šito.

Neišduok savęs. Sulaukusi vaiko, tapsi labiau suaugusi ir brandi, tapsi geresnė, sentimentalesnė, švelnesnė, tačiau širdyje ir toliau liksi ta mergaitė, kuri visai neseniai lakstė į šokius mokykloje ir slapčia nuo mamos dažėsi lūpas. Neišduok savęs. Pavargai, kojos nebelaiko – neprievartauk savęs vakarienės gaminimu, užsakyk maisto į namus. Būk paprastesnė ir niekada nesakyk savo mažiesiems, kiek daug dėl jų praradai, kiek daug jiems paaukojai. Tai labai žiauri daugybės motinų klaida. Dažniau sakyk saviškiams, kad juos labai myli.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *