Leiskite sau pradėti iš naujo

Milijonai žmonių apsėsti idealo siekimo manijos. Šita manija trukdo priimti sprendimus tuo, kad žmogus pernelyg daug laiko eikvoja kiekvienos detalės analizei. Analizuoti, žinoma, reikia, kad viskas gerai gautųsi, tačiau jeigu negalite įgyvendinti kokios nors idėjos dėl to, kad ji nėra ideali ar negalite parodyti savo darbo kitiems, kadangi produktas ar paslauga dar netobuli, reiškia su jumis kažkas negerai.

Džordžas Bernardas Šou kartą pasakė: “Pilnas klaidų gyvenimas žymiai garbingesnis ir naudingesnis už gyvenimą, praleistą nieko neveikiant”.

Jūs darysite klaidas, skaudinsite kitus ir kęsti skausmą. Klaidų būna didelių ir mažų, atitaisomų ir nebeatitaisomų. Tokia gyvenimo tiesa. Anksčiau ar vėliau susidursite su nesėkme, nepriklausomai nuo to, kiek aktyvus ir energingas esate. Tai neišvengiama.

Išskyrus tą atvejį, kai visiškai nieko nedarote.

Vadinasi, reikia liautis vaikytis tobulumo.

Nesėkmės – neatskiriama gyvenimo ir pasisekimo dalis. Kuo daugiau, tuo geriau (proto ribose, savaime aišku). Svajonių įgyvendinimui reikalinga rizika. Sunku pasiekti vertą tikslą, jei vengiate rizikingų veiksmų.

Išplėskite ribas ir būkite pasirengęs pradėti iš pradžių.

Vaikydamiesi tobulumo, jūs iš esmės sukatės apžvalgos ratu. Kai tik nusprendžiate, kad pasiekėte finišą, atsiranda naujų problemų ir jūs toliau bėgate tuo užburtu ratu. Vietoje to geriau susikoncentruoti ties keliu, kuriuo žengiate ir tikėjimu, kad viskas gausis.

Tai, kas jau padaryta, yra kur kas vertingiau už bet kokį abstraktų idealą.

Realus pasaulis nemėgsta perfekcionistų. Jis apdovanoja tuos, kurie veikia. Duokite sau laiko pamąstyti apie tai, ką sugebate ir pradėti žengti mažais žingsneliais ta kryptimi.

Proceso metu patirsite nesėkmių, tai normalu. Nepriekaištaukite sau už klaidas ir neteisingus sprendimus. Tai veda į savigriovą.

Patirti nesėkmes normalu iki to laiko, kol esate pasiryžęs bandyti iš naujo ir iš naujo. Nonkomformistai ir keistuoliai pastoviai patiria nesėkmes. Tačiau jie žengia į priekį, žinodami, kad proveržis anksčiau ar vėliau ateis.

Nesvarbu, kiek klaidų padarėte ar kokiu greičiu progresuojate. Jūs vis tiek smarkiai lenkiate tuos, kurie net nebando kažko imtis daryti.

Mūsų protas kupinas įvairiausių įsitikinimų, kuriuos suformavo patirtis, įvykiai ir prisiminimai. Laikui bėgant, šie įsitikinimai gali priversti protą daryti neteisingus sprendimus ir tai, be jokios abejonės, atsilieps mąstymui ir priimamiems sprendimams.

Pažiūros, kurių laikotės, daro be galo stiprią įtaką gyvenimui. Jos gali nulemti, ar tapsite tuo, kuo norite būti, ar realizuosite visa tai, kas jums vertinga.

Jums ne visada reikalingas idealus planas. Kartais reikia tiesiog pabandyti ir pasižiūrėti, kas iš to išeis. Veiksmai veda į rezultatus. Rezultatas veda į naujus veiksmus. Įsiminkite šią tiesą. Ir tapsite nenugalimais.

Jūs turite daugiau nei vieną šansą.

Anksčiau esu patyręs daug nesėkmių, tačiau žengiau į priekį. Jūs irgi ne kartą susidursite  su nesėkmėmis. Jos reikalingi tam, kad kažko jus išmokytų ir padėtų susirasti kitą kelią link to paties tikslo.

Sunkiausia – pradėti daryti, visa kita – atkaklumo klausimas. Paprasčiausia yra pasiduoti ir susitaikyti su pralaimėjimu. Kur kas sudėtingiau – atsistoti, nusipurtyti dulkes ir toliau žengti link tikslo.

Leiskite sau pradėti iš pradžių.

Kai siekiate tikrų tikslų, susikuriate naujas galimybes jiems siekti, įgyjate patirties ir gyvenate pilnavertį gyvenimą.

Pasaulis laukia jūsų. Laukia, kada nustosite klausinėti “ar galima?” Laukia, kai suimsite save į rankas ir pradėsite iš naujo. Nustosite savimi abejoti. Laukia, kada pabandysite dar kartą. Kada pradėsite dalintis savo idėjomis ir kūryba.

Jūs esate vienintelis žmogus, pajėgus priversti save eiti toliau. Jums nereikia tobulumo. Svarbiausia – nepasiduoti ir nesiliauti bandyti. Neleiskite nesėkmių baimei sunaikinti pergalės džiaugsmą.

Štai ką reikia daryti, kad pakeistumėte mąstymą ir išsilaisvintumėte nuo baimės padaryti klaidą:

Naują projektą pradėkite nuo prisipažinimo pačiam sau, kad jis yra sudėtingas ir jums visiškai nežinomas, nepažįstamas. Pripažinkite faktą, kad jums prireiks laiko, norint pasiekti pirmų rezultatų. Jūs galite padaryti klaidų, ir tai normalu, kadangi būtent tokiu būdu tobulėja jūsų sugebėjimai. Kartokite sau šiuos teiginius, kai tik atsiras reikalas;

Kreipkitės pagalbos į kitus žmones, jei susiduriate su problemomis. Mes slepiame savo klaidas, vietoje to, kad aptartume su tais, kurie gali duoti vertingą patarimą. Klaidos nepaverčia jūsų kvailiais. Priešingai, kvailys yra tas, kuris laiko save ekspertu visose sferose.

Pasistenkite nelyginti savęs su kitais žmonėmis. Sudėtinga, žinau, bet vis dėlto. Vietoje to lyginkite savo rezultatus su tais, kurių pasiekėte praeitą savaitę, mėnesį ar pernai metais. Jūs galite daryti klaidas, galite būti netobulas, svarbiausia – turite tobulėti, žengti į priekį. Tai vienintelis dalykas, kuris turi reikšmę.

Nesėkmė – ne tragedija. Svarbiausia – nepasiduoti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…