Lyginimas su kitais nemotyvuoja. Lyginimas su kitais lėtai žudo

Viena mėgstamiausių žmonių pramogų – stebėti kitų gyvenimą ir lyginti su savu. Ir dažniausiai pirmenybė tenka svetimai laimei. Kaip visi mes puikiai žinome, kaimyno kieme ir žolė žalesnė, ir jo automobilis geresnis, ir alga fantastiška. Ir visiškai nesvarbu, kad galbūt tasai kaimynas turi didelių problemų su sveikata ar santykiais šeimoje. Lygindami, mes matome tik teigiamas kitų žmonių puses. O savyje atkreipiame dėmesį tik į negatyvius bruožus. Vertiname, akcentuodami tai, ką turi kaimynas ir ko neturime patys.

Argi lyginimas su kitais nemotyvuoja?

Šitą klaidą labai dažnai daro tėvai: „Štai, pažiūrėk, tavo klasės draugas Petriukas gauna vien gerus pažymius“. Neatsilieka ir sutuoktiniai, ypač tai pasakytina apie žmonas: „O mano draugės vyras nupirko jai audinės kailinius“. Žmonės neįžvelgia nieko keisto palyginimuose, netgi laiko juos visiškai natūralia bendravimo dalimi.

Prisipažinkime – tuo piktnaudžiauja visi: ir viršininkai, ir draugai, ir artimieji, kolegos, net šiaip pažįstami žmonės. Ir, žinome, mes patys tuo užsiimame. Tačiau sąžiningai atsakykite į klausimą: ar bent kartą gyvenime palyginimas su kitu žmogumi jus motyvavo? Paskatino veiklai? Ar užsiliepsnojote bent kartelį pavydėtinu entuziazmu, išgirdęs: „Jis geresnis už tave“? Manau, atsakymas bus neigiamas. Ir nieko nuostabaus.

Kodėl palyginimai su kitais neveikia?

Mes žvelgiame į kitų žmonių gyvenimą ir nesąmoningai fiksuojame, ką turi jie ir ko neturime mes: sėkmingai susiklosčiusių aplinkybių, gražios figūros, didelės algos, gerų santykių su vaikais, didžiulio namo ir t.t. Tas pats jūsų laukia ir tada, kai pradedate užsiimti nauja veikla, pavyzdžiui, kuriame verslą ir panašiai. Kas mus lydi pačioje kelio pradžioje? Teisingai – palyginimas su žmonėmis, kurie kažko jau spėjo pasiekti toje srityje.

Mes matome tik vieną medalio pusę – kaip puikiai žmogus susitvarkė gyvenimą. Ir net pagalvoti sau neleidžiame, kiek tasai žmogus, galbūt, yra praradęs, kiek valandų, dienų ar metų paaukojo darbui ir savęs tobulinimui, kiek jėgų jam tai kainavo, kiek kartų susidūrė su sunkumais ir įvairiais likimo vingiais. Ir tai pasakytina apie visus žmones, netgi tuos, kuriems, kaip mums atrodo, viso gėrybės buvo „pateiktos ant lėkštutės“. Kad ir koks sėkmingas mums atrodytų kaimynas, kad ir kokia žalia jo kieme būtų žolė, mes visiškai negalvojame, kiek pastangų jam kainavo tas gyvenimas, kuriuo mes šitaip žavimės.

Palyginimų pasekmė bus tik viena – neišvengiamas mūsų pačių savivertės smukimas. Argi šito jūs taip trokštate pasiekti?

Sustabdyti lyginimų srautą

Būtina užkirsti kelią net menkiausiam kitų žmonių mėginimui lyginti jus su dar kažkuo. Daryti tai reikia su pasitikėjimu ir griežtai. Neduokite sau ir kitiems preteksto lyginti.

Be to, labai svarbu išmokti nelyginti paties savęs su kitais. O tai padaryti bus žymiai sudėtingiau. Nuo ko pradėti? Pirmiausia – nuo dėkingumo už tai, ką jau turite. Galbūt norėjote sau geresnio gyvenimo, tačiau patikėkite: pasaulyje yra milijonai žmonių, kurie viską atiduotų, kad galėtų gyventi kaip jūs.

Nepamirškite ir to, kad gyvenimas neatleidžia atsainaus požiūrio į jį. Dažnai tokios negatyvios situacijos kaip išsiskyrimas su artimaisiais, atleidimas iš darbo, sveikatos problemos paskatina suvokti, kad esame pakankamai laimingi ir pasiturintys žmonės. Tai ar verta nusiristi iki tokios būsenas, kad gyvenimas pakištų bėdą? Juk jau dabar, šiuo momentu, galite apsidairyti aplinkui ir blaiviai įvertinsi save bei savo gyvenimą, ignoruodami kitų žmonių pasiekimus, kurie neturi su jumis nieko bendro.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

20 dalykų, kuriuos būtina padaryti, kol esate jauni

Originalas Vaikystėje laikas eina lėtai: atrodo, kad viskas dar priešaky, o gyvenimas bus amžinas. Ir kuo mes vyresni, tuo greičiau lekia savaitės, dienos, valandos… Daugelis iš mūsų tik bėgant metams suprantame, kaip svarbu priimti savo trūkumus, mylėti ir save, ir artimuosius, rinktis tai, kas daro mus laimingus, kovoti už tai,…

Džiaugsmas džiaugsmui nelygu, bet visada galime pasirinkti stipresnį

Originalas Sakoma, kad išankstinis džiaugsmas – gražiausias. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Po tyrimų mokslininkai padarė išvadą: priklausomai nuo to, ko laukiame. Paradoksas, bet išankstinis džiaugsmas laikomas gražiausiu džiaugsmu apskritai. Tas laukimas būna stipresnis už patį malonų įvykį. Kita vertus, žmonėms būdingas nekantrumas. Mes nemėgstame laukti, nesvarbu, ar trokštame…

Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti,…

Byrančią santuoką išgelbėti padėjo vienas paprastas klausimas

Originalas Šeimyninis gyvenimas ne visuomet būna rožėmis klotas. Dažna pora išgyvena ne tik trumpalaikes, bet ir metų metus trunkančias santykių krizes. Tačiau dviejų žmonių noras būti kartu yra stipresnis už bet kokias negandas. Tuo įsitikino ir amerikiečių rašytojas Richardas Paulas Evansas (52 m.). Jis rado paprastą, tačiau veiksmingą būdą išgelbėti…

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…