Maitinti naktį kenksminga?

Šį tvirtinimą kartais galima išgirsti iš stomatologų, gastroenterologų ir kitų vaikų gydytojų. Ir jis yra visiškai teisingas, jei kalba eina apie maitinimą mišiniais ar kitokiu maistu. Iš tiesų dėl mišiniuose esančios sacharozės poveikio gali sugesti vaiko dantys, maistas, pavartotas naktį gali sutrikdyti medžiagų apykaitą, o naktiniai pabudimai neigiamai veikia nervų sistemą. Tačiau visa tai niekaip nesusiję su maitinimu krūtimi.

Motinos pieno cukrus nėra identiškas tam cukrui, kuris ardo dantis. Dar daugiau – motinos piene esama medžiagų, kurios apsaugo vaiko burnos ertmę nuo karieso ir kenksmingų bakterijų poveikio.

Krūties čiulpimas negadina vaiko sukandimo. Priešingai, būtent vaikai, kurie niekad nečiulpė buteliukų, o vien tik krūtis, statistikos duomenimis demonstruoja pačius aukščiausius burnos-žandikaulių aparato išsivystymo rodiklius.

Motinos pienas niekaip neapkrauna skrandžio. Jį įsisavina ne skrandis, o žarnynas, palikdamas skranduką ramybės būsenoje ir daugmaž tuščią.

Moters pienas turi unikalią savybę – jis pats padeda save įsisavinti. Dėl to naktį neatsiranda vaikui nereikalingų apkrovų.

Maitinimas krūtimi – pati geriausia profilaktika prieš naktinius vaikų pabudimus, kurie jiems gali pakenkti. Dėl laiku gautos pieno porcijos, vaikas nepabunda, pereina iš paviršutiniško miego fazės į gilų miegą, tęsdami naudingą augimui ir vystymuisi naktinį miegą.

www

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti