Mamos-dukros santykių tipai – kokie bus jūsų santykiai su vyrais

Tai, kaip bendrauja motina ir dukra, turi įtakos abiejų jų elgesys ir vaikystėje patirti išgyvenimai. O nuo to, kokia esate dukra, pasirodo, priklausys ir jūsų santykiai su vyrais. Tad kaip pirmiausia pagerinti santykius su motina, o po to ir su vyrais?

Psichologai išskiria net aštuonis motinos ir dukros santykių tipus. Sužinokite, kokiam priklausote jūs ir ką galite padaryti, kad pagerintumėte santykius ne tik su gimdytoja, bet ir su savo mylimuoju.

Geriausia bičiulė.

Situacija. Kai buvote maža, jūsų mylima ir jus labai palaikanti motina dažnai kartodavo, kad esate nuostabi, o galbūt net minėjo ir tai, jog esate mylimiausias jos vaikas.

Ir dabar jūs abi daug laiko praleidžiate kartu, skolinatės viena iš kitos drabužius ir vaikštote į vakarėlius.

Daroma įtaka. Toks artumas gali apsunkinti jūsų galimybes atsiskleisti kaip asmenybei.

Nuolat laukiate pritarimo ir norite patenkinti kitų žmonių lūkesčius, tad nenuostabu, kad dažnai sutinkate atlikti tai, ko nenorite.

Be to, jaučiatės turinti persiplėšti ir norinti įtikti ir savo motinai, ir esamam draugui, nes jos nuomonė apie jį jus veikia labai stipriai. O jis mano, kad motina jūsų namuose lankosi per dažnai.

Koks gali būti sprendimas? Atminkite, kad kartais naudinga pasakyti „ne“ ar su kuo nors nesutikti. Tiesą sakant, jūsų draugui toks jūsų atvirumas gali pasirodyti netgi reikalingas.

Kai jūs ir motina būsite atviros viena su kita, sugebėsite ne tik priimti sprendimus, bet ir rasti kompromisą ginčydamosi.

Panelė tobulybė.

Situacija. Augdama jautėte spaudimą namuose ir mokykloje. Galbūt jūsų motina buvo nepastovios nuotaikos arba sirgo, tad nenorėjote jos suerzinti ar supykdyti.

O gal motina turėjo aštrų liežuvį ir išvengti jos kritikos, šokti pagal jos dūdelę jums buvo lengviau.

Daroma įtaka. Kad išvengtumėte nenumatytų problemų, visada galvojate dviem ar trimis žingsneliais į priekį. Bet esate įsitempusi ir, jei kas nors vyksta ne pagal planą, pratrūkstate. Jums sunku suprasti partnerį, jei jo elgesys nėra toks, kokio tikitės, arba jam pradėjo nesisekti, tad dažnai jį kritikuojate.

Koks gali būti sprendimas? Supraskite, niekas nėra tobulas ir nuolatinė įtampa jums nepadeda. Šiek tiek sumažinusi tempą ir atsipalaidavusi tapsite ramesnė, jūsų partneris irgi jausis geriau, nes nereikės verstis per galvą siekiant tobulybės.

Maištautoja.

Situacija. Kai kurios dukros darė viską, kad tik namuose būtų tvarka ir ramybė, bet jūs elgėtės priešingai ir sąmoningai laužėte taisykles.

Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai motina linkusi viską kontroliuoti ir elgiasi nenuspėjamai. Gali būti, kad buvote kaltinama dėl dalykų, įvykusių ne dėl jūsų kaltės, tad užaugote manydama esanti didžiausia nevykėlė.

Daroma įtaka. Jus lengva supykdyti ar pravirkdyti, nes dalykai, kitiems atrodantys maži ir nereikšmingi, jums atrodo labai svarbūs. Jūsų partneris to nesupranta, net menkiausias posakis, pavyzdžiui, „aš daryčiau visai kitaip“, jums skamba kaip įžeidimas, nes būtent taip kalbėdavo jūsų motina.

Be to, esate įpratusi nuolat būti kritikuojama.

Pavyzdžiui, jūsų draugas darbe susipažino su nauju žmogumi ir jį apibūdino kaip įdomų pašnekovą, o jums atrodo, kad draugas jus laiko nuobodžia.

Koks gali būti sprendimas? Užuot greitai ėmusi gintis arba atakuoti kitus, įsitikinkite, ar tikrai priėjote prie teisingos išvados. Paklauskite: „Ar aš tau atrodau nuobodi?“

Tada neįsiplieks ginčas ir greičiau atsikratysite slogių minčių.

Našlaitė.

Situacija. Dėl kokių nors priežasčių jūsų santykiai su motina labai silpni arba išvis su ja nebendraujate. Gali būti, kad jums esant visai mažai ją ištiko depresija po gimdymo arba ji netikėtai mirė, taip ir neišmokiusi jūsų bendrauti.

Arba jūs dėl neaiškių priežasčių nebuvote labai artimos. Kad ir kas nutiko, jaučiatės taip, lyg neturėtumėte motinos.

Daroma įtaka. Jums sunku pasikliauti kitais ir dėl to turite tik keletą draugų, o jei kas nors iš jų prarado jūsų pasitikėjimą, jiems beveik neįmanoma jo susigrąžinti.

Tikitės, kad kas nors jus vis tiek nuvils, ir kartais jaučiate palengvėjimą, kai taip nutinka. Nenuostabu, kad aplink jus stovi didelė tvirta apsauginė siena, apsunkinanti galimybes susirasti gyvenimo draugą.

Koks gali būti sprendimas? Jei vaikystėje jautėtės apleista ir viena, giliai viduje tikite, kad jums kažkas negerai.

Pagalvokite, ką tuo jums norėjo pasakyti motina.

Gal, pavyzdžiui, „visi, kuriuos myliu, mane palieka“, ir suprasite, kad būtent taip į pasaulį žiūrite ir jūs. Atsikratykite tokio požiūrio, nes tai tikriausiai jus ir stabdo gyvenime.

Balta varna.

Situacija. Judvi nuolatos baratės ir pešatės, nes esate labai skirtingos. Galbūt siekiate karjeros toje srityje, kuri jūsų motinai atrodo netinkama arba politiškai nepriimtina.

Kartais net pagalvojate, ar jūsų nesupainiojo gimdymo namuose ir gal atidavė ne biologiniams tėvams.

Daroma įtaka. Kai suaugote, suradote taip pat mąstančių žmonių, bet atėjus laikui žengti ten, kur neturėjote jokios patirties, pavyzdžiui, į darbą naujoje vietoje, vis tiek nerimaujate, ar ten pritapsite.

Yra tikimybė, kad jau ištekėjote arba susituoksite su žmogumi iš kitos kultūros arba gerokai vyresniu. Kai esate susinervinusi arba patiriate stresą, kai kurie jo arba jo šeimos bruožai, papročiai ar veiksmai jums atrodo keisti.

Staiga suprasite, kad jūsų ir motinos vaidmenys pasikeitė ir dabar kitokie nei jūs žmonės jums atrodo nepriimtini.

Koks gali būti sprendimas? Jei sukūrėte šeimą, kurioje vyrauja dvi skirtingos kultūros, bandykite surasti kompromisą sakydami: „Mūsų šeimoje buvo daroma taip, o kaip elgiamasi jūsiškėje?“

Kai ką nors mylime, lengva greitai daryti prielaidas, bet būtent tai yra nelaimingų santykių pradžia.

Tad, užuot per anksti darę išvadas, tiesiog pasikalbėkite.

Lepūnėlė.

Situacija. Esate ta, kuriai motina visada pasiruošusi padėti. Ji atvyks į namus ir jums esant darbe priims siuntinį, o pamačiusi ką tik išskalbtų drabužių krūvą juos išlygins.

Kai jūs mokėtės universitete, ji perskaitė visas jums privalomas knygas ir padėjo apie jas rašyti rašinius. Nors esate suaugusi, motina vis dar pasiruošusi jums padėti.

Daroma įtaka. Kenčiate, nes buvote įpratusi visuomet turėti ją šalia, o dabar jaučiatės bejėgė.

Arba jūs būsite priklausoma nuo draugo dėl praktinių dalykų, tokių kaip vairavimas ar bendravimas su aukštesnio rango asmenimis, arba savo prastą nuotaiką ir neigiamas emocijas išliesite ant jo, nes tikėsitės, kad būtent tai padės pasijusti geriau.

Kad ir kaip nutiktų, savo partnerius laikote labai arti, nes nerimaujate, kad jie, kaip ir jūsų motina, perims jūsų gyvenimo kontrolę.

Koks gali būti sprendimas? Bandykite ką nors padaryti savarankiškai, pavyzdžiui, sutvarkyti užsikimšusią praustuvę, ir pamatysite, kaip visa tai atlikus išaugs jūsų pasitikėjimas savimi.

Pasitarkite su partneriu ir paklauskite, ar jis nesijaučia per daug apkrautas darbais bei atsakomybe.

Jei neturite vaikino, nesitikėkite, kad kiekvienas jų iškart imsis jūsų motinos vaidmens, tad į priekį ženkite labai mažais žingsneliais.

Darbštuolė.

Situacija. Jūsų ir motinos santykiai be galo draugiški, tačiau niekada nevykstate kartu apsipirkti ir valandų valandas nekalbate telefonu.

Šis bendravimas yra labiau praktiškas nei emocionalus, tačiau jūs tvirtai žinote, kad ji jus myli.

Daroma įtaka. Jums labiau rūpi namų ruošos darbai nei linksmai praleistas laikas su vaikinu. Šeimoje niekada nekalbėjote apie jausmus, tad nelabai suprantate ir savuosius arba į juos bandote nekreipti dėmesio užsiimdama įvairia veikla.

Kol kas tai nėra labai blogai, bet pasiekusi brandesnį amžių paklausite savęs: o kam visa tai? Būkite atsargi ir stebėkite, kad šie užslėpti jausmai netaptų depresija.

Koks gali būti sprendimas? Pasistenkite būti romantiškesnė – užsisakykite viešbutį ir smagiai praleiskite laiką be vaikų, vaikščiokite susikabinę rankomis arba nueikite į baseiną.

Jei pirmą žingsnį šioje situacijoje žengs jūsų partneris, pirmiausia, ką galite pagalvoti, – kad jums reikia sutvarkyti virtuvę, bet šias mintis vykite į šalį ir visiškai atsipalaiduokite.

Nustebsite šios veiklos teikiama nauda, o 10 minučių pasivaikščiojimas padės sutvirtinti judviejų santykius.

Tėvelio dukrytė.

Situacija. Jei kolegos darbe jus išgirstų juokiantis iš telefonu sakomų tėvo juokelių, tikriausiai pamanytų, kad tai naujas jūsų vaikinas.

Jūsų santykiai su tėvu daug artimesni nei su motina, tad dėl to kenčiate abi.

Daroma įtaka. Tikriausiai esate priklausoma nuo vyro ir nemėgstate rimtų draugysčių su moterimis, nes vos tik atsiranda galimybė sužavėti vyrą, jas ignoruojate.

Jei esate vieniša, dėl to gali būti kalti vyrams keliami per aukšti reikalavimai, nes niekas neprilygsta jūsų tėvui.

O jei esate ištekėjusi, jūsų vyras gali jaustis nevisavertis, ypač tada, kai iškilus finansinėms problemoms pirmiausia kreipiatės į tėvą.

Koks gali būti sprendimas? Siekite pusiausvyros ir daugiau laiko praleiskite su motina arba draugėmis. Pirmenybę teikite vyrui, išklausykite jį.

Jei esate vieniša, kitą kartą sutikusi galimą partnerį pagalvokite, kaip tokioje situacijoje elgtųsi suaugusi moteris.

Kaip elgtis su sunkaus charakterio motina?

1. Pabandykite geriau suprasti savo motiną ir panagrinėkite, ar jos vaikystės potyriai turėjo įtakos tokiems jūsų santykiams. Paklauskite, kaip jai sekėsi bendrauti su savo motina.

2. Parašykite laišką, bet jo neišsiųskite. Tai labai padės, jei jau kurį laiką nebebendraujate su motina. Jame išdėsčiusi viską, ko negalėjote pasakyti vaikystėje, pajusite palengvėjimą.

3. Giliai širdyje jai atleiskite, nes ji kaip galėdama stengėsi su jumis bendrauti ir auklėjo jus taip, kaip mokėjo.

4. Užuot laukusi, kol motina ką nors imsis keisti jūsų santykiuose, pirma ženkite žingsnį – pavyzdžiui, jai pasakius ką nors erzinamo, tyliai suskaičiuokite iki 10 ir tik tada kalbėkite.

5. Pamirškite vaikystėje taikytus metodus, tokius kaip maištas, noras būti geriausiai, ir paklauskite, ką tam tikru atveju ji norėjo pasakyti.

6. Pasakykite motinai, už ką ją vertinate ir mylite. Nemanykite, kad ji tai jau žino.

Parengė Edita Maračinskaitė

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *