Meilė – ne apie tai…

Kad tave mylėtų, nereikia būti „kietai“. Nereikalingi brangūs rankinukai, akiniai, madingi daiktai, automobiliai, butai. Nepadės nei žargonas, nei žvilgsnis iš aukšto, nei pareigos. Meilė – ne apie tai.

Kad tave mylėtų, nereikia būti tokiai, kaip visi. Neverta išduoti pačios savęs, savo svajonių ir tikslų, prisitaikant prie sociumo ir jo normų. Atsisakydami savęs ir savo prigimties, žmonės gali surinkti kelis papildomus balus, tačiau negaus meilės.

Kad tave mylėtų, nereikia būti idealia visame kame ir visada. Neverta siekti visur ir visada atrodyti nepriekaištingai, nepadės ir ideali tvarka namuose, tarsi sterilioje laboratorijoje. Galima klysti, galima daryti neteisingai – meilei tai neatsilieps.

Kad tave mylėtų, nereikia būti supermoteriška. Neverta įsprausti savęs į siaurus moteriškumo sąvokos rėmus – tapti džiūsna top modeliu ar vaidinti motiną Teresę. Net jeigu kartais nešioji kelnes ir leidi sau nusikeikti sudėtingoje situacijoje, jeigu dirbi, vairuoji – tave vis tiek gali mylėti.

Kad tave mylėtų, nereikia būti gražiai ar jaunai. Grožis – sąlyginė sąvoka, o jaunystė pernelyg greitai praeina. Išvaizda rūpintis, žinoma, reikia, tačiau meilė ne nuo jos priklauso.

Kad tave mylėtų, nereikia būti unikalia ar ypatinga. Tu jau gimei unikalia ir vienintele tokia pasaulyje, visa kita – smulkmenos, lyginant su tuo, kokia esi iš tikrųjų.

Kad tave mylėtų, nebūtina tapti sėkminga. Nuo to, kad gausi aukštas pareigas, sukursi savo verslą, uždirbsi krūvą pinigų, gausi daug įvairių bonusų. Bet ne meilę.

Kad tave mylėtų, nereikia kažko daryti. Meilė – ne prekė turguje, kurią reikia išsiderėti ar atidirbti. Bet koks šantažas: „Padaryk tą ir šitą, ir aš tave mylėsiu“ – neturi nieko bendro su meile.

Kad tave mylėtų, nebūtina būti protingai. Nereikia žinoti visko ir apie viską, laimėti intelektualinių rungtynių, turėti aukštą IQ ir kelių universitetų diplomų. Galima leisti sau kažko nežinoti, nesuprasti ir dėl to nepergyventi. Myli nebūtinai pačias protingiausias.

Kad tave mylėtų, nereikia būti pačia geriausia. Neverta mėginti kažką aplenkti, nugalėti, pirmai pasiekti finišą. Ant to pjedestalo tavęs lauks šlovė, pasisekimas ir kiti materialaus pasaulio atributai. Tačiau meilės pjedestalais niekas nematuoja.

Kad tave mylėtų, nebūtina būtų teisingai ir viską daryti teisingai. Nebūtina būti ir visada teisia. Meilės tai neatneš, patikėk. Kad tave mylėtų, nereikia būti ir gerai. Nesvarbu, ką apie tave galvoja kiti žmonės, ką apie tave kalba ir kaip tave suvokia. Svarbu tiktai tai, ką apie tave galvoja Dangiškoji Kanceliarija, nors kaip tik ten niekas ir nevertina, o paprasčiausiai myli.

Myli ne dėl to, kad tu tokia ar anokia. Myli dėl to, kad tai – tu. Tokia, kokia esi. Tegu neideali, netobula, su krūva trūkumų ir ypatumų, tačiau vienintelė tokia pasaulyje. Myli ne už kažką, o dažniausiai – nepaisant kažko. Tiesiog myli ir viskas. Užsitarnauti meilės neįmanoma.

Meilę galima tik imti ir duoti, atiduoti ir imti. Jeigu jums siūlo kažką mainyti į meilę – netikėkite. Nėra pas tokį žmogų meilės, negalės jis jums jos duoti, tik veltui švaistysite laiką ir jėgas. Meilė neparduodama.

Myli sielą. Širdį. O širdis nebūna neteisinga, bloga ar netobula. Širdis visada nuostabi, laiminga ir kupina meilės. Ji pasirengusi šia meile dalintis tiesiog dėl to, kad sulaikyti meilės neįmanoma, ji sklinda kaip šviesa, nežinodama nei sąlygotumų, nei etikečių, nei įvairiausių kvailysčių.

Meilė paprasčiausiai yra. Jau dabar. Jau tavo viduje. Neribotais kiekiais. Pačiu geriausiu pavidalu. Beliko tik surasti savo širdyje šitą šaltinį.

Ir liautis tikėti, kad meilę reikia užsitarnauti, užsidirbti, iškovoti, surasti kažkur išorėje ir išlaikyti. Meilė – ne kažkokia pigi dama, kurią galima nusipirkti, išsiderėti, į ką nors iškeisti. Meilė – tai tavo širdies šviesa, o kiti žmonės tarsi veidrodžiai atspindi tau tavo paties skleidžiamą šviesą.

Ir kai suprasi, kad ši šviesa gyvena tavo viduje, pajausi, kad ji ateina pas tave visada neribotais kiekiais ir be jokio išskaičiavimo, tu pagaliau susirasi šį šaltinį ir jau daugiau niekada nebetikėsi žemiškais žaidimais ir manipuliacijomis „meile“. Tu aiškiai suprasi, kad jokios meilės tuose žaidimuose nėra. Tikroji meilė kitokia ir kai kartą jos paragausi, daugiau niekada nebepaimsi į burną surogatų.

ŠaltinisPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI