Mergaitės ir berniukai iki pat senatvės

Manau, esate pastebėję, kaip moterys (dažniausiai netekėjusios) baisiai pasipiktina, kai išgirsta apie tai, kad 30-35 metų jau nebekotiruojama santuokų rinkoje ir kad vadinti 35-erių metų amžiaus moterį, ir dar turinčią vaiką, mergina – kažkaip kvailoka. Tačiau faktas yra faktas, jos iš tiesų nesupranta ir argumentuoja savo teisę elgtis kaip jauna mergina tuo, kad turi dar pakankamai patrauklų kūną (bent jau jų požiūriu) ir pasisekimą vyrų tarpe, visai kaip jaunystėje. Čia, tiesa, yra nedidelis niuansas. Jaunystėje į jas adekvatūs, perspektyvūs vyrai galėjo žvelgti kaip į pretendentes į žmonas, o dabar jos vyrams įdomios nebent dėl prieinamo vienkartinio sekso, o tie „vyriškiai“, kuriems jos kelia tokį susidomėjimą, nepatenkina pačių moterų, tačiau jos linkusios šio niuanso nepastebėti ir mano, kad tiesiog dar nesutiko to savo išsvajoto princo, kuris su malonumu išspręs visas nesuskaičiuojamas jų problemas.

Nesupranta šios moterys, kad elgtis kaip mergina yra normalu ir natūralu jaunai merginai, o toks pats suaugusios tetos, daug ko spėjusios pamatyti savo gyvenime, elgesys, atrodo kaip paprasčiausias maivymasis.

Tokios moterų klaidos esmė yra ta, kad jos nežino ir, atitinkamai, nenori pripažinti natūralios gyvenimo eigos, t.y. gyvenimo etapų, kuriuos turi pereiti žmogus, o būtent – vaikystės, jaunystės, brandos ir senatvės, su kiekvienam etapui būdingais pliusais ir minusais. Be to, neįmanoma kiekviename gyvenimo etape gyventi pilnavertiškai, jei lygiai taip pat pilnavertiškai negyvenai ir morališkai bei psichologiškai neišaugai iš ankstesnio etapo. Išimtis gali būti nebent vaikystė.

Vyresnių moterų problema ta, kad jos netampa subrendusiomis ir psichologiškai pasilieka paauglių lygmenyje (manau, daug kas susidūrė su 40+ moterimis, kurios vadina save mergaitėmis. To paties amžiaus vyras, pavadintas berniuku, baisiai įsižeistų, nes pamanytų, kad jį bando išvadinti nesubrendėliu. O ir brandžiai moteriai tai nepatiktų – suaugusių vaikų mamai, o gal jau ir senelei). Netapęs brandžiu, žmogus negali teisingai pasenti, t.y. surasti privalumų garbiame savo amžiuje.

Šiuolaikiniai vyrai irgi turi problemų dėl psichologinio ir fizinio amžiaus neatitikimo. Paplito infantilizmas, atsakomybės neturėjimas, o dėl ko kaltas daugiausiai tas faktas, kad juos auklėjo moterys ir tas auklėjimas vyrus žaloja, nuo pat vaikystės skiepydamas moterims naudingas charakterio savybes, tokias kaip lengvas pasidavimas valdymui, iniciatyvos neturėjimas, buitinis bejėgiškumas, nepasitikėjimas savimi, emocionalumas, besiribojantis su isteriškumu, minkštumas, visa puokštė mitų apie lyčių lygybę, šeimą, moteris ir vaikus kaip aukščiausias vertybes vyro gyvenime ir t.t. Šitaip vyrai tuščiai iššvaisto geriausius savo metus, užuot kaupę gyvenimišką patirtį, tegu ir darydami klaidas, kas yra visiškai normalu. Vietoje to, jie glaudžiasi po savo dominuojančių motinų ir tų pačių motinų kontroliuojamų suskudurėjusių tėvų sparneliu, o tie tarsi perekšlės gina juos nuo realaus gyvenimo problemų, dėl ko tokie „vyrai“ vieną gražią dieną susiduria akis į akį su gyvenimo realijomis visiškai nepasirengę tokiam susitikmui. Nieko keisto, kad ne vienas jų „sulūžta“, pasineria į virtualią realybę, alkoholį, narkotikus, depresiją ir t.t.

Šiuo metu dažnai nesubrendę, infantilūs, finansiškai ir moraliai nuo tėvų priklausantys žmonės, iš esmės – vaikai, kurie nemoka ir nežino kaip atlikti vyro ir žmonos pareigas, tuokiasi, kad galėtų legaliai užsiimti seksu (kurį šiuolaikinė žiniasklaida pavertė jaunimo fetišu, praktiškai gyvenimo prasme), gimdo vaikus ir išsilaksto, neatlaikę jiems nepakeliamų problemų ir šitaip žalodami gyvenimus ir sau patiems, ir savo vaikams.

Šios problemos šaknys slypi, mano požiūriu, visų pirma tame, kad neegzistuoja iniciacijos institutas,t.y. nėra aiškiai apibrėžto momento, kai žmogui pasakoma, jog jau viskas, jis daugiau ne jaunuolis, o vyras ir reikalaujama iš jo bus kaip iš suaugusio, tačiau tuo pat metu jis įgauna teisę priimti sprendimus, elgtis savo nuožiūra. Ir tai ne našta, o geidžiama pareiga būti vyru, šeimos galva. Tas pats ir su moterimis, kurios, ištekėdamos, kartu su ištekėjusios moters statusu, išlaikymu ir globa iš vyro pusės gauna visą eilę elgesio apribojimų ir moteriškų pareigų. Kita problemos priežastis – liberalios žiniasklaidos propaguojamas matriarchatas. Moterų neatsakingumas už savo poelgius paskelbtas norma. Propaguojama taip vadinama „teisė į laimę“ kiekvienai moteriai, mitai apie „antrą šansą“, apie tai, kad galima ir reikia be rūpesčių gyventi meilėje, tereikia tik susirasti savo vyrą ir t.t.

wwwPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAIParašykite komentarą