Namai – moters jėgos šaltinis

Kažkas neturi namų, kažkas gyvena pas anytą, kažkas nuomojasi, o yra tokių, kurios turi savo butus, o štai namų jausmo nejaučia. Bet koks žmogus, ypatingai moteris, turi turėti namus, savo namų jausmą. Be šito jausmo žmogus sunegaluoja. Be namų jausmo negali būti jokios vidinės harmonijos, toks žmogus tarsi ir negyvena, gyvenimas atidedamas ateičiai, įjungiamas laukimo režimas. Štai įsikraustysiu į savo namus, pagaliau, pasidarysiu remontą…

Namai – tai vieta, erdvė, kur jauti saugumą, komfortą, kur galima atstatyti jėgas. Aš namie! Namuose visada galima pailsėti, atsipalaiduoti, sukaupti jėgų, priimti svarbius sprendimus. Namai – tai vieta, kur gydosi bet kokios širdies žaizdos, vieta, kur tave priima tokį, koks esi. Iš namų nesinori išvažiuoti, jų nesinori ilgam palikti, nes jie gyvi ir jie mums yra galios vieta. Namai labai daug byloja apie mus: apie mūsų norus, viltis, santykius, kur nukreipta mūsų energija, kas vyksta mūsų viduje. Namai – pagrindas, ant kurio statomas visas mūsų gyvenimas. Mūsų suaugęs ir sąmoningas gyvenimas.

Neretai ieškome asmeninio tobulėjimo už namų slenksčio. O namuose – apdriskę treningai, paskubomis suterliotas prastas maistas, viskas apleista. Nesutvarkyti plaukai, skandalai, barniai. Namai daugeliui tampa viso labo nakvynės vieta. Tačiau juk visi svarbiausi gyvenimo momentai plėtojasi namuose. Namuose mezgame santykius, auginame vaikus, atiduodame kažką svarbaus, tai, ką jie paskui nešis per visą savo gyvenimą. Būtent namuose vyksta tikrasis gyvenimas.

Kai negalime organizuoti kasdieninio gyvenimo ir buities, mes bėgame iš namų, ieškome laimės ir poilsio svetur. Bet jeigu poilsio ir laimės nėra namuose, tai ir svetur bus ne kitaip. O sugrįžus dar labai ilgai teks iš naujo pasijungti prie savo gyvenimo. Neretai keliaujanti moteris slepia savo vidinį diskomfortą, gyvenimišką nuovargį ir ramybės bei harmonijos būsenos deficitą.

Kai nėra namų jausmo:

 • Ilgai užsisėdite darbe;
 • Geriau būnate bet kur, tik ne namuose;
 • Daug keliaujate, dažnai kraustotės iš vietos į vietą;
 • Namuose jaučiatės nejaukiai ir nepatogiai;
 • Nesijaučiate komfortiškai ir saugiai erdvėje, kurioje gyvenate;
 • Visą laiką norisi kažką pakeisti, persikraustyti, padidinti gyvenamą plotą.

Kaip susigrąžinti namų jausmą?

Namai atsiranda tada, kai esame darnoje patys su savimi, su gyvenimu, kai norisi gyventi, kurti, gimdyti vaikus, įleisti šaknis.

Kad turėtume namus, reikia suaugti. „Vaikas“ namų neturi. Jie nuolat šlaistosi po svetimus namus. Ir po nuomojamus. Likdamas vaiku, žmogus pasąmoningai trokšta sugrįžti ten, kur buvo lengva, ramu ir saugu. O kam savi namai, jeigu jau yra tėvų namai ir žmogus iš paskutiniųjų stengiasi ten sugrįžti. Namai ar jų nebuvimas atspindi, kas vyksta žmogaus viduje.

Būtų visai neblogai suvokti savo baimes.

Galbūt kažkas bijojo vaikystėje grįžti namo, bijojo netikrumo, tėvų pykčio priepuolių, pretenzijų ir pastabų? Kodėl nepadarei to ir ano? Pavėlavai? Nesusitvarkei?

Buvo visur ramiau – pas drauges, gatvėje, bet tik ne namuose. Galbūt namuose būta skandalų ir girtuokliavimo. Namai buvo pavojingi. Dėl to šiandien taip sunku įleisti šaknis, įsigyventi ir sukurti savo erdvę. Nėra tokios patirties.

Kad sukurtum šeimą, reikia įkurti namus, turėti bendrą erdvę. Be šito šeimos nesigaus. Kada yra šeima, bet nėra namų, ir tai trunka ilgą laiką – tai jau signalas. Galbūt moteris galutinai nepasirinko gyventi su vyru, pasąmoningai trokšta grįžti į tėvų namus, dėl to bendri namai nesiklosto. Būsto nebuvimas – tai signalas, kad įsijungė laukimo režimas. Klausimas: ko laukiate?

Kai moteris pasirenka vyrą, kyla noras turėti savo namus. Vyras visada tai jaučia ir pradeda veikti, moteriai tereikia jį tiktai palaikyti. Ir kalba ne apie pinigus. Pinigų nėra, kai namai nereikalingi. Nėra šeimos (gilesne prasme) – nėra namų. Namų klausimas priklauso nuo poros tarpusavio santykių. Jeigu jie egzistuoja, tai ir su namais nebus problemų. O nuomojamas būstas – tai psichologinis nebrandumas, ypač kai tai tęsiasi ne vienus metus.

Būstų nuomotojai – tai „tėvai“, griežti ir atsakingi. Jie už jus nusprendžia, ką padaryti, kokius baldus pirkti, kokią nuomą iš jūsų imti. Jūs priklausomi ten, kur turite būti laisvi. Kaip vaikai. Turite atsiklausti, ar galima laikyti šunį ar katę, pasisodinti gėlių, netgi ar galima gimdyti vaiką. Buto savininkas visiškai atsakingas už savo butą. Ne jūs. Dėl to, jei gyvenate nuomojamame būste, laikas suaugti. Ir suprasti, kad būsto neturėjimo priežastis – ne pinigai, o nenoras kurti savus namus ir atitrūkti nuo tėvų.

Turite turėti namų vaizdinį. Pradėkite jį kurti jau gyvendami tarp svetimų sienų ir toje erdvėje, kurioje šiuo metu esate. Pradėkite bręsti. Jūs turite turėti savų daiktų. Nes kaipgi mes gyvename svetimame būste? Svetimi indai, svetimos užuolaidos, viskas svetima.

Namai – tai didžiulė atsakomybė ir suaugęs savarankiškas gyvenimas.

O moteriai – tai dar ir jėgos šaltinis. Dėl to viskas jūsų namuose turi jus džiuginti, viskas turi atitikti jūsų energetiką.

Ir jeigu šiandien nėra savų namų, reikia kurti savą erdvę, savo namų prototipą, pirkti daiktus, kuriuos paskui pasiimsite į savo namus. O ne gyventi: štai bus namai, tada ir pirksiu, o kol kas ant senų sofų, ant aplūžusių taburečių, su senais tapetais… Jei jau būti sąžiningai iki galo, tai nuomojamame bute jūs niekada nesijausite, kaip namuose. Ten nėra galimybės įleisti šaknų, bet kuriuo momentu jus gali išprašyti, teks susikrauti savo pasaulį į maišą ir persivežti jį į naują vietą, vėl kurtis, įsigyventi ir vėl nusivilti. Kuo baisus nuomojamas būstas? Mes nieko šiems namams neduodame ir namai nieko neduoda. Mes neturime galios šaltinio.

Tačiau nuosavų namų turėjime esama ir trūkumų (jei gyventi pas tėvus).

 • Namus reikia išlaikyti;
 • Dabar dalį išlaidų padengia tėvai, o teks savarankiškai;
 • Galutinai teks atitrūkti nuo tėvų;
 • Savuose namuose daug darbų;
 • Nebus kam palikti vaiko ir eiti tvarkyti reikalų;
 • Tai bus tavo atsakomybė, kuri guls tik ant tavo pečių;
 • Iš savų namų neišeisi, netgi smarkiai susibaręs.

Namas (butas) – tai kažkas užbaigto ir rimto. Tai jūsų pasirinkimas, tame tarpe ir su kuo gyvensite. Ir šito rimtumo, šito išbaigtumo mes baiminamės, dėl to ir trainiojamės 40 metų po svetimus namus, nes nepadarėme sprendimo.

Šiek tiek patarimų.

Mūsų namai – tai mūsų atspindys. Ir jeigu norime kažką keisti namuose, pasikeitimus reikia pradėti savyje.

Namai – jėgos šaltinis, kurį reikia gerbti ir tausoti, dėl to venkite teršti namus skandalais ir barniais, juk visas tas negatyvas kaupiasi ir dar ilgai jus alins. Namai gi turi ne alinti, o suteikti jėgų.

Galite pradėti nuo maisto. Jis visada turi būti gaminamas sąmoningai ir pritraukti į namus gerovę ir šeimyninę laimę. Kvieskitės svečius. Tegu namuose bus tvarka ir jaukumas. Tvarka – ne tada, kai viskas išvalyta ir išplauta, o tada, kai jaučiasi, jog namuose yra šeimininkė, jos buitis, jos tvarka ir taisyklės.

Kiekviena diena jūsų namuose gali būti džiaugsminga ir turininga, atnešanti pasitenkinimą, o ne gyvenama paskubomis, atsainiai. Palydėkite ir pasitikite savo namiškius. Pasitikite vyrą ir vaikus ne šūksniais iš kambario, o ant slenksčio, ne apiberdamos klausimais, o tiesiog parodykite, kad džiaugiatės susitikimu, kad laukėte jų.

Būtent namuose kuriama meilės ir tarpusavio supratimo erdvė tarp moters ir vyro. Jeigu tos erdvės nėra, nebus ir santykių ateities. Išmeskite, atsikratykite visko, kas svetima, nereikalinga ir negražu, jūsų požiūriu. Viskas turi jus džiuginti, viskas turi būti jūsų. Mes turime išmokti kurti kasdieninį gyvenimą nuosavuose namuose. Kurti savo pasaulį.

Gyvenkite gerai jau šiandien, neatidėdami rytojui ir pasisemsite tokios laimės patirties. Be jos savo naujuose namuose nesijausite patenkinta.

O laimė pritrauks ir reikalingas lėšas saviems kvadratiniams metrams. Kai pradėsite ugdyti savyje namų jausmą, viskas pradės keistis – jūsų mintys, poelgiai, o svarbiausia – gyvenimas.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Kam vyrams šeima Šiandien iš vienos pusės vyksta planingas šeimos, kaip artimų žmonių bendrijos, griovimas, o iš kitos - įkyri vienišo gyvenimo propaganda, tiek vyrams...
Trys patikimi būdai sugriauti santuoką Atsitiktinai tapau telefoninio pokalbio liudininku. Moteris su pasididžiavimu pasakojo, kad nesikalba su vyru jau savaitę laiko. Tuo ji nubaudė jį už ...
Ką ir kokiu tikslu pritraukiame į savo gyvenimą Paskutiniu laiku vis labiau stebiuosi, kaip viskas puikiai suderinta ir numatyta šiame pasaulyje. Viskas savo vietose, viskas turi savo reikšmę. Štai,...
Leiskite vyrui būti vyru, o sau – moterimi Ši tema verta kelių "Didžiosios santykių enciklopedijos" tomų, nes kad ir kiek būtų pasakyta apie tai, žmonės vis tiek supranta labai sunkiai, ne visk...
Antrosios puselės iliuzija. Kodėl po vestuvių baig... Pradžia Kovos už teisę būti "vaiku" poroje instrumentai Kaltinimų kūjis. Vidinis vaikas negavo to, apie ką taip ilgai svajojo. Ir tai kelia jam įsiū...
Šeimos scenarijaus įtaka asmeniniam gyvenimui Vaikas iš šeimos perima tradicijas, lūkesčius, šablonus, kuriuos naudoja visą savo gyvenimą ir perduoda saviems vaikams. Šiuose šablonuose iš anksto u...
Ar tikite savo vyru? Paskutiniu laiku mano vyras veda daug seminarų, kažkaip jam ėmė tai patikti. Iš mūsų tai reikalauja labai daug energijos. Nervai įtempti, vyro geriau ...
Kaip moterys lieka be sekso Šiuolaikiniai komikai mėgsta pasakoti apie situacijas, į kurias patenka valdingos, vaidingos žmonos ir po padu sėdintys vyrai. Jeigu juokingas istorij...
Matriarchališkas mergaičių auklėjimas Pats svarbiausias vienišų ir išsiskyrusių moterų gamybos konvejeris - matriarchalinis mergaičių auklėjimas. Augdama, moteris faktiškai netampa moterim...
Dėkingumas santykiuose Šiandien stebėjau dvi moteris parduotuvėje. Viena pamatė mėgstamus pyragaičius ir apsidžiaugė: "Tai štai kur jis man juos perka!" Ir staiga balsas pri...
Meilužė vedusiam vyrui yra visiškas nulis Gerbiamos "kitos" moterys! Supraskite, pagaliau, vieną paprastą tiesą: jeigu vyras vedęs, jūs jam esate visiškas nulis, nė vienas vedęs vyras nenori k...
Dukters ir mamos santykiai. Keturios stadijos Labai ilgą laiką mamos neturėjau. Tiksliau, fiziškai ji egzistavo, tačiau viduje nejaučiau, kad turiu šaknis, kad mama vyresnė ir didesnė. Nebuvo paga...
Būdai sugriauti meilę savo rankomis Kad ir kokia galinga, visaaprėpianti būtų meilė, ją labai lengvai galima sunaikinti neteisingais santykiais ir poelgiais. Žmonės dažniausiai nesuprant...
Kam moteriai aiškintis santykius? Amžinai su manimi visokie įdomūs dalykai atsitinka, nors nesu mėgėja plepėti su vairuotoju. Šiandien, vos atsisėdau, vairuotojui suskambo telefonas. ...
Patarimai, kaip garantuotai sugriauti bet kokius s... Jei norite ne šiaip užbaigti, o visiškai sunaikinti santykius, tačiau nežinote, kaip tai daroma, kreipėtės reikalingu adresu. O jeigu atvirkščiai - nu...
Moteris po vestuvių Daugelį vyrų neretai šokiruoja tai, kaip smarkiai pasikeičia jų žmonos po vestuvių - buvo tokia miela mergaitė, balta ir pūkuota, o pavirto raganų rag...
Kas pas tėtį princesė? Panašu, kad būtent tokie žodžiai tampa pagrindine varomąja jėga, kuri dar vaikystėje mažą mergaitę paverčia išlepintu monstru. Neseniai mano pažįstam...
Klaidos išsiskiriant Žmonės, deja išsiskiria ir anaiptol ne visiems pasiseka išgyventi drauge iki kokių nors briliantinių vestuvių. Per daugelį darbo metų sukaupiau pakan...
Moters atsakomybė Dažnai kalbame apie atsakomybę - už savo gyvenimą, poelgius. Bet juk atsakomybė - vyriška savybė, tiesa? Štai jie - svarbiausi moteriškumo spąstai. Ka...
Kito žmogaus pakeisti neįmanoma Kito suaugusio žmogaus pakeisti neįmanoma. Daugiausia, ką galime padaryti santykiuose - paprašyti pasikeisti. Net jeigu tas kitas žmogus - labai nemal...
Berniukai, mergaitės ir riteriškumas Kartą į akis pakliuvo straipsnis, kurį parašė moteris, susijusi su auklėjimu (ar tai vaikų darželio vadovė, ar tai vaikų psichologė tame pačiame darže...
Ką apie vyrą turėtų žinoti moteris Vyrai ne tokie paprasti, kaip atrodo daugeliui moterų. Tai, kad jie nemoka reikšti jausmų, nereiškia, kad jie jų neturi. O kai vyras pagaliau visgi nu...
Hierarchija, šeimos tvirtumas ir ramus gyvenimas Visada stebėjausi, kaip mokslininkai humanitarai sugeba įrodinėti jau seniausiai įrodytus dalykus. Tačiau džiugina tai, kad šiuo konkrečiu atveju įrod...
Penki žmonos vaidmenys Būti žmona - nelengvas uždavinys. Daug reikia visko žinoti, daug mokėti - tai tikras menas. Išgyventi drauge visą gyvenimą ir neįkyrėti vienas kitam -...
Didelė nepagarbos vyrui kaina Kartą internete krito į akį tokie žodžiai: "Kaip moteris galvoja apie vyrą, tokiu jis ir tampa. Stulbinantis dalykas. Taip visada ir būna. Moters gal...