Ne, sūnau, tavęs nepasiims čigonai

Ne, sūnau, tavęs nepasiims čigonai. Ir dėdė policininkas nepasiims. Ir štai tai nepažįstamai močiutei aš tavęs neatiduosiu. Ne, baubas neegzistuoja, sūnau. Šita teta tiesiog taip pajuokavo.

Berniukai verkia. Jie ne robotai. Jeigu skauda ar skaudu – verkia netgi berniukai ir nėra tame nieko gėdingo. Aš mačiau kaip verkė mano tėtis, kai žuvo mūsų šuo. Man buvo 10 metų, bet įsiminiau kuo puikiausiai.

Ne, teta nesijuoks, kad tu bijai nušokti nuo šitos aikštelės. Ji jau nuėjo, nekreipk į ją dėmesio. Jausti emocijas – normalu. Jausti baimę – normalu. Nesigėdink savo jausmų.

Jei nori pasėdėti man ant kelių – sėskis. Man sunku, bet aš pakentėsiu. Tau šito dabar reikia. O dėdė, kuris šaiposi, kad „tu gi vyras“, gali „būti laisvas“. Nepyk ant jo, jį patį vaikystėje tikriausiai panašiai erzino ir nuo to laiko jis taip ir neužaugo.

Netiesa, sūnau, kad tik paklusnūs berniukai gauna saldainių. Gyvenimas pasaldina gyvenimą ir maištininkams. Tiems, kurie patys viską pasiima: kovoja, pasiekia ir klusniai nelaukia, kada atneš ir paduos.

Jeigu nenori, gali neduoti žaislų nepažįstamiems vaikams. Dalintis turi tik tavo ląstelės, o tu – neprivalai.

Duoti grąžos – galima. Tavo dėdė buvo geras berniukas, kurį mokė nesipešti. Ar jam tai padėjo? Ne. Jam buvo 15, kai per siaubingas muštynes jį suspardė iki reanimacijos. Jis buvo geras berniukas – nesipriešino.

Jeigu išgirsi: „Jeigu tu toks nepaklusnus, aš daugiau tavęs nemylėsiu“ – nenusimink. Tas, kuris tai sako, kalba kvailystes ir paprasčiausiai nemoka teisingai suformuluoti, kad tu ir tavo poelgiai – visiškai skirtingi dalykai. Atmink: aš myliu tave vienodai stipriai ir tada, kai blogai elgiesi, ir tada, kai esi pavyzdingas berniukas. Mane gali liūdinti tavo elgesys, tačiau tu neprivalai atitikti mano lūkesčių. Aš tave myliu labiau už viską pasaulyje. Atmink šitai. Jausk šitai.

Ir dar, sūnau. Ne visi suaugę – protingi. Sakoma, kad išmintis ateina sulig amžiumi. Tačiau kartais amžius ateina vienas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…

Vyrai moteriškėja dėl moterų

Originalas Ji – daug pasiekusi verslininkė. Jis augina vaikus, tvarko namus, ruošia valgyti ir dėl karjeros nesuka galvos. Ar tokia šeima gali būti laiminga? Psichoterapeutė Lina Vėželienė įsitikinusi – net ir pats garbingiausias postas moteriai laimės nesuteiks. Ji kankinsis nesuprasdama, kodėl būdama tokia protinga ir daug pasiekusi, turi gyventi su…