Ne, sūnau, tavęs nepasiims čigonai

Ne, sūnau, tavęs nepasiims čigonai. Ir dėdė policininkas nepasiims. Ir štai tai nepažįstamai močiutei aš tavęs neatiduosiu. Ne, baubas neegzistuoja, sūnau. Šita teta tiesiog taip pajuokavo.

Berniukai verkia. Jie ne robotai. Jeigu skauda ar skaudu – verkia netgi berniukai ir nėra tame nieko gėdingo. Aš mačiau kaip verkė mano tėtis, kai žuvo mūsų šuo. Man buvo 10 metų, bet įsiminiau kuo puikiausiai.

Ne, teta nesijuoks, kad tu bijai nušokti nuo šitos aikštelės. Ji jau nuėjo, nekreipk į ją dėmesio. Jausti emocijas – normalu. Jausti baimę – normalu. Nesigėdink savo jausmų.

Jei nori pasėdėti man ant kelių – sėskis. Man sunku, bet aš pakentėsiu. Tau šito dabar reikia. O dėdė, kuris šaiposi, kad „tu gi vyras“, gali „būti laisvas“. Nepyk ant jo, jį patį vaikystėje tikriausiai panašiai erzino ir nuo to laiko jis taip ir neužaugo.

Netiesa, sūnau, kad tik paklusnūs berniukai gauna saldainių. Gyvenimas pasaldina gyvenimą ir maištininkams. Tiems, kurie patys viską pasiima: kovoja, pasiekia ir klusniai nelaukia, kada atneš ir paduos.

Jeigu nenori, gali neduoti žaislų nepažįstamiems vaikams. Dalintis turi tik tavo ląstelės, o tu – neprivalai.

Duoti grąžos – galima. Tavo dėdė buvo geras berniukas, kurį mokė nesipešti. Ar jam tai padėjo? Ne. Jam buvo 15, kai per siaubingas muštynes jį suspardė iki reanimacijos. Jis buvo geras berniukas – nesipriešino.

Jeigu išgirsi: „Jeigu tu toks nepaklusnus, aš daugiau tavęs nemylėsiu“ – nenusimink. Tas, kuris tai sako, kalba kvailystes ir paprasčiausiai nemoka teisingai suformuluoti, kad tu ir tavo poelgiai – visiškai skirtingi dalykai. Atmink: aš myliu tave vienodai stipriai ir tada, kai blogai elgiesi, ir tada, kai esi pavyzdingas berniukas. Mane gali liūdinti tavo elgesys, tačiau tu neprivalai atitikti mano lūkesčių. Aš tave myliu labiau už viską pasaulyje. Atmink šitai. Jausk šitai.

Ir dar, sūnau. Ne visi suaugę – protingi. Sakoma, kad išmintis ateina sulig amžiumi. Tačiau kartais amžius ateina vienas.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti