Nekonkuruokite. Kurkite!

Klystate, jeigu manote, kad turite konkuruoti dėl geresnio darbo ar rinkos. Kaip ir aš kažkada klydau. Rungtyniavimo idėja įsišaknijo mūsų protuose, mes tikime, kad privalome konkuruoti su kitais žmonėmis dėl vietos po saule. Jeigu kažkas turi konkretų darbą, reiškia, jūs jo turėti negalite, ir jeigu kažkokia kompanija turi konkrečią savo produktų realizavimo rinką, jūs neva turite su ja konkuruoti, kad atsiplėštumėte gabaliuką sau.

Bent jau taip kalbama įprastuose patarimuose šia tema. Mane šito mokė verslo mokykloje. Mano išsilavinimo pagrindą sudaro idėja, kad privalau konkuruoti. Ir beveik kiekvienoje knygoje verslas tapatinamas su konkurencija.

Tačiau šie įsitikinimai klaidingi. Jei manote, kad turite konkuruoti su kitomis kompanijomis ar kitais žmonėmis dėl pinigų, darbo ar dėmesio, reiškia, jūsų mąstymas yra ribotas.

Vietoje to geriau pereiti prie taip vadinamo gerovės mąstymo. Volesas D. Votlsas, knygų apie asmenybės ugdymą autorius, sakė: “Jūs turite kurti, o ne konkuruoti dėl to, kas jau sukurta. Nereikia atiminėti iš kitų”.

Didžiausia klaida – tikėti pasaulio ir visatos ribotumu. Net jeigu tai būtų tiesa, vis tiek nepatarčiau mąstyti apie konkuravimą.

Mes bijome prarasti klientus, verslą, sutartis, dėmesį – ir kad galiausiai prarasime viską, dėl ko visą tą laiką taip atkakliai dirbome. Tačiau čia ir slypi esmė. Baimė gimdo naujas baimes. Jeigu jūs bijote, kad nustosite augti ir vystytis – kas atsitiks? Jūs nustosite augti ir vystytis!

Žvilgsnis į praeitį byloja, kad per visą savo istoriją žmonija žengė tik į priekį. Buvo, žinoma, ir karų, ir įvairiausių krizių bei katastrofų, tačiau žmonija prie viso to prisitaikydavo ir vystėsi. Dėl to, kai galvojate, jog pasaulio ekonomika sužlugs, jūs iš esmės pasisakote prieš žmoniją. Aš tuo netikiu. Žmonės visada suras būdų išgyventi ir suklestėti. Būtent tuo mes iš esmės ir užsiimame kiekvieną dieną.

Mes turime tikėti, kad gyvename gėrybių kupiname pasaulyje. Jame yra pakankamai galimybių ir turtų kiekvienam. Taip kad niekada neleiskite sau galvoti, kad jums nesigaus.

O jeigu nerandate sau tinkamos karjeros – susikurkite pats.

Gyvenimas nėra lengvas. Ne taip paprasta susirasti karjerą, kuri išties jus patenkintų tiek morališkai, tiek finansiškai. Milijonai žmonių susiduria su šia problema, tačiau dauguma jų patys save stabdo, manydami, kad nesugebės susikurti karjeros.

Neseniai susipažinau su žmogumi iš netechnologijų kompanijos – “laimės direktoriumi”. Keistokos pareigos, mano manymu. Šiek tiek patyrinėjau ir išsiaiškinau, kad Ronaldas Makdonaldas buvo pirmasis, kuris 2003 metais gavo teisę vadintis “laimės direktoriumi”. Vėliau ir technologinės firmos įsivedė šias pareigas. Viskas labai paprasta. Laimės direktorius atsakingas už darbuotojų gerovę. Tačiau štai kur kabliukas: tradicinės firmos laiko tai kvailyste.

Anksčiau lyderiams atrodė, kad alga – vienintelė priežastis, dėl kurios žmonės jiems dirbs. Kuo daugiau pinigų bus pasiūlyta, tuo daugiau žmonių susivilios.

Iš dalies taip ir yra. Tačiau daugiau pinigų – ne visada geriau. Daugelį žmonių jaudina ne vien alga, bet ir laimė, darbo sąlygos, o taip pat tai, kaip jį vertina darbe. Būtent šiais klausimais užsiima “laimės direktoriai”.

Nesvarbu, ką galvoja kiti. Jeigu kažkuo tikite ir galite sukurti kažką išties verto – pirmyn! Visada atsiras žmonių, kurie pradės aiškinti:

  • Šito niekam nereikia;
  • Tavo darbas beprasmiškas;
  • Tu tik veltui švaistai laiką.

Neklausykite skeptikų. Tegu jie patys murkdosi savo riboto mąstymo pelkėje. Vietoje to pradėkite kurti.

Pasaulyje yra pakankamai galimybių visiems. Didžiausia problema ta, kad dauguma žmonių jomis nesinaudoja.

Nereikia koncentruoti dėmesio į ribotus resursus, skeptikų pastabas ar bet kokią kitą priežastį nedaryti to, ką laikote teisingu.

Pakeiskite mąstymą ir atsiras tiek galimybių, kad net nežinosite, ką su jomis daryti.

Olandijoje tai vadina “prabangos problema”. Patikėkite, tai vienintelė problema, kurią jums derėtų turėti.

Darius ForouxNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…