Nepatinka – pasakyk

Kurdami santykius ir bendraudami, visi mes anksčiau ar vėliau pajuntame nepasitenkinimą mylimu žmogumi, artimaisiais ar bet kokiais kitais kontaktais sociume. Ir pradedame kaupti neišsakytas pretenzijas. Pradedame slopinti negatyvias emocijas, apsimesdami, kad jų nepastebime. „Kaltininkai“, išprovokavę tą negatyvą, net neįtaria, kad daro kažkokią žalą, kad jų elgesys nemalonus, kad kelia vidinį diskomfortą kitam žmogui ir jiems net į galvą nešauna elgtis kitaip.

O „nuskriaustieji“ išmoko nepastebėti neigiamą reakciją keliančių dalykų, dėl ko tokios situacijos pradeda kauptis, sandėliuotis ir ateityje sukelia didžiulį nepasitenkinimą žmogumi, netgi jei jis pats artimiausias ir mylimiausias.

Neišsakytas nepasitenkinimas palaipsniui transformuojasi į pyktį ir neapykantą. Visos sukauptos smulkmenos galiausiai atveda į emocinį sprogimą. O žmogus, kurį tos emocijos staiga ir visiškai netikėtai užgriuvo, net nesupranta, kad „nuskriaustasis“ buvo dėl kažko nepatenkintas. Jis nesupranta iš kur ir kodėl tiek agresijos ir pykčio išsiliejo jam ant galvos, nežino tos įvykių grandinėlės, kuri logiškai susiklostė partneriui ir atvedė į nervų priepuolį.

Dėl to meilėje, draugiškuose ir apskritai bet kokiuose santykiuose mums visiems būtina laikytis labai paprasto principo: nepatinka – pasakyk.

Be šito neįmanomi laimingi ir harmoningi santykiai.

Svarbu išmokti konstruktyviai, racionaliai ir ramiai paaiškinti, kas jums patinka ar nepatinka, kas malonu, o kas – ne. Parodyti, koks esi iš tikrųjų, suteikiant aiškią ir teisingą informaciją apie save. Reikia būti tikru, pačiu savimi ir neapsimetinėti kitu ar kitokiu.

Jei nuo pat pradžių apsimetinėjame ir aiškiai neparodome, kas tokie ir kokie mes esame, sugadinsime visą bendravimo su artimu žmogumi džiaugsmą. Būtent šią problemą patiria daugybė žmonių.

Kažkuriuo momentu suprasite santykiuose atsirandančias problemas ir pamėginsite parodyti tą didžiulį neišsakytų pretenzijų ir neišspręstų problemų masyvą artimam žmogui, o jis tik nustebs ir susierzins. Juk iš tiesų labai nedaug žmonių pajėgūs iškart, vienu ypu priimti ir išanalizuoti tokius informacijos klodus. Dėl to pats geriausias variantas – konstruktyviai išsakyti nepasitenkinimą ir kitas pretenzijas jų nekaupiant. Dar prieš įvykstant visų tų sankaupų sprogimui.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti