Nepublikuokite internete savo vaikų nuotraukų!

Socialinių tinklų epochoje daug kas jaučia nenumaldomą norą sudėti savo vaikų nuotraukas į savo laiko juostą, parodyti, kokie jie mieli, protingi ir kaip mes jais didžiuojamės. Tačiau mažai kas susimąsto, kad dabar patys pavojingiausi vaikams žmonės „darbuojasi“ būtent internete.

Jokios geolokacijos, susijusios su nuotraukomis

Nepublikuokite duomenų apie vietas, kuriose daug laiko praleidžia vaikas. Ar tai būtų mokykla, ar sporto salė, ar siuvinėjimo būrelis. Kai kurie subjektai gali panaudoti informaciją saviems ne patiems geriausiems tikslams, lengvai atsekti kelią, pamatę, kur paprastai būna vaikas.

Nedėkite nuotraukų apie vaiko pomėgius

Sužinojus, ką mėgsta, kuo užsiima vaikas, jį lengva apgauti ir prisivilioti bet kokioje vietoje ir situacijoje.

Pašalinkite visas nuotraukas, kurios gali suteikti vaiko oficialius duomenis

Atrodytų, absurdiškas punktas. Tačiau yra žmonių, kurie mėgsta pasigirti internete ką tik gautomis užsienio vizomis, pasais ir kitais dokumentais. Disponuodami pilnu vardu ar svarbaus dokumento numeriu, piktadariai gali labai lengvai išsiaiškinti, kur vaikas mokosi ir gyvena.

Nedėkite nuotraukų, kur jūsų vaikai pusnuogiai, kad ir kokie mieli ir nekalti jie bebūtų

Galbūt jums ir jūsų artimiesiems tokios nuotraukos atrodys nepaprastai juokingos ir mielos, tačiau kai kurie nesveiki žmonės gali pažvelgti į tai visiškai kitaip.

Nesidalinkite nuotraukomis, dėl kurių ateityje vaikams teks raudonuoti iš gėdos

Tikriausiai daug kas turi vaikystės nuotraukų, į kurias žiūrėdami, nesuprantate, apie ką galvojo jūsų tėvai, kai fotografavo. O mūsų vaikystėje interneto nebuvo, tas nuotraukas pamatyti galėjo tiktai artimieji. O štai mūsų vaikai nuo to jau neapsaugoti: bet kokia nuotrauka gali tapti visuotinai prieinamu kompromatu ar priminimu visam gyvenimui.

Venkite publikuoti savo vaiko nuotraukas su kitais vaikais

Prieš dėdami į internetą savo vaiko nuotrauką su draugais ir klasiokais, pagalvokite, ar neprieštaraus jų tėvai. Jūs nesate atsakingas už jų vaikus ir viešinti ar neviešinti informaciją apie juos – ne jums spręsti.

Atminkite, kad kai dedate savo vaiko nuotrauką į internetą, netgi jei dalinatės ja tik su draugais, turite suvokti, jog nuo to momento tai jau nebe jūsų nuotrauka, kad ją bet kuriuo momentu gali panaudoti bet kokiems tikslams. Būkite atsargūs ir visada galvokite visų pirma apie savo vaikų saugumą.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti