Nesiaiškinkite santykių žinutėmis

Galiu jus užtikrinti – ginčai žinutėmis beprasmiški. Dialogas žinutėmis telefone ar socialiniame tinkle, kai įsipainioja emocijos, ypač, kai pykstasi sutuoktiniai – tai ne dialogas. Kiekvienas išverčia krūvą savo negatyvo, tikėdamasis, jog antroji pusė perskaitys ir supras. Tačiau taip niekada nenutinka. Jūs niekada nesusikalbėsite ir nesusitarsite žinutėmis. Dar daugiau – išliedami negatyvą, vis tiek liksite nusivylęs, kadangi jūsų negirdi. Jums liks ir jūsų paties negatyvas, ir nuoskauda dėl to, kad kitas žmogus jūsų negirdi. Tas pats pasakytina ir apie antrąją ginčo pusę.

Ką daryti?

Išsiaiškinkite patys sau, ko norite gauti iš kito žmogaus, su kuriuo susirašinėjate. Jeigu jums realiai reikia kažko konkretaus (pagalbos, pinigų, paslaugos) – paskirkite susitikimą neutralioje vietoje, tarkime, kavinėje. Neutralioje teritorijoje žmonės labiau linkę elgtis adekvačiai. Išsakykite žmogui į akis, ko jums reikia ir išsiaiškinkite, ar įmanoma tai gauti. Užbaikite susitikimą, kai išsisems tema, dėl kurios susitikote, neįklimpkite į užburtą ratą – o pameni, tu man tada tą, o aš tau va šitą…

Jeigu nenorite susitikti, tai bent jau susitarkite dėl pokalbio telefonu – tai bus pats minimaliausias minimumas. Būtent susitarkite dėl patogaus laiko jums ir tam žmogui. Kalbėdamiesi žmonės mažiau linkę į piktas abstrakčias kalbas. Galima geriau susikoncentruoti ties konkrečiais dalykais.

Jei norite tiesiog nuleisti garą, o ne problemą išspręsti (tarkime, jau suprantate, kad ji neišsprendžiama ir jums tiesiog skaudu ir norisi, kad jus išgirstų), tai parašykite vieną žinutę, kur aiškiai išsakote, kas jums nepatinka, kas erzina, nurodykite, dėl kokios priežasties rašote šią žinutę (rašau tau dėl to, kad man skaudu ir aš ant tavęs labai pykstu) ir nesivelkite į tolimesnį susirašinėjimą.

Nes kitaip jus įtrauks į ginčą, prarasite daug laiko, nervų, o pokalbis bus praktiškai apie nieką. Nuoskaudos tik dar labiau sustiprės, jeigu jūsų negirdi. Kalbėti apie skriaudą su skriaudiku reikia tik tuo atveju, jei esama šanso kažką ištaisyti. Tai suprasti labai paprasta: jūs pasakėte jam kažką vieną kartą ir jis atsakė, kad nori viską ištaisyti. Visais kitais atvejais jūsų nuoskauda, nusivylimas ar pyktis, nukreipti skriaudėjui, tėra nuodai, kuriuos susišvirkščiate patys sau.

Geriausias konfliktas – tai konfliktas, kuris neįvyko. O jeigu ginčas neišvengiamas – išsiaiškinkite, ko konkrečiai norite gauti iš žmogaus. Kai supratote, jog gauti to neįmanoma, pasitraukite iš ginčo ir ieškokite kitų būdu gauti, ko reikia. Arba numokite į tai ranka, jeigu kaina pernelyg didelė. Jūsų gyvenimas, laikas, energija ir sveikata – brangesnis turtas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *