Netempkite šiukšlių į santykius

Kas artimuose santykiuose leistina, kas neleistina, ar verta atsiverti ir kiek reikėtų atsiverti, ar leistinos pretenzijos ir kaip jas pareikšti? O dar neaišku kuo užpildyti santykius su mylimu žmogumi, artimaisiais, draugais, o ir nepažįstamais taip pat.

Labai svarbu, ką žmogus atsineša į santykius. Jeigu vienas tempia į juos vien negatyvą, tai antram praktiškai nebelieka pasirinkimo – arba kažkaip visus tuos nuodus utilizuoti, o tai padaryti kartais būna be galo sunku, arba draugiškai nuodytis kartu su partneriu.

Arba išeiti.

Draugystėje, meilėje, bičiulystėje reikia išlaikyti balansą, sekti, kuo užsipildo jūs santykių erdvė. Kambarys, užverstas pliušinėmis širdelėmis, prastai tinka normaliam gyvenimui. Jei mėginsime būti santykiuose vien pozityviais, anksčiau ar vėliau prasidės intoksikacija – patalpoje be tualeto ilgai neišgyvensi.

Tačiau ir rūsiu, traumatologijos klinika, bokso ringu ar sąvartynu paversta patalpa netinkama gyventi. Visos šios vietos labai reikalingos, visos turi savo funkcijas, tačiau tai labai siauros ir konkrečios funkcijos.

Kai pajuntame, kad santykiai – draugiški, bičiuliški, meilės – nustojo mus džiuginti, pradėjo slėgti, jei imame mąstyti apie permainas, pagalvokite, į kokią erdvę šie santykiai panašūs?

Kas tai per namas, kas per kambarys?

Kuo jis užpildytas?

Ką į šią patalpą atnešate jūs, o ką atsitempia partneris?

Štai tie ryškūs spalvingi balionai, likę pririšti prie durų dar nuo vestuvių – neerzina, netrukdo įeiti į namus? O jeigu jie jums brangūs, tai gal geriau perkelti į kitą vietą, kur džiugins akį ir primins puikius praeities momentus, bet netrukdys gyventi dabartyje?

O štai tas keistas uždaras konteineris, kurį atsinešė draugas? Apeinate jį atokiau, baikščiai šnairuodami į ženklą „atsargiai, radiacija!”… Ar ne geriau nunešti ten, kur specialistai galės jį atidaryti ir nukenksminti?

Įdomu, kuriems galams jūsų nauja draugė kiekvieną dieną atsineša su savimi dėžutę su kažkuo nemaloniai kvepiančiu ir palieka ant stalo? Tai dovana ar draugė tiesiog nerado pakeliui šiukšlių konteinerio? O ką jūs patys norėtumėte su ta dėžute padaryti?

Ir štai toji spinta su jūsų vaikiškais drabužėliais. Jie jums per maži, tačiau ir toliau bandote juos nešioti, nes taip pasakė mama?

Ach, šis megztinukas perduodamas iš kartos į kartą ir visos šeimos moterys jį nešiojo? Viskas aišku.

Tik jis užima vietą, kur savo striukę galėtų pakabinti jūsų vyras. O jo spintos pusę kažkodėl užima nebaigti konstruoti lėktuvų modeliai.

Kuo užpildyta jūsų santykių „patalpa”, kokiomis emocijomis, kokiais prisiminimais ir aktualiais pergyvenimais? Ar neužmirštate papuošti jos gėlėmis ir gražiais daiktais, išvėdinti, sutvarkyti ir iškuopti? Gal leidžiate tai daryti kitiems ar prisiimate visas tvarkos palaikymo pareigas vien sau? Gal laukiate, kada partneris nustos šiukšlinti ar pastoviai jam tai primenate?

Dabar spausdinama daug puikių knygų ir straipsnių apie tvarką, namų valymą nuo susikaupusio šlamšto, patogaus būsto organizavimą. Manau, daugumą tų patarimų galima pritaikyti ir santykių erdvei valyti.

Principai absoliučiai tie patys – laikytis švaros, rūpintis ekologija, skirti dėmesio sau ir artimiesiems. O tą ankštą megztinuką visgi geriau nusiimti.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *