Nevelkite vaiko į savo konfliktus

Kai tėvai pradeda pasakoti vaikui apie savo santuokos problemas ar vaikas pastoviai tampa kivirčų liudininku, jo psichikai padaroma didžiulė žala. Labai sunku matyti nelaimingą mylimą mamą, taip gaila pasidaro tėčio. Ir taip norisi padaryti, kad viskas būtų gerai. Netgi nuosavos sveikatos ir laimės sąskaita.

Stenkitės niekada nepainioti vaiko į jūsų santuokinių santykių aiškinimusis, netampykite vaiko kiekvienas į savo pusę, nedarykite iš jo tarpininko tarp mamos ir tėvo. Nereikia laukti iš vaiko, kad jis stos kažkieno pusėn ar gins vieną iš tėvų nuo kito.

Kad ir kokie kiltų santuokiniai konfliktai, reikia turėti galvoje, kad vaikui jūs esate tėvai, stenkitės aiškintis santykius taip, kad vaiko tai nepaliestų.

Šeimos sistemoje veikia dvi posistemės – sutuoktinių posistemė ir tėvų posistemė. Svarbu, kad tarp jų būtų aiški ir tvirta riba. Viskas, kas susiję su santuokiniu gyvenimu, konfliktais, pretenzijomis – tai jūsų asmeninis reikalas, stenkitės aiškintis santykius už uždarų durų.

Vaikas turi teisę į gerus santykius su mama ir tėčiu, net jeigu šie susipykę.

Vaikas – tai mamos ir tėčio dalis. Versti vaiką stoti į vieno iš tėvų pusę – tai tas pats, kas versti vaiką priimti vieną savo paties pusę ir atstumti kitą.

Vaikai tokioje situacijoje dažniausiai patiria fizinius ar psichinius negalavimus, neurozes – kad tik nereiktų rinktis. Kad tik kažkaip sutelkti, sutaikyti savo ligos pagalba, savo problemomis mamą ir tėtį.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti