Nevelkite vaiko į savo konfliktus

Kai tėvai pradeda pasakoti vaikui apie savo santuokos problemas ar vaikas pastoviai tampa kivirčų liudininku, jo psichikai padaroma didžiulė žala. Labai sunku matyti nelaimingą mylimą mamą, taip gaila pasidaro tėčio. Ir taip norisi padaryti, kad viskas būtų gerai. Netgi nuosavos sveikatos ir laimės sąskaita.

Stenkitės niekada nepainioti vaiko į jūsų santuokinių santykių aiškinimusis, netampykite vaiko kiekvienas į savo pusę, nedarykite iš jo tarpininko tarp mamos ir tėvo. Nereikia laukti iš vaiko, kad jis stos kažkieno pusėn ar gins vieną iš tėvų nuo kito.

Kad ir kokie kiltų santuokiniai konfliktai, reikia turėti galvoje, kad vaikui jūs esate tėvai, stenkitės aiškintis santykius taip, kad vaiko tai nepaliestų.

Šeimos sistemoje veikia dvi posistemės – sutuoktinių posistemė ir tėvų posistemė. Svarbu, kad tarp jų būtų aiški ir tvirta riba. Viskas, kas susiję su santuokiniu gyvenimu, konfliktais, pretenzijomis – tai jūsų asmeninis reikalas, stenkitės aiškintis santykius už uždarų durų.

Vaikas turi teisę į gerus santykius su mama ir tėčiu, net jeigu šie susipykę.

Vaikas – tai mamos ir tėčio dalis. Versti vaiką stoti į vieno iš tėvų pusę – tai tas pats, kas versti vaiką priimti vieną savo paties pusę ir atstumti kitą.

Vaikai tokioje situacijoje dažniausiai patiria fizinius ar psichinius negalavimus, neurozes – kad tik nereiktų rinktis. Kad tik kažkaip sutelkti, sutaikyti savo ligos pagalba, savo problemomis mamą ir tėtį.

Šaltinis