Niekada nenaudokite šių žodžių savęs apibūdinimui

Paimkime kaip pavyzdį žodį „charizmatiškas“. Jeigu kitas žmogus pavadins jus charizmatišku, jums tai vienareikšmiškai pakutens savimeilę. Bet jeigu jūs pats save tokiu pavadinsite, iš šalies atrodys pakankamai nekuklu. Žemiau pateikiame keletą kitų panašių apibūdinimų, kuriuos malonu girdėti iš kitų žmonių savo adresu, tačiau pačiam geriau nenaudoti.

Dosnus. Palikite kitiems žmonėms galimybę apibūdinti jus šiuo žodžiu, galite laikyti tai aukščiausia pagyrimo forma. Patys dosniausi žmonės yra tiesiog dosnūs ir nekaulija komplimentų bei pripažinimo. Jie nelaiko savęs dosniais, kadangi mano, jog padarė kur kas mažiau, nei galėjo padaryti.

Kuklus. Jums patinka galvoti, kad esate kuklus? Nors taip yra toli gražu ne visada, jeigu jau atvirai. Turėkite galvoje, kad išties kuklūs žmonės savęs tokiais nevadina bent jau todėl, kad jie išties pakankamai kuklūs, kad apie tai kalbėtų.

Disciplinuotas. Daugelis noriai pripažįsta, kad iš visų jėgų stengiasi būti labai disciplinuoti. Kodėl? Visi mes žmonės ir galime pasiduoti silpnybėms ar suklupti. Jei apibūdinate save šiuo žodžiu, reiškia, disciplina jums yra be galo sunkus dalykas, ir tai kelia problemų, su kuriomis tenka kiekvieną dieną kautis.

Aistringas. Aistra ir didelis entuziazmas dažniausiai tebūna viso labo vaidyba. Nevartokite šio apibūdinimo, palikite aistrą mylimam žmogui, o ne viršininkams – negąsdinkite jų pernelyg dideliu entuziazmu.

Šmaikštus. Jeigu žmogus kalba apie savo šmaikštumą, humoro jausmą, dažniausiai tai būna nuobodybė kaip reta. Galite būti šmaikštus, tačiau taip tegu jus apibūdina kiti. Vadinti save linksmu humoristu – irgi ne variantas.

Empatiškas. Empatija – sugebėjimas jausti ir suprasti kito žmogaus emocijas. Visa tai labai puiku, bet visiškai beprasmiška, jeigu jūs tik jaučiate, suprantate ir nieko daugiau nedarote. Jautrumas, atjauta – nuostabios savybės, svarbiausia – kaip jas reiškiate. Kai paskelbiate apie savo empatiją, žmonės automatiškai ims laukti iš jūsų pagalbos, paramos ar apskritai pradės masiškai pas jus plūsti, kad tiesiog išsiverktų.

Bebaimis. Bijo visi. Net patys drąsiausi žmonės patiria šį jausmą. Be to, drąsus yra ne tas, kuris nejaučia baimės. Drąsa – tai sugebėjimas toliau žengti į priekį, nepaisant baimės. Dėl to nereikia sakyti, kad esate bebaimis. Drąsus? Gali būti, bet tik tam tikrose aplinkybėse. Narsus? Galima ir taip pasakyti. Tačiau bebaimis? Taip nebūna.

Tiesus. Tiesumas dažniausiai asocijuojasi su grubumu, netaktu ir nepagarba. Atviras, nuoširdus ir sąžiningas? Taip. Tačiau tiesmukas – skamba pernelyg iššaukiančiai: iš jūsų automatiškai ims laukti tulžingų, aštrių komentarų.

Sugebantis adaptuotis. Tai gana paplitęs apibūdinimas, tačiau sugebėjimas adaptuotis nėra kažkokia labai jau didelė gėrybė. Mūsų pasaulis keičiasi pastoviai, be sustojimo, mes visi turime sugebėti adaptuotis, kitaip neišgyvensime.

Nepriklausomas. Pasitikėjimas savo jėgomis – puiku. Sugebėjimas pasirūpinti savimi ir dirbti savarankiškai – dar geriau. Tačiau žmonės smarkiai piktnaudžiauja šiuo žodžiu. Iš esmės tai reiškia, kad jūs nenorite dirbti komandoje ir esate linkęs į nusišalinimą: „Ne, su kolegomis aš nekonfliktuoju. Aš tiesiog nepriklausomas. Išvis neturiu su jais nieko bendro!“

ŠaltiniaiNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…