Niekas neserga nuo šalto oro! Vaikai privalo būti lauke bet kokiu oru

Originalas

Nuo vėsaus oro nesergama. Priešingai, laiko praleidimas gryname ore ir rudenį, ir žiemą, ir pavasarį turi teigiamą poveikį vaiko sveikatai bei psichofiziniam vystymuisi.

Nesvarbu, vasara ar žiema: jeigu vaikas neserga, jis neturi ištisas dienas būti patalpoje!

,,Tėvai dažnai galvoja, kad kai temperatūra nukrenta, o saulė pasislepia už debesų, vaikams geriau sėdėti namuose, bet jie neteisūs!„, – sako Monika Kastanjetti, Italijos Triesto sveikatos centro psichologė ir trenerė.

Ji sako, kad tai nerekomenduojama nei sveikatos, nei vaiko bendrųjų poreikių ir jo galimybių fizinio ir protinio vystymosi požiūriu.

Grynas oras ir sveikata.

,,Paneikime mitą, kad susergame dėl šalto oro,- sako pediatrė Laura Reali,- Atsižvelgiant į besitesiančią klimato kaitą ir su tuo susijusiu globaliniu atšilimu, labai šalti laikotarpiai trumpėja, idėja apie tai, kad šaltis mus veikia, jau nueina į praeitį„.

Atvira aplinka žymiai sumažina tikimybes susirgimų plitimui

Šildomose ir uždarose patalpose, tokiose kaip vaikų darželiai ir mokyklos, virusai ir bakterijos dauginasi ir buvimas kolektyve padidina vieno vaiko viruso perdavimo kitiems riziką.

Gryname ore tai daug sudėtingiau, todėl specialistai siūlo netgi šaltomis dienomis vaikus darželiuose ir mokyklose skatinti būti lauke gryname ore.

Be to, tiesioginis saulės šviesos poveikis padeda organizmui įsisavinti vitaminą D, kas yra labai svarbu.

Tai tiesa, kad žiemos saulės spindulys daug silpnesnis, bet geriau mažiau gauto vitamino D nei nieko.

Ideali vieta žaidimams gryname ore yra parkai. Vaikai, kurie laisvalaikį praleidžia gryname ore, daugiau juda ir mažiau laiko praleidžia prie televizoriaus ar kompiuterio.

Tėvams, kurie galvoja, kad užterštas oras gali pakenkti vaikui, pediatrai nepritaria: alergenai, virusai ir bakterijos daug didesni ir žymiai lengviau cirkuliuoja uždarose patalpose.

Be to, žaidimai gryname ore būtini augimui. Ir nereikia vaiko apvilkti visais jo rūbeliais iš spintos.

Jie turi būti aprengti patogiai keliais rūbų sluoksniais, kad galėtų apsivilkti ar nusivilkti priklausomai nuo oro temperatūros.

Jeigu žinome, kad vaikai mėgsta šokinėti į balas ar sniego pusnis, irgi yra sprendimas – aprengti neperšlampamus rūbus.

Ir kaip gi vaikas išmoks prisitaikyti, jeigu jis pats nejaus šalčio, vėjo, vandens?Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…