Norite gauti teisę gyventi savo gyvenimą? Užmokėkite mamai

Mamai reikia, kad vaikai viešai pripažintų jos nuopelnus, kad demonstruotų dėkingumą už savo gyvenimą. Ji turi tam teisę. Tiesiog todėl, kad ji mama. Ji vyriausia šeimoje, o tu – jaunesnė. Ir tai – faktas. Jeigu neduodate viso to mamai gražiuoju, ji pasiims piktuoju. Tarkuos jums smegenis priekaištais, pretenzijomis, skundais. Tačiau prieš pradedant ką nors aiškinti mamai, būtų neblogai pačioms suprasti, kur čia šuo pakastas.

Štai tipiška situacija. Lyg ir visiškai normali 33 metų dukra. Ir lyg ir visiškai normaliai gyvenanti 58 metų amžiaus jos mama. O santykiai po to, kai dukra ištekėjo, kategoriškai nesusiklostė.

-Tu man visai neskambini! Ištekėjai ir mama nebereikalinga? Aš šitiek metų tave maitinau, rengiau, rūpinausi. Viską geriausią tau atiduodavau! O dabar tavo gyvenime man nebėra vietos?

Kai gimė anūkai, situacija dar labiau paaštrėjo.

-Aš, tarp kitko, su anūkėliu jums padedu, o tu net ačiū nepasakai (nors dukra, savaime aišku, negaili padėkų. Tiesiog mamai paprasto „ačiū“ negana“). O tavo vyras man per šventes kremą nuo raukšlių padovanojo – čia užuomina, kad esu sena? Ir apskritai jis kažkoks nevėkšla. Ir nepraktiškas. Štai pas kaimynę – tokia puiki dukrelė! Kiekvieną kartą prieina, pasikalba, pasidomi sveikata. Ir vis savo mamą giria. O iš tavęs gero žodžio nesulauksi!!!

Kaip ji nesuvokia, kad dukra turi savo suaugusį gyvenimą? Kaip jai paaiškinti, kad dukra užaugo ir jai daugiau nebereikia globos ir patarimų? Kad tiesiog fiziškai nebegali skirti mamai tiek laiko, kiek skirdavo anksčiau? Ir paaiškinti reikia taip, kad neimtų laikyti tavęs priešu…

Ko tokios mamos nori iš savo vaikų? Iš kur joms šauna į galvą tokios mintys?

Pirmoji priežastis. Mama netiki, kad sugebate be jos susitvarkyti gyvenimą

Objektyvių priežasčių tokiai nuomonei gali ir nebūti. Iš vienos pusės, mama nuo pat vaikystės numatė jums patį geriausią, idealiausią, jos supratimu, gyvenimą. Kitaip sakant:

  • Bus princas (ekonomistas/inžinierius/ juristas). Svarbiausia, kad stabiliai algą gautų;
  • Bus geras darbas. Gydytoja, buhalterė – kiekviena mama turi savą sėkmingo gyvenimo receptą;
  • Kalnas įvairiausių gėrybių. Į gėrybių sąrašą dažniausiai patenka tie daiktai, kurių pati mama negalėjo sau leisti jaunystėje. O tai reiškia, kad šitie daiktai gyvybiškai svarbūs jos dukrai.

Ir štai ji mato, kad dukra eina ne ten, kur ji numatė. Nesusiklosto idealus paveikslas. Iš čia ir baimė. Įsitikinimas, kad dukra pati nesusitvarkys. Bandydama gelbėti dukrą nuo neišvengiamo, jos manymu, kracho, motina stengiasi įkalti jai į galvą savo pačios įsitikinimus. Juk ji įsitikinusi, kad tiksliai žino, kas ir kaip geriau!

Antroji priežastis. Motina nori jausti, kad ją vertina, kad ji svarbi

Ir ne abstrakčiai svarbi visos planetos ateičiai, o konkrečiai jums. Ir kad išreikalautų iš jūsų pripažinimą, pradeda atakuoti.

-Na, žinoma, kam tau reikalinga sena mama! Greitai mane išvis užmirši! Paskambini kartą į savaitę… O jeigu aš čia jau numiriau???

Jei mama reikalauja dėkingumo. Pamėginkite duoti jai kuo daugiau teigiamų įvertinimų. Pasėdėjo su anūku – nuoširdžiai padėkokite, papasakokite, progai pasitaikius, kaimynams ir pažįstamiems, kokia ji puiki mama. Dar geriau, jei kaimynai papasakos mamai, kaip gerai jūs apie ją atsiliepiate. Tai netgi efektyviau. Pirmas dalykas – mama išties padirbėjo aukle ar namų darbininke jūsų namuose, nors to daryti neprivalo ir nieko už tai negavo. Ji neprivalo sėdėti su jūsų vaikais, tuo turi užsiimti algą gaunanti auklė. Jeigu taupote ir auklės nesamdote, liekate tuos pinigus skolinga mamai. Antras dalykas – jei tarsite kelis šiltus žodžius, karūna jums nuo galvos nenukris, teisingai?

Jeigu mama reikalauja dėmesio. Pradžiuginkite kokia nors malonia smulkmena. Kaina neturi reikšmės, dovanokite daiktus, kurie leis mamai pajausti komfortą, pagerins gyvenimo kokybę. Gali taip atsitikti, kad mama dovanas priima, tačiau nenaudoja, atideda „juodai dienai“. Jūsų uždavinys – neįkyriai įkalbėti visgi pasinaudoti dovanomis. Pavyzdžiui, nupirkote arbatos, ar kosmetikos ir iškart pareiškiate, kad šie dalykai turi galiojimo laiką.

Jei mama bijo, kad jūs nesusitvarkysite. Pateikite materialius patvirtinimus, kad jūs JAU susitvarkote. Mama patikės, kad nepražūsite, sugebėsite išgyventi ir kažko pasiekti tik pamačiusi tai savo akimis. Patikės ir tada, kai vaikai patys pradės jai padėti. Nors dabar neretai vyksta atvirkščiai – vaikai melžia pinigus iš tėvų pensijų. O tėvai tvirtai įsitikinę, kad vaikas dar neužaugo. Jam reikia patarimų, palaikymo, kontrolės ir t.t. Jų akyse vis dar esate 5 metų mažyliai.

Ką galima būtų padaryti?

  • Padėkite jai pinigais;
  • Padenkite dalį jos išlaidų;
  • Apmokėkite per internetą komunalinius mokesčius;
  • Organizuokite jai vizitą pas stomatologą, padenkite visas išlaidas;
  • Išsiaiškinkite, ko jai labiausiai trūksta.

Parodykite mamai, kad susitvarkote pati, plius dar ir jai padedate tvarkytis. Kad jos paramos jums nereikia, kad ji gali pagaliau atsipalaiduoti ir nesijaudinti nuo ryto iki vakaro, o mėgautis jūsų pagalba ir palaikymu.

Jei pinigai – skaudi tema. Yra mamų, taupančių juodai dienai. Sau ji niekad gyvenime nieko nenusipirks. Dėl to duoti jai pinigų beprasmiška. Parinkote kažką brangaus, gražaus, kokybiško, o ji sužinojo kainą ir kategoriškai atsisakė. Pažįstama situacija? Šiuo atveju pinigų temos geriau neliesti. Apskritai neminėti dovanos kainos. Įtikinti, kad ji jums nieko nekainavo.

Variantų daugybė:

-Mam, aš čia batelius nusipirkai iš interneto, tačiau jie man netiko, o grąžinti neįmanoma. Pasimatuosi?

-Mam, man davė kvietimą į premjerą, o aš visai laiko nerandu. Nueisi?

-Mam, aš sau dulkių siurblį nusipirkau, o ten buvo akcija – „Antra prekė nemokamai“.

Ir mama patenkinta, ir jūs pati neafišuojate, kiek pinigų jums tai atsiėjo. Galų gale, pati geriausia labdara – anoniminė.

Iš viso to seka, kad jūsų uždavinys – ne užčiaupti burną, o pašalinti mamos konfliktiško elgesio priežastis. Įtikinti ją, kad nėra ko baimintis, kad su savo gyvenimu jūs puikiausiai susitvarkote. Kad nepražūsite.

Ir jeigu patikės – santykiai pradės gerėti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kodėl brandūs vyrai renkasi jaunesnes?

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba vyrai. Kas jau kas, o jie tikrai turi ką pasakyti apie tai, kodėl, likę vieni ir sulaukę maždaug 40 metų, jau turėdami pakankamai patirties bei neblogai susitvarkę materialią gyvenimo pusę, renkasi į gyvenimo drauges jaunas moteris ar…

Kokias paslaptis protingiausia pasilaikyti sau

Originalas Sakoma, kad jeigu paslaptį sužino vienas žmogus, ji tampa vieša. O kaip maga pasidalyti su kuo nors savo paslaptimi ir kaip dažnai išsipasakojame tada, kai nereikėtų to daryti! Štai keli paslapčių variantai, kai tikrai verčiau derėtų nutylėti. 1. Praeities šešėliai Kiekvienas žmogus turi teisę klysti. Jei sužinotumėte, kad kuris…

Šviesi galva

Originalas Šviesių galvų – tikrąja šio žodžio prasme šviesių – mažai. Be abejo, yra žmonių, pavyzdžiui, mokslo sferoje, kurie racionaliai, aiškiai mąsto apie daugelį dalykų. Tačiau šitas mokslinis aiškumas yra grįstas abstrakčiomis sąvokomis. Visi dalykai, apie kuriuos tik ima kalbėti kuris nors mokslas, įgauna abstraktų pobūdį, o abstrakčios sąvokos visada…

Teisingų santykių nesukursime su neteisingu žmogumi

Tai skamba pakankamai žiauriai, tačiau kai kuriems žmonėms ir kai kuriems santykiams paprasčiausiai nelemta tapti mūsų gyvenimo dalimi. Neturi reikšmės, kaip stipriai stengsimės ir kiek daug nuveiksime tų žmonių ir santykių labui. Judu su šiuo žmogumi galite būti paprasčiausiai nesuderinami ir jums nelemta būti drauge. Visi turėjome santykių, dėl kurių…

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

Originalas Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi…