Noriu surasti savo pašaukimą

Reklamos ir kvietimai su lozungais “Nori susirasti savo pašaukimą? Ateik!”, “Nori suvokti savo misiją? Paskambink!”, “Nori suprasti savo tikrąją paskirtį? Registruokis!” neįtikėtinai išpopuliarėjo pastaruoju metu. O ten, kur populiarumas, ten neišvengiamai prasideda spekuliacijos.

Tu, kaip paprastas internautas, norintis sužinoti kažką įdomaus, automatiškai patenki į šiuos marketologų spąstus. Tvirtinimai, kad tik po to, kai suprasi savo misiją/paskirtį šiame pasaulyje, sugebėsi įgyti trokštamus turtus, pasisekimą, pinigus, šlovę ir pripažinimą, pavirsta jau tavo paties įsitikinimu. Tema taip smarkiai propaguojama, kad norom nenorom pradedi manyti, jog tau šito išties labai reikia. Ir kuo skubiau.

Ir viskas, gyvenimas pasikeitė. Tu mėšlungiškai ieškai, kas gi padės pagaliau surasti ir suprasti tavo pašaukimą, o taip pat leis pradėti laimingą ir nerūpestingą gyvenimą.

Bet gal iš pradžių reikėtų išsiaiškinti, kas yra pašaukimas?

Daugelis nuomonių susiveda į teiginį, kad pašaukimas, tai kažkas be galo Didelio Masto, Grandioziško, Didelio, Keičiančio Pasaulį. Kai paprašau paaiškinti, kaip konkrečiai tai galėtų pasireikšti, išgirstu: “Pagalba žmonėms”, “Padaryti pasaulį geresniu”, “Nauda visai žmonijai” ir, pagaliau, mano mėgstamiausias “Dėl to verta atsibusti rytais”. Tokiais momentais iš mano pasąmonės automatiškai išplaukia reklaminiai klipai, plakatai, šūkiai, lozungai.

Mano nuomonė šiuo klausimu labai kategoriška: visa tai yra spekuliavimas žmogaus troškimu būti laimingu (juk turtai, šlovė ir pripažinimas ateis po to, kai suprasi savo tikrąjį pašaukimą, tiesa?), o spekuliavimo pagrindas – sąvokų sukeitimas.

Pašaukimas – tai daryti kažką, kas tau geriausiai gaunasi. Ir viskas, taškas.

Tai gali būti, kas tik norite: pardavinėti prekes, auklėti vaikus, vesti verslo treningus, būti aukštos klasės elektriku ar santechniku, veterinaru ar psichologu, vairuoti automobilį ar būti pilotu. Būti gera mama ir žmona – irgi pašaukimas.

Daryti tai, kas tau geriausiai gaunasi – tai pasitenkinimas ir malonumas. O tie, kurie puikiai dirba su malonumu ir pasitenkinimu, neišvengiamai tampa sėkmingais. Tokius vadina profesionalais iš prigimties. Jūs ir patys su dideliu malonumu naudojatės tokių profesionalų paslaugomis.

Kodėl apskritai iškyla klausimų apie pašaukimą?

Todėl, kad ilgą laiką tu darei tai, kas leido uždirbti pinigų ar suteikė kitų tau svarbių gėrybių, bet neteikė malonumo. Žmonės sąmoningai atsisako mėgstamo darbo vardan kitų tikslų ir vertybių. Toks gyvenimas.

Kad užsiimtum mėgstamu darbu, kartais reikia paaukoti daug laiko, energijos, jėgų, pinigų. Visi šie resursai brangiai kainuoja, o malonumo norisi jau dabar, šiuo momentu. Vadinasi, pasirenkamas pats lengviausias kelias.

Čia svarbu pažymėti, kad profesionalu galima tapti ir prieš savo valią bei prigimtį. Tereikia atkaklumo ir įtempto darbo. Tik ar suteiks tau tai malonumą? Iškyla didžiulis poreikis kažką keisti, ir iškyla jis tiems žmonėms, kurie pradeda malonumą ir pasitenkinimą vertinti labiau už materialias gėrybes.

Pašaukimas – tai suvokimas, kokias turime įgimtas pačias geriausias savybes, kaip galime jas su pasitenkinimu panaudoti ir paprasčiausiai būti savimi. Tai labai paprasta ir puiku. Nereikia visko komplikuoti ir aukoti pašaukimo paieškoms mėnesių, metų ar viso gyvenimo.

Tiesiog atsakyk štai dabar, tiesiog šiuo momentu, į klausimą: ką aš geriausiai moku daryti ir kas man teikia pasitenkinimą?

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…