O kurgi tu ir tavo laimė?

“Ir aš tuo momentu supratau, ko ilgiuosi. Supratau, kokio žmogaus man trūksta gyvenime. Aš absoliučiai aiškiai suvokiau, ko nepakeliamai ilgiuosi, ir ilgiuosi jau labai seniai. Ir ko man taip trūksta kiekvieną išgyventą dieną. Aš ilgiuosi savęs. Tikro ir laimingo” (autorius- nežinomas internautas)

Koks būtų tavo gyvenimas, jeigu neatidėliotum visko rytojaus ar dar sekančiai dienai? Jeigu netingėtum ir darytum tai, ką seniai susiruošei? Kiek būtum laimingesnė ir artimesnė pati sau?

Galbūt išsikėlei tikslą išmokti anglų kalbą. Jau dešimt metų tai planuoji. Aš, pavyzdžiui, žinau, kad man praverstų išmokti daugiau angliškų žodžių. Jau penkis metus apie tai galvoju ir kadangi daugiausia laiko praleidžiu užsienyje ir anglų kalba – pagrindinė, tai poreikis didžiulis. Tačiau tingulys dar didesnis. Ir štai aš neseniai paprasčiausiai ėmiau ir paskaičiavau. Kas bus, jei per dieną išmoksiu po 10 naujų žodžių? Juk tai 3650 žodžių per metus! Va čia tai žodynas! Bet netgi vienas žodis per dieną duos 365 žodžius per metus. O aš dabar per metus 10 žodžių teišmokstu ir labai nepatogiai jaučiuosi, pastoviai klausinėdama kitų žmonių, ką jie turėjo galvoje.

Ir kažkaip liūdna, kad šitiek laiko prarasta veltui, o tikslas nepriartėjo.

Figūra. Kiek daug apie tai kalbama. Dabar nekalbėsime apie maitinimosi ypatumus. Kas bus, jei per dieną atliksime po 100 pritūpimų? Tarp įvairių užsiėmimų, per pertraukėles visos dienos bėgyje. Bus 36 500 pritūpimų per metus ir visiškai kita figūra. Ir net jei pritūpsime po 50 kartų per dieną, rezultatą pastebėsime jau po kelių mėnesių. O jeigu dar ir kitų pratimų nepamiršime ir nepatingėsime atlikti? 20 minučių kasdieninė praktika gali labai pastebimai pakeisti mūsų išvaizdą. Bet juk tingisi, laiko vis trūksta, reikalai, darbai…

Arba skaitymas. Aš mėgstu skaityti, tačiau pastaruoju metu tingiu. Skaitau įvairius straipsnius, tačiau ilgiuosi knygų. Ir jeigu perskaityčiau po knygą per mėnesį, per metus susidarytų 12.

Arba knygų rašymas. Man šis dalykas ypač aktualus. Po straipsnį per dieną – 365 straipsniai per metus. Ir netgi jei rašysiu ne kasdien, pasiimsiu laisvadienių, per metus gausis ne viena, o kelios knygos. Nekalbant jau apie tai, kad įsismaginus, pagavus reikiamą tempą ir ritmą, galima parašyti ne po vieną straipsnį per dieną, o daugiau. Svarbiausia – neiškrypti iš vėžių.

Arba nauji receptai. Jeigu kiekvieną savaitę gaminsime bent po vieną naują patiekalą, per metus jų susikaups 52. Penkiasdešimt du nauji receptai, kai kurie iš jų galbūt taps šeimoje mėgstamais ir įprastais.

Arba norite išmokti plaukti – reikia užsirašyti į baseiną ir nepraleisti užsiėmimų. Jei norite darytis sau gražias šukuosenas, galima susirasti atitinkamus video kanalus šia tema. Jei norisi gražios šypsenos – laikas užsirašyti pas stomatologą. Ir t.t.

Išsikeliame sau bet kokį svarbų, tačiau nelabai skubų tikslą ir po metų galima gauti puikų rezultatą.

Jeigu užsiimsime joga bent porą kartų per savaitę, skaitysime su vaiku naują knygą, bent kartą į savaitę nueisime į masažą, jei padarysime, ką seniai ruošėmės – išmokti piešti, dainuoti, šokti, siuvinėti, megzti… Galima ir antrą išsilavinimą distanciniu būdu įgyti… Tačiau pirmiausia reikia pradėti. Žengti pirmą žingsnį, o paskui antrą, trečią… Ir kiekvieną dieną po truputėlį eiti link savo išsvajoto gyvenimo.

Kokį gyvenimą gyvensime jau po metų? Kokia būsite jūs? O kokį kelią galima įveikti per 5 metus? O per 10?

Dar vienas įdomus dalykas – kol gyveni autopilotu, ne savo gyvenimą, ne savais norais – kur tuo metu esi tu pati? Ir kas už tave gyvena tavo gyvenimą? Ar jis tiesiog teka tuščiai pro šalį? O kur gi tuomet tavo laimė – šitai suprasti labai paprasta. Ji yra ten, kur tu pati ir kur tavo pačios gyvenimas. Tada klausimą reikia formuluoti ne kaip “kur mano laimė?”, o “kur, po galais, esu aš pati?”

Kam reikia skirti daugiausiai dėmesio? Kokia norėtum būti po 5 metų. Ką turėtum žinoti ir mokėti? Kaip atrodyti? Kaip save jausti?

Pavyzdžiui, nori gauti diplomą. Tada reikia susirasti tinkamą universitetą. O jeigu nori gražios figūros, jau šiandien reikia užmesti akį į savo pietų stalą ir toli nuo jo nenueinant, padaryti 50 pritūpimų. O jeigu tau norisi sutvirtinti santykius su vyru ar vaikais, jau šiandien reikėtų patyrinėti šią temą, kuriai niekados nepakanka laiko. Ir išsiaiškinus, kas negerai – pradėti taisyti klaidas. Jau šiandien.

Tai kokį norite matyti savo gyvenimą po 5 metų? Ir kokį žingsnį ta linkme žengsite šiandien? Aš einu pasimankštinti, o paskui pakvėpuosiu grynu oru, pasiėmusi anglų kalbos žodyną. Nes kasdieninį straipsnį jau ką tik parašiau. O kaip jūs?

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…