Palyginimai, palyginimai, palyginimai…

Negalima lyginti savęs su kitais, reikia lyginti tik save su ankstesniu savimi. Banali frazė, nuvalkiota ir menkai motyvuojanti, jeigu atvirai. Tačiau labai teisinga. Dauguma žmonių puikiausiai ją žino, tačiau ir toliau gyvena, krūpčiodami, kai tik išgirsta “kodėl tu ne toks, kaip visi normalūs žmonės?”

Prieš kelias dienas pasiskundė klientė: “Mama man pasakė, kad esu niekam tikusi darbuotoja, taip ir kankinsiuos visą gyvenimą už apgailėtiną algelę”. Logiška manyti, kad yra šaunių darbuotojų ir vaikų, o va jai, šitai mamai, tokia niekam tikusi dukra gimti pasitaikė. Klientei jau 30 metų, bet ji ir toliau paklusniai vykdo mamos komandas.

Kita mama aiškina, kad visada apgailestaus, jog dukra ne tokia, kaip jos sesers dukra.

Kas skatina motinas taip elgtis – atskira plati tema. Baisi, bet atskira. Kas gi verčia moteris klausytis tokių žodžių, kurie programuoja nesėkmei, nykiam gyvenimui? Kas verčia patikėti, kad tokia, kokia dabar esi – tu visiškai nepritaikyta gyvenimui?

Aš esu, aš gyvenu atskirai, aš esu normali ir galiu viską, ko panorėsiu. Jei kils noras, aš išmoksiu kontroliuoti mitybą, aš ne apsirijėlė ir ne baidyklė, kai tuo tarpui visos kitos – gražuolės neišpasakytos.

Jeigu panorėsiu – užsiimsiu sportu, užsimanysiu – išmoksiu to ir tai padarysiu. Tai, ką moka vienas žmogus, visada gali išmokti kitas. Ir kada mums labiausiai, jeigu ne silpnumo valandėlę ar ligoje reikalingas palaikymas? Tai kodėl mes jo ieškome visur, kur tik norite, bet pačios nesugebame savęs palaikyti?

Jeigu kažko nemoku – būtinai išmoksiu. Ne dabar, ne rytoj, tačiau stengsiuos ir man gausis, anksčiau ar vėliau būtinai pavyks, jei tik žengi žingsnis po žingsnio link tikslo.

Tikėjimas savimi priklauso nuo savivertės.

Ir gaunasi taip, kad lygindami save su kitais, žmonės patys užblokuoja galimybę kažko imtis ir gauna tik nykų vidinį dialogą, skausmingą, atimantį paskutines jėgas, demotyvuojantį.

Taip, žinoma, anaiptol ne visada galima savarankiškai perprogramuoti savo įprastas gyvenimo strategijas. Bet juk jeigu yra paklausa, tai atsiras ir pasiūla – mokytojai, padėjėjai. Ir likimas atsiųs būtent tuos, kurie būtini būtent dabar. Skirtinguose gyvenimo etapuose jie bus skirtingi. Tačiau prasideda viskas labai paprastai – reikia liautis save graužti, niekinti, spardyti, pravardžiuoti. Reikia pradėti daryti kažką iš esmės visiškai naujo.

Ir palaipsniui išryškės nuosekli tolimesnių veiksmų seka.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…