Pamokos, kurioms išmokti dauguma eikvoja visą gyvenimą

Gyvenimas mums siūlo ganėtinai sudėtingą kelionę po šią planetą. Patiriame puikius, neįprastus, varginančius išgyvenimus, kurie gali kardinaliai pakeisti gyvenimą. Sunku nepastebėti, kad kartais ignoruojame pačias akivaizdžiausias pamokas ar tiesiog žvelgiame į jas kaip į savaime suprantamą dalyką. Prarandame save nesibaigiančioje rutinoje ir pamirštame, kam mes apskritai gyvename šioje planetoje.

Pamirštame, kad turime tik vieną gyvenimą ir jis ne begalinis. Pamirštame, kad rytojaus diena išauš ne visiems. Pamirštame, kaip greitai bėga laikas ir galiausiai suprantame, kad kažko imtis jau per vėlu.

Dėl to labai svarbu surasti laiko, kad galėtume suvokti ir pripažinti visas šias tiesas, pajėgias pakeisti mūsų gyvenimą.

Kuo mažiau jaudinatės, tuo laimingesni. Tai viena svarbiausių taisyklių: laimei reikia viso labo vengti dramatizavimo ir streso. O pats paprasčiausias būdas tai padaryti – nustoti, pagaliau, stengtis įtikti visiems aplinkiniams. Liaukitės kaulyti iš aplinkinių pritarimo savo poelgiams, šitaip tik tuščiai iššvaistysite gyvenimą.

Poelgiai pasako daugiau negu žodžiai. Žodžiai greitai pasimiršta ir turi savybę pavirsti melu. Žmogus gali kalbėti viską, kas tik jam į galvą šaus ir gali priversti jus tuo patikėti. O štai veiksmai… Veiksmai – pats galingiausias mūsų turimas ginklas. Nes veiksmų neįmanoma sufalsifikuoti. Jūsų veiksmai visada parodys tikrąjį jūsų „aš“, jūsų tikrąją esmę, kuri slepiasi po išorine kauke. Veiksmai papasakoja apie žmogų žymiai daugiau negu žodžiai. Tačiau tam reikia išmokti girdėti ir matyti.

Dėkingumas. Jūs sveiki ir gyvi? Turite stogą virš galvos? Turite žmonių, kuriuos mylite labiausiai pasaulyje? Jeigu taip, reiškia, turite pilną teisę jaustis laimingas. Mes neretai pasimetame, pasiklystame nesibaigiančiose naujovių, naujo pasitenkinimo paieškose. Ir būtent šiais momentais pamirštame svarbiausius dalykus gyvenime. Būkite dėkingi už svarbiausius dalykus, kurių nenusipirksi už visus pasaulio pinigus. Vertinkite gyvenimą.

Dirbkite, tačiau nepamirškite sveikatos. Taip, aš turiu svajonę ir iš visų jėgų stengiuosi ją įgyvendinti. Ir visgi tasai „iš visų jėgų“ neturėtų tapti darbu iki išsekimo, rizikuojant susilaukti fizinių ir psichinių sutrikimų.

Gyvenimas sau. Aplinkiniai visada ras būdų ignoruoti jūsų norus ir reikalavimus. Jie visada stengsis jus apriboti, pažaboti, gėdintis savo individualumo. Kad taip neatsitiktų, turite prisiminti, jog esate vienintelis savo gyvenimo šeimininkas. Jūsų gyvenimas – jūsų taisyklės. Būkite savimi ir nesukite galvos, ką pagalvos kiti.

Kiekviena nesėkmė – puiki gyvenimo pamoka. Jeigu suklydote, nepradėkite savęs smerkti. Klaidų priežastis – mūsų trūkumai, kurių turi visi žmonės be išimties ir kurie kaip tik ir daro mus žmonėmis, o ne robotais. Dar daugiau – klaidos yra pačios geriausios gyvenimo pamokos. Jos suteikia skausmo, verčia pasijausti nelaimingais ir tuo pat metu padeda išmokti vėl atsistoti ant kojų ir augti kaip asmenybei.

Gyvenkite be apgailestavimo. Kad ir kas beatsitiktų, visada eikite į priekį. Nežiūrint į visus sunkumus ir visas kančias. Nešvaistykite nė minutės apgailestavimams dėl praeities. Susimąstę apie praėjusiu gyvenimo, etapus, galite pastebėti, kad tai buvo nuostabi įvykių seka. Viskas, ką pergyvenote, atvedė jus į šį momentą, kuriame dabar esate. Niekada to nepamirškite.

Gyvenkite šiuo momentu. Mes švaistome gyvenimą apgailestavimui dėl praeities klaidų ir „geresnių dienų“ laukimui. Ir visiškai užmirštame gyventi čia ir dabar. Išmokite paleisti viską, ko negalite kontroliuoti ir paskubėkite pasimėgauti šia diena.

Netapkite prokrastinacijos vergu. Labai lengva praleisti visą dieną nieko neveikiant. Tačiau tikslus pasiekia tik tie žmonės, kurie suranda jėgų išeiti už komforto zonos ribų. Prokrastinacija akimirksniu pavers jus savo vergu. Lipkite iš lovos ir užsiimkite pagaliau kokiu nors naudingu darbu.

Geri žodžiai atveria visas duris. Tai sena tiesa, bet visi kažkodėl pamiršta geranoriškumą aplinkinių žmonių atžvilgiu. Paprasčiausia šypsena daro tikrus stebuklus.

Mes įpratome pastoviai kažkur lėkti, skubėti, nebepastebime grožio aplink save. Jeigu surasite jėgų padaryti pauzę, galiausiai suprasite tikrąją gerų poelgių jėgą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…

Vyrai moteriškėja dėl moterų

Originalas Ji – daug pasiekusi verslininkė. Jis augina vaikus, tvarko namus, ruošia valgyti ir dėl karjeros nesuka galvos. Ar tokia šeima gali būti laiminga? Psichoterapeutė Lina Vėželienė įsitikinusi – net ir pats garbingiausias postas moteriai laimės nesuteiks. Ji kankinsis nesuprasdama, kodėl būdama tokia protinga ir daug pasiekusi, turi gyventi su…