Paprastas būdas išsiaiškinti savo gyvenimo tikslą

Žymus amerikiečių gyvenimo būdo konsultantas Alanas Lakeinas savo knygoje „Kaip tapti savo likimo šeimininku“ siūlo paprastą būdą savo gyvenimo tikslui išsiaiškinti.

Atsakę į 3 jo pateiktus klausimus, galėsite geriau suvokti save ir suprasti, ką norite gauti iš savo gyvenimo.

Šiam pratimui atlikti jums prireiks 15 minučių laiko. Pasiruoškite jam. Paimkite 3 popieriaus lapus, rašiklį ir pasidėkite laikrodį.

Pirmasis klausimas apie gyvenimo tikslą

Paimkite pirmą popieriaus lapą. Jo viršuje užrašykite tokį klausimą: „Kokie mano gyvenimo tikslai?“ „Gyvenimo tikslais“ laikykite tas užduotis, kurias keliate sau pastaruoju metu.

Jūs turite tik 2 minutes laiko, kad užrašytumėte atsakymus į šį klausimą. Dėstykite glaustai, naudokite bendras frazes, nesileiskite į detales, bet pasistenkite aprėpti kuo daugiau jūsų interesų sferų. Rašykite viską, kas jums šaus į galvą, ne varžydami savo fantazijos, neanalizuodami ir nevertindami.

Kai praeis 2 minutės, sustokite ir skirkite sau dar 2 minutes, kad patikrintumėte, ar nepraleidote kažko labai svarbaus. Galite pridėti papildomų tikslų, atsižvelgdami į savo dabartinį gyvenimo stilių. Pavyzdžiui, jei skaitote knygas važiuodami į darbą ir stovėdami eilėse, galbūt turite sąmoningai nesuvoktą tikslą – papildyti išsilavinimą.

Antrasis klausimas apie gyvenimo tikslą

Pirmame savo tikslų sąraše, sudarytame paskubomis, veikiausiai bus tokių bendrų sąvokų kaip „laimė“, „sėkmė“, „turtas“, „meilė“. Atsakymai į antrąjį klausimą padės konkrečiau apibrėžti savo tikslus.

Paimkite antrą popieriaus lapą ir viršuje užrašykite kitą klausimą: „Kaip norėtumėte praleisti artimiausius trejus metus?“

Ir vėl jūs turite tik 2 minutes. Per tą laiką surašykite savo atsakymus. Po to skirkite sau dar 2 minutes savo tikslų analizavimui ir patikslinimui.

Trečiasis klausimas apie gyvenimo tikslą

Dabar paimkite trečią popieriaus lapą ir užrašykite dar vieną klausimą: „Jeigu dabar sužinočiau, kad lygiai po 6 mėnesių mane užmuštų žaibas, kaip praleisčiau likusį gyvenimą?“

Nesvarstykite apie tai, kaip kokybiškai užbaigti pradėtus darbus ir kas bus po mirties. Galvokite tik apie tai, ką veiksite per paskutiniuosius 6 mėnesius.

Jūs vėl turite 2 minutes laiko atsakymams ir 2 minutes papildymams ir korektūroms.

Kaip bus užpildytas trečiasis lapas, skirkite 2 minutes tam, kad peržiūrėtumėte savo atsakymus į visus tris klausimus. Jeigu jaučiate, kad jums prireiks daugiau laiko, tai galite pasvarstyti ilgiau.

Pažvelgę į sąrašus, tikriausiai pastebėsite, kad atsakymai į antrąjį klausimą yra atsakymų į pirmąjį tęsinys, o atsakymai į trečiąjį klausimą – antrojo tęsinys. Tačiau daugumos žmonių nurodyti tikslai ima smarkiai skirtis, kai jie suvokia, kad gyvenimo laikas ribotas.

Trečiasis klausimas padeda geriau suvokti, kuo užsiimtume, jei aplinkybės priverstų blaiviai pažvelgti į savo gyvenimą. Šio klausimo prasmė – nustatyti tikrąjį gyvenimo tikslą.

Jeigu jūs patenkinti savo gyvenimu, tai trečiais klausimas tik patvirtins, kad pasirinkote teisingą stilių ir jūs galite gyventi taip pat toliau nieko nekeisdami.

Jeigu trečiojo lapo sąrašas smarkiai skiriasi nuo to, kaip jūs gyvenate dabar, tai pats laikas susimąstyti apie permainas.

Šis pratimas – puikus pasitenkinimo gyvenimu lygio indikatorius . Po kurio laiko pakartokite jį, kad galėtumėte geriau suvokti savo tikruosius troškimus ir nustatyti naujus tikslus arba įsitikinti, kad senieji yra teisingi.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *