Paprasti įpročiai, darantys didžiulę įtaką mūsų energijai

Ar klojatės lovą? Iš pirmo žvilgsnio šis veiksmas gali pasirodyti nereikšmingas. Argi nepaklota lova gali kaip nors įtakoti gyvenimą?

Visiškai įmanomas dalykas. Smulkmenos padeda jausti pasitikėjimą. Netgi kai pasaulis atrodo paniręs į visišką chaosą (kvaila vyriausybė, problemos darbe, betvarkė gatvėse su nesiliaujančiomis automobilių spūstimis), nepastebimi kasdieniniai ritualai suteikia komforto jausmą ir leidžia pajausti, kad mes visgi kažką kontroliuojame.

Realybėje mes turime šiek tiek daugiau jėgų, nei patiems atrodo. Žemiau išvardinsime kelis patarimus, kaip galima būtų paįvairinti kasdieninį gyvenimą, nededant ypatingai daug pastangų:

Pusryčiaukite prie tikro stalo. Ne prie rašomojo ir ne automobilyje. Ne metro ir ne lifto belaukiant. Laikote pernelyg didele prabanga skirti sau vos kelias minutes, kad pasimėgautumėte pusryčiais? Taip neturėtų būti. Mėgindami paskubomis užkąsti, gailite laiko savo paties organizmo poreikiams, o juk organizmui tenka smarkiai darbuotis jūsų labui. Netgi puodelis arbatos ar kavos turi didžiulę reikšmę. Prisėskite, pavalgykite, atsigerkite ir vertinkite tokius momentus, sutarta?

Valykite visus ekranus. Kada paskutinį kartą kruopščiai išvalėte savo kompiuterio ir išmaniojo ekranus? Pasigailėkite akių, kurioms tenka į visa tai žiūrėti. Patys pamatysite, tos valandos, kurias praleidžiate priešas savo ekranus, taps žymiai malonesnės. Ir jeigu telefono ekranas įskilo – pakeiskite jį.

Paskelbkite, kad išsijungėte (kalba ne apie kompiuterį). Mano draugė visą laiką tupinėjo aplink savo vaikus. Dabar, kai jie jau paaugo, skatina vaikų savarankiškumą ir stengiasi mažiau jais rūpintis. Jeigu šito nedarytų, jos adresu pasipiltų ištisas klausimų tvanas: “Mama, o kur mano pakrovėjas?”, “Mama, kur mano megztinis?’, “Mama, ar galiu penktadienį paimti mūsų automobilį? O dar man reikia pinigų benzinui ir, tikriausiai, bilietui į kiną…” Kiekvieną vakarą, pusę devintos, draugė sėda gerti arbatos. Tokiu būdu ji paskelbia pertrauką. Ir jeigu tuo metu jos kažko paklausia, ji nusišypso ir parodo puodelį, kas reiškia “Ne dabar”. Kartais mums reikia pasirūpinti savimi ir “išsijungti” netgi labiau nei mūsų kompiuteriams.

Pagirkite save prieš miegą. Man patinka išsireiškimas: “Niekada nesigulkite miegoti, nepabendravę su pasąmone”. Žmogaus pasąmonė funkcionuos visą tą laiką, ko jis miega ir pati geriausia dovana, kurią galite dovanoti – pripažinimas. Prieš guldamiesi miegoti, užverskite skaitytą knygą, užgesinkite šviesą ir užduokite sau klausimą: “Kas man šiandien savyje labiausiai patiko?” Kartais atsakau maždaug šitaip: “Buvau labai produktyvi ir parašiau 3000 žodžių”. Arba “Pradėjau vykdyti naują projektą”. Kitomis dienomis tai galėjo būti pokalbis iš širdies su senu draugu. Mažiau ambicingomis dienomis pakanka sveiko maisto. Kad ir kas tai bebūtų, užmikite tik po to, kai apdovanojote save pagyrimu. Kiekvieną dieną įvyksta kažkas gero, tai lengva pastebėti, jei sąmoningai imsime ieškoti pozityvo. Pavyzdžiui, šią dieną teko prakiurksoti namuose priešais televizorių, bet užtat sutaupiau pinigų.

Yra daugybė būdų praskaidrinti kasdienybę nedideliais, kelias minutes trunkančiais ritualais, kurie pakrauna šiek tiek išsekusias baterijas.

Jums niekada nesigaus kontroliuoti viso pasaulio, bet užtat turite puikią galimybę valdyti begalę dalykų, susijusių vien su jumis. Tikėtina, kad netgi paklota lova pakels nuotaiką, kai grįšite namo po pačios siaubingiausios gyvenime dienos ir rasite idealią tvarką namuose. Bus už ką pagirti save prieš miegą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…