Pasibaigę santykiai. Prisiminti juos kartais naudinga

Romantiškų susitikimų, įsimylėjimo, toliau sekančios santuokos ir meilės iki karsto lentos idėja tvirtai įsišaknijo mūsų kultūroje. Tokiu būdu augantis žmogus jau turi susiformavusį meilės santykių idealo modelį. Ir siekia jį įgyvendinti. Idealios meilės iki paskutinio atodūsio pavyzdžių, savaime aišku, išties pasitaiko. Tik jų ne per daugiausia ir jie – ne toks ir tipiškas, neprivalomas gyvenimo scenarijus. O kai nepasiseka pasiekti tokio idealo, žmonės linkę nusiminti ir manyti, jog gyvenimas nepavyko. Prisimena ankstesnius santykius ir atsisako tolimesnio asmeninio gyvenimo.

Iš tikrųjų toks požiūris į santykių kūrimą – destruktyvus. Be to, abiem partneriams jis tampa spąstais, sukaltais iš jų pačių lūkesčių.

Ne, mes anaiptol neraginame atsisakyti meilės santykių ir idėjos sutvirtinti jau turimus santykius. Mes viso labo norime, kad kiekvienas suprastų, jog žmogaus psichika linkusi keistis. Ji vystosi drauge su mumis visą gyvenimą. Ir ne visada tie pokyčiai abiem partneriams vyksta sinchroniškai ar ta pačia kryptimi. Kartais atsitinka taip, jog tam tikru momentu tenka konstatuoti, jog santykiai išsisėmė. Kad juos geriau užbaigti be skandalų, abipusių priekaištų ir pretenzijų.

O taip pat reikia pripažinti faktą, kad išsiskyrimas gali būti skausmingas, ypač jei su tuo žmogumi sieja ilgas bendras gyvenimas, bendri prisiminimai ir įpročiai. Reikia duoti sau laiko, kad galėtume įžengti į naują gyvenimo fazę. Ir čia daug žmonių daro lemtingą klaidą, bandydami pamiršti buvusį partnerį ir viską, kas su juo susiję.

Kodėl tai klaida ir kodėl naudinga retkarčiais prisiminti pasibaigusius santykius – skaitykite žemiau.

Malonūs prisiminimai

Jei santykiai truko pakankamai ilgai, verta susimąstyti, jog žmogus buvo ne toks jau ir blogas. Juk jus kažkas traukė jame? Ir tikriausiai būta laikotarpių, kai drauge buvo linksma ir gera. Būta mielų įvykių, bendrai patirtų nepamirštamų emocijų. Prisimindami tokius momentus tada, kaip jums, pavyzdžiui, liūdna, padėsite sau pozityviai permąstyti situaciją. Tame tarpe ir dabartinę, kai buvusiojo šalia nebėra.

Psichologinė patirtis

Pradėdami meilės santykius, gaunate išties unikalios psichologinės ir emocinės patirties, kuri daugiau niekada nepasikartos su kitais žmonėmis. Dar daugiau – tai bus jau visiškai kiti santykiai. Ir ta patirtis natūraliu būdu papildys jūsų bendros gyvenimiškos patirties aruodą. Atsisakyti tokios patirties būtų mažų mažiausia neracionalu, juk paprasčiausiai nuskriausite patys save.

Patrauklumas

Bet kurie santykiai atneša kažką naujo į mūsų intymią gyvenimo sferą. Dėl to nereikia drausti sau prisiminti buvusių mylimųjų, tame tarpe ir kalbant apie seksualinį artumą. Dar daugiau – galite panaudoti, ką gavote tame savo intymaus gyvenimo periode, bendraudami su savo dabartiniais partneriais. Tikri santykiai turi versti jus jaustis patraukliais ir geidžiamais.

Darbas su klaidomis

Praėjusių santykių patirtis, jeigu ją apmąstysime ir išanalizuosime protingai bei konstruktyviai, gali tapti labai vertingu šaltiniu. Jis padės apsaugoti dabartinius santykius nuo anksčiau padarytų klaidų. Dėl to prisiminimai šia prasme gali būti nepaprastai naudingi.

Dėkingumas

Pats geriausias išsiskyrimas yra tas, po kurio paleidžiate žmogų ramiai, jausdami dėkingumą už drauge praleistą laiką. Jeigu jums tai pavyks, prisiminimai bus labai malonūs ir pozityvūs.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *