Pasibjaurėjimas sutuoktiniu

Net padoriausio vedusio vyriškio gyvenime būna situacijų, kai jam norėtųsi grįžti į viengungišką gyvenimą. Kaip ir daugybė ištekėjusių damų dažnai pagauna save galvojant, jog teisėtas vyras baisiai erzina. Baisiausia, kad niekas mums nepaaiškino, ką tokiu atveju daryti.

Viso pasakos baigiasi lakoniška fraze: “Gyveno jie ilgai ir laimingai ir mirė tą pačią dieną”. Kaip būtent gyveno, ar niršo, kad partneris ištisas valandas sėdi tualete, pasakos neinformuoja. Dainose pasakojama apie nekaltos mergaitės sugundymą, tačiau nieko nesakoma apie tai, kad paskui teks su ja kiekvieną naktį mylėtis – daugybę metų. Dėl viso to, staiga pajutę susierzinimą ir pasibjaurėjimą artimu žmogumi, visiškai nežinome, ką daryti toliau.

Labiausiai nedisciplinuoti bėga į kairę, įgydami ilgai lauktą harmoniją nuomojamuose butuose ir svetimuose vasarnamiuose. Patys padoriausi kankinasi tyliai, pasitraukdami į kompiuterinių žaidimų pasaulį, užpildami sielvartą alumi ar tiesiog valandų valandas neišlįsdami iš interneto. Tačiau neteisūs nei pirmieji, nei antrieji. Geriausia, ką galite padaryti – kaip reikiant ištyrinėti priešą ir jį nukenksminti. Tuo ir užsiimsime. Štai trys pasibjaurėjimo vyru ar žmona priežastys, kurias turėtumėte iškalti atmintinai.

Pirmoji pasibjaurėjimo priežastis – Pelkės efektas

Kam taip nutinka? Paprastai tokia situacija susiklosto šeimose, kur vyras ir žmona kartu dirba, ilgai būna toje pačioje erdvėje ir apskritai retai išsiskiria. Tokie žmonės – garantuoti kandidatai skyryboms, jie plūstasi taip, kad nepraustaburniams jūreiviams net nesisapnavo. Priežastis – apsikeitimo energija deficitas. Nei vyras, nei moteris negali daugiau duoti partneriui naujų emocijų, jausmų, pojūčių. Toks įspūdis, kad kiekviena diena – tai vakarykštės kopija. Ir šita pelkė sulig kiekviena diena įtraukia vis giliau.

Ką daryti? Kaip tai ką? Išsiskirti! Tik ne visai, o kelioms valandoms per dieną. Išeiti iš namų ar iš bendro darbo, jei užimtumas leidžia, bet kokiu pretekstu. Bent 3-4 valandas per dieną turite pabūti atskirai. Esant tokiam režimui, aistra ir tarpusavio supratimas pamažu sugrįš.

Antroji priežastis – Artimo giminaičio efektas

Kam taip nutinka? Kultūra, o ir instinktai draudžia seksualinius ryšius su artimais giminaičiais. Motina – aseksuali, tėvas – aseksualus, broliai ir seserys irgi skirti ne seksui, su jais miegoti negalima. Šis bazinis instinktas ir tampa ta priežastimi, dėl kurios kai kuriose šeimose sutrinka lytinis gyvenimas. Pajautę, kad vyras/žmona tapo pernelyg artimi, jūs nustojate jo/jos geisti. Ypač ryškiai tai pasireiškia šeimose, kur partneriai nesidrovi vienas kito akivaizdoje atlikti savus reikalus tualete, skaitinėja vienas kito telefonus ar turi bendrą paskyrą socialiniuose tinkluose.

Ką daryti? Bėgti į lauką, kad pagadintum orą, tikriausiai neverta. Tačiau ir demonstruoti vyrui/žmonai, kaip išsispaudi spuogą, karpaisi nagus ar šluostaisi užpakalį visai nebūtina. Jei tik, žinoma, nenorite tapti jam/jai seksualiai pasibjaurėtinu objektu. Juk jūs šito nenorite, tiesa?

Trečioji priežastis – Asmenybės krizė

Kam taip nutinka? Dažniausiai neapykantos be priežasties ar pasibjaurėjimo sutuoktiniu jausmai atsiranda gyvenimiškų krizių metu, tais momentais, kai žmogus nepatenkintas savimi ir savo gyvenimu. Užuot paieškoję priežasčių savyje, mes labai greitai susirandame visų savo klaidų ir bėdų kaltininką. Dažniausiai žmogų, kuris yra arčiausiai mūsų – vyrą/žmoną. Galų gale, gi ne katiną kaltinsim dėl visų nesėkmių!

Ką daryti? Pradėti nuo savęs. Ir ištaisyti savyje tai, kas erzina partneryje. Nusibrėžti naujus horizontus. Pasikliauti tik savimi ir savarankiškai žengti link savo mažyčių pergalių. Jeigu tarp jūsų vis dar esama meilės, garantuoju, kad antroji pusė irgi labai greitai pasitemps ir atsigaus naujam gyvenimui. Tačiau pradėti reikia nuo savęs ir ne kitaip.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…