Pavojaus signalai šeimyniniuose santykiuose

Kiekvienoje šeimoje bėgant laikui keičiasi santykiai. Tai visiškai normalus reiškinys, jei tik romantika ir aistra perauga į tvirtą dviejų žmonių sąjungą. Kitaip sakant, santykiai pakyla į visiškai naują kokybinį lygmenį. Bet jeigu santykiuose atsiranda nepasitikėjimo ar abejingumo, laikas skambinti pavojaus varpais. Tokius pokyčius reikia atsekti dar ankstyvuose etapuose, kai dar galima ištaisyti. Būtent apie tokius požymius ir pakalbėsime.

Pats pastebimiausias ženklas, bylojantis apie negatyvius šeimyninio gyvenimo pokyčius – nebėra seksualinių santykių. Aistra gali, bėgant metams, išblėsti, tačiau intymus artumas yra labai svarbi sutuoktinių santykių dalis. Iš pradžių seksas darosi vis retesnis, vyras ir moteris įpranta prie monotonijos ir tampa vienas kitam nebeįdomūs. Paskui jiedu išvis kartu nebemiega, išsiskirsto po savus kambarius. Tai liudija tik viena – meilė mirė.

Sekantis „simptomas“ – nebėra didelio noro kuo greičiau grįžti namo. Kitados jaunavedžiams norėjosi anksčiau baigti darbus ir lėkti namo pas mylimą puselę. Laikui bėgant, įprastas grįžimas namo darosi vis sunkesnis. Jeigu namie laukia amžinai nepatenkinta žmona ar analogiškas vyras, kurį domina vien televizorius, vis dažniau užtrunkama darbe ir ieškoma pretekstų išeiti iš namų.

Šiuo atveju galima būtų pakeisti aplinką – padaryti remontą ar persikraustyti į kitą vietą. Tačiau kur kas svarbiau pakeisti moralinę namų atmosferą. Dažniau kalbėkitės jums įdomiomis temomis. Pasikalbėkite iš širdies, prisiminkite malonias minutes iš bendros praeities. Stenkitės vengti pokalbių apie rutiną, jie tikrai nesutvirtins santykių.

Dar vienas negatyvių pokyčių santykiuose signalas – mylimo žmogaus interesų ir poreikių ignoravimas. Iš pradžių žmonės stengiasi visais būdais įtikti ir pamaloninti partnerį, pasirūpinti, maloniai nustebinti antrą puselę. O paskui įklimpsta į buitį, tampa abejingais ir nebejautriais. Vyras nebesako komplimentų ir nebedėkoja už skanią vakarienę, žmonai daugiau nebeįdomu, kaip praėjo jo diena. Laikui bėgant, sutuoktiniai pradeda vienas kitą erzinti. Nuo čia jau ir iki neištikimybės nebetoli.

Sugrąžinti šilumą ir romantiką santykiuose padės nedideli, tačiau malonūs siurprizai. Galima drauge surengti žygį, leistis į kelionę ar tiesiog pailsėti gamtoje. Receptų begalė.

Šiuolaikinio žmogaus gyvenimas labai audringas ir dinamiškas. Nežiūrint į tai, mes surandame laiko visiškai tuštiems užsiėmimams. Jie ir pagrobia mūsų laiką, kuris toks reikalingas šiltam bendravimui. Socialiniai tinklai, kompiuteriniai žaidimai, serialai – visa tai yra santykių žudikai.

Įsivaizduokite, kiek laisvo laiko galima būtų skirti antrai puselei, jei atsisakytume visų šių nereikalingų dalykų. Kad „išgydytume“ santykius, visų pirma reikia daugiau bendrauti, kad ir kaip banaliai tai skambėtų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…