Pažengusį pesimistą atpažinsite iš šių požymių

Originalas

Kaip atpažinti pesimistą? Būtų didžiulė klaida taip vadinti žmogų, kuris vieną kartą nuoširdžiai pasipasakojo apie savo nesėkmes. Kiekvienam mūsų būna ne tik šviesių, bet ir tamsių laikotarpių, kuomet viskas atrodo blogai. Tačiau kaip atpažinti žmogų, kuris yra pažengęs pesimistas ir vargu ar bando pasikeisti? Žemiau pateikti požymiai byloja apie žmogų, kuriam labai reikalinga pozityvaus mąstymo pamoka.

Portalas charaktery.eu pateikė 8 tikrojo pesimisto požymius.

1. Pesimistai dažniausiai turi savo mėgiamas frazes, kurias naudoja ypač dažnai. „Nemoku to daryti“ – taip jie sako net tada, kai viską moka kuo puikiausiai. Jie dažnai vartoja tokius žodžius: nesuprantu, nenoriu, nesu tam sutvertas, man nepasiseks. Tokiems pesimistams trūksta ne tik pasitikėjimo savimi, bet ir griežtų paaiškinimų apie tai, kaip reikėtų pakeisti savo mąstymą. Juk jeigu tikėsite, kad nepasiseks – tikrai nepasiseks.

2. Dauguma pesimistų bet kokioje situacijoje įžvelgia daug neigiamų dalykų, pamiršdami apie tai, kas yra gražu. Nusiteikia blogiausiam, nes taip jau yra įpratę. Ir visai nesvarbu, ar kalbėtumėme apie orą, ar apie keliones, ar apie atostogas. Juk gali pradėti lyti, gali būti siaubingi kamščiai, o per atostogas įmanoma susirgti. Koks gražus dalykas bebūtų, pesimistai visada turi tamsių spalvų paletę, kuria naudojasi.

3. O taip, nėra geresnio būdo susigadinti sau nuotaiką, kaip tiesiog pradėti lyginti save su kitais. Tai yra ne tik kvaila, bet ir pavojinga. Visu pirma, visada atsiras daugiau pasiekusiųjų, gražesnių, protingesnių žmonių – ar galvojate, jog pasaulyje gyvenate tik jūs? Antra, toks palyginimas nuolat stabdo ir neleidžia judėti į priekį. Pesimistai nuolat pastebi, jog yra blogesni už kitus, o su tokiu mąstymu vargu ar galima ko nors pasiekti.

4. Pažengę pesimistai nuolat prisimena, kas buvo blogai praeityje. Ar žinote, kiek kartų žmonės bankrutavo ir pradėjo verslą nuo pradžių? Jie pralaimėdavo, tačiau gaudavo vis naujų pamokų, kurias įsisavindavo ir pritaikė ateityje. Ir štai – pasiekė tai, ko norėjo. O pesimistas, kuris buvo atleistas iš vienos darbovietės gali nesidarbinti dar keletą metų, juk pamenate, kaip jį atleido ir kaip pavadino? Tai mažu mažiausiai neteisinga. Gyvename šiandien, o ne vakar.

5. Labai svarbus dalykas – tinkami žmonės. Jeigu nuolat būsite su tokiais pačiais pesimistais, tai vargu, ar pakeisite savo mąstymą. Pasirinkite tokius žmones, su kuriais galėsite eiti į priekį ir didžiuotis savimi, o ne ieškoti mažų dalykų, iš kurių susideda pasaulio pabaiga.

6.Nuolatinis ieškojimas kaltų – tai dar vienas pesimisto bruožas. Tokie žmonės nuolat randa, ką apkaltinti: šeimą, sveikatą, draugą, ekonominę padėtį, darbdavį. Taip, gyvenime tenka susidurti su įvairiais iššūkiais, tačiau kaltinti aplinkinių tikrai nedera. Visu pirma, dažnai jie net nežino, jog juos kaltinate, o jeigu ir žino – visiškai nesureikšmina. Tad kaltindami kitus, jūs skaudinate tik save. Antra, toks kaltinimas atima ir laiko, ir jėgų, todėl vis sunkiau judėti pirmyn.

7. Kiekvienas žmogus klysta, tačiau kuo išskirtiniai yra pesimistai? Jie, atsigręždami į praeitį, mato savo klaidas ir gailisi dėl visko. Gailisi, jog neišnaudojo galimybių, įžeidė artimus žmones, priėmė netinkamus sprendimus. Sakysite, jog nusidėję žmonės privalo gailėtis ir stengtis pasikeisti? Būtent – stengtis keisti savo mąstymą. Gailesčio ir taip užtenka, nes kiekvienas protingas žmogus gailisi dėl savo klaidų. Tačiau jeigu kiekvieną dieną pabusite su mintimi apie tai, kaip jūs dėl visko gailitės, bet nieko nekeisite – nieko gero nebus. Pradėkite veikti.

8. Aukšti reikalavimai sau – geras motyvacijos būdas. Tačiau itin aukšti ir neįveikiami siekiai gali visiškai sužlugdyti jūsų norą stengtis. Atraskite aukso viduriuką ir susikurkite bent vieną tokį tikslą, kurį galėtumėte pasiekti, o su laiku kartelę kelkite vis aukščiau.

Parengė Sabina AdamovičNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…