Penki mitai apie laimę

Visi mėgstame žaisti žaidimą, pavadinimu „Pagauk laimę“. Šis žaidimas sudarytas iš mįslių. Mes nuolat turime atspėti, kas būtent padarys mus laimingais. Tie kurie atspėja teisingai, žino, kas teikia jiems pasitenkinimą ir yra laimingi.

Laimės būseną labai sunku paaiškinti ir aprašyti, nors tikriausiai sutiksite, kad laimė labai panaši į džiaugsmą. Kuo daugiau džiaugsmo, tuo arčiau mūsų laimės jausmas. O kartais džiaugtis galime dėl visiškai nelauktų dalykų: pamatę pirmąjį sniegą už lango, pabendravę su maloniu pašnekovu ar išgirdę per radiją mėgstamą dainą. Tačiau be to, kad laimė turi nenuspėjamas priežastis, egzistuoja ir keli su laime susiję mitai. Kas juos išgalvojo – nežinia, tačiau jie egzistuoja ir smarkiai mus klaidina.

PIRMAS MITAS. Kad būtum laimingas, reikia jausti gerą nuotaiką.

Mes nuolat girdime, kad demonstruoti savo silpnumą ir išsiduoti, kad gyvenime esama nesklandumų yra blogai. Visi turi manyti, kad pas jus viskas gerai. Sunku nesutikti, kad stiprus žmogus turi mokėti slėpti savo emocijas. Tačiau tai daryti reikia su saiku.

Bet kuris psichologas jums patvirtins, kad negatyvių emocijų reikia atsikratyti. Jeigu jus kažkas neramina – nelaikykite to savyje. Suraskite laiko ir vietą, kada ir kur galite būti nuoširdūs ir be kaukių. Jei norisi – paverkite. Tik atsikratę negatyvo jūs vėl galėsite įsileisti į širdį šviesius ir džiugius jausmus.

ANTRAS MITAS. Laimė – tai populiarumas.

Būti laimingu vienatvėje tikriausiai vargu ar įmanoma. Tačiau turėti šimtus draugų – irgi ne kelias į laimę. Turtingo bendravimo iliuzija nepadaro žmogaus laimingesniu. Kur kas vertingesni yra santykiai su artimais draugais ir gerais pažįstamais. Vienas vienintelis susitikimas su geriausiu draugu gali atstoti kasdieninį bendravimą su minia žmonių, kuriems mes iš esmės esame abejingi.

TREČIAS MITAS. Laimė – tai gyvenimo kontroliavimas.

Siekiate gyventi pagal tvarkaraštį, laikotės grafiko ir stengiatės viską daryti apgalvotai bei suplanuotai? Kontroliuoti savo gyvenimą yra gerai, bet pernelyg į tai įsijautus, gali atsirasti negatyvių pasekmių. Kaip taisyklė, laimė ateina nelauktai netikėtai ir kartais elgtis neapgalvotai yra naudinga. Kas ten žino, gal spontaniškas žygis į parduotuvę ar netgi atsitiktinė kelionė į kitą miestą visiškai pakeis jūsų gyvenimą. Į geresnę pusę.

KETVIRTAS MITAS. Vieno tikslo siekimas.

Be jokios abejonės tikslo siekimas ir jo pasiekimas daro mus laimingais. Tačiau judėti tiktai viena kryptimi – ne pats geriausias variantas. Monotoniškas judėjimas greitai įkyrės ir atims bet kokį džiaugsmą. Dėl to, siekdami pagrindinio tikslo, pakeliui svarbu siekti ir kitų tikslų, ne tokių grandiozinių, bet pakankamai reikšmingų.

PENKTAS MITAS. Mylėkite mane tokį, koks esu.

Patys geriausi ir idealiausi mes esame tiktai savo tėvams. Bendraujant su likusiais žmonėmis reikia stengtis kovoti su savo blogais bruožais ir įpročiais. Reikia stengtis mylėti save, tada ir jus mylės aplinkiniai, tačiau tai nereiškia, kad galima atsipalaiduoti ir nustoti tobulėti. Paverskite savo trūkumus privalumais, bet jokiu būdu nemanykite, kad jums nereikia su savimi padirbėti.

www



POPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI