Pereinamasis amžius

Pereinamasis amžius – reikšmingas periodas žmogaus gyvenime. Formuojasi fiziniai, psichologiniai bruožai, pagrindiniai moraliniai principai, kurie paskui praktiškai nesikeičia visą likusį gyvenimą. Šiuo laikotarpiu tėvų kantrybė ir supratimas kaip niekada svarbūs bręstančiam vaikui. Ir kad paauglystė praeitų be kataklizmų, tėvams reikia pasirinkti ypatingą elgesio modelį, kuris leis neprarasti ryšio su vaiku. Tokių modelių yra keletas.

„Tėvų ir vaikų“ modelis. Leiskite vaikui pasijausti suaugusiu ir suprasti visą suaugusio žmogaus atsakomybės naštą. Tuo pat metu užduokite sau tokius klausimus, kaip: „Ko man norėjosi, kai buvau to paties amžiaus?“, „Su kokiomis problemomis susidūriau?“ Tai padės neatitolti nuo vaiko. Tačiau reikia atidžiai sekti, kad vaiko eksperimentai nekenktų sveikatai. Alkoholis, narkotikai ir rūkymas tam tikru laikotarpiu taps paaugliui suaugusio žmogaus atributais. Žiūrėkite, kad situacija netaptų nebekontroliuojama.

„Užimtumo“ modelis. Geriausias būdas išvengti begalės problemų – kuo nors užsiimti. Užrašę vaiką į sporto būrelį, mes dar ir įpratinsime jį prie sveiko gyvenimo būdo. Tačiau čia iškyla sunkumų dėl paties vaiko banalaus užsispyrimo ir tingėjimo. Geriausias sprendimas – pokalbis. Jei visgi nesigavo, tai užtikrinkite paaugliui bent jau maksimaliai naudingą poilsį ir laisvalaikį.

„Atviro pokalbio“ modelis. Pats sudėtingiausias ir tuo pat metu pats perspektyviausias bendravimo su vaiku modelis. Pokalbiai apie alkoholį, paauglystę, suaugusio žmogaus gyvenimą parodys vaikui, kad jūs laikote jį pilnaverte asmenybe. Tai padės išvengti daugybės problemų.

Požymiai, bylojantys, jog prasidėjo paauglystė:

  • Grubus, kategoriškas bendravimas su vyresniais;
  • Uždarumas, apatija, abejingumas aplinkiniams;
  • Problemos su apetitu, greitas nuovargis;
  • Problemos su mokslais;
  • Vaikui nebereikia jūsų patarimų. Vėlai grįžta į namus.

Kaip elgtis?

  • Neverskite paauglio gyventi nuolatinėje bausmių baimėje. Nerėžkite pamokslų, tai tik komplikuos situaciją;
  • Neverskite vaiko dalintis su jumis savo problemomis. Tėvams dažnai atrodo, kad tai padės suartėti, tačiau taip nėra. Vaikas tik dar stipriau užsisklęs savo pasaulyje;
  • Labai svarbu neterorizuoti paauglio klausimais apie asmeninį gyvenimą. Neskambinėkite kas pusvalandį. Tai gniuždo paauglio laisvę. Kaip atsako susilauksite tik dar didesnio grubumo;
  • Kaip tėvai, privalote būti santūrūs ir supratingi. Pereinamasis amžius laikinas, o sugadinti artimus santykius galima per minutę. Ir labai ilgam.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti