Pietaukime kartu su visa šeima

Pabrėšiu: kartu su šeima prie bendro stalo, o ne šalia televizoriaus.

Visiškai neseniai paprastą statistinė šeimą “vienijo” televizorius, tačiau dabar visi turi savo personalinį televizorių ar kompiuterį. Žmogus pasineria į virtualią erdvę, pamiršta viską pasaulyje, tame tarpe ir artimuosius.

Viena jauna, graži ir protinga moteris neseniai su kartėliu papasakojo, kaip suiro jos santuoka. Viskas buvo labai banalu, jokių dramų su neištikimybe ar agresyviu alkoholizmu. Ji paprasčiausiai labai ilgą laiką bendravo su savo jauno vyro, spoksančio į kompiuterį, nugara, ir jai tai įkyrėjo.

Jie netgi nesusipyko. Moteris jam iki šiol periodiškai skambina, kažkiek laiko jiedu taikiai bendrauja, kol vyriškis susijaudinęs jai nepasako: “Na, viskas, iki pasimatymo, pas mus ten prasideda online mūšis”.

Ir nors šis pavyzdys yra apie akivaizdžią patologiją – žaidimų maniją – jis, vis dėlto, apibūdina bendrą tendenciją, būdingą šiuolaikinėms šeimoms, o jei tiksliau – tam kas iš tų šeimų beliko.

Vyrai ir žmonos, tėvai ir vaikai praktiškai nebendrauja vieni su kitais. Gimtadieniai, banketai, korporatyvai ir vestuvės nebeskatina bendravimo – ir griausminga muzika trukdo, ir dar daugybė faktorių. Ypač nuo gyvo bendravimo deficito kenčia vaikai, juk būtent jiems labiausiai jo reikia. Bendravimas suteikia labai stiprų impulsą tobulinti kalbėjimo sugebėjimus, mokėjimą ramiai ginti savo požiūrį per diskusiją, plėsti akiratį. Padeda vystyti logiką, numatyti gyvenimo tikslus.

Pavyzdžiui aš pažintį su įvairaus amžiaus vaikais pradedu nuo klausimo, ar jis jau nusprendė, kuo dirbs užaugęs. Praktiškai visada vaikas atsako, kad kol kas apie tai negalvojo. Likusiais atvejais kažkodėl renkasi dažniausiai policininko profesiją – tikriausiai serialai taip atsiliepia vaikiškam protui.

Deja, su vaikais niekas nesikalba. Į juos žvelgiama kaip į objektus.

O juk paprastas artimo ir atviro bendravimo įgūdis gali padėti išvengti daugybės krizių. Pripratę dalintis savais išgyvenimais su tėvais, jie gali išvengti įvairių fobijų, o brandesniame amžiuje gyvenimas bus natūralesnis ir harmoningesnis, jie nepraras ryšio su tėvais, išvengs daugybės klaidų ir kvailysčių.

Dėl to, be bendrų kelionių, labai retų ir mažai praktikuojamų žygių į gamtą, bendri šeimyniniai pietūs yra vienas iš nedaugelio būdų padaryti taip, kad šeima liktų tikra šeima.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…