Pirmų trijų minučių taisyklė

Pasirodo, yra tokia svarbi – „pirmų trijų minučių“ taisyklė. Kai tėvai pradeda jos laikytis, labai greitai pastebi, kiek daug gerų pasikeitimų įvyksta santykiuose.

Taisyklės esmė – visada sutikite vaiką su tokiu džiaugsmu, tarsi sutikę daugybę metų nematytą draugą. Ir nesvarbu, ar grįžote iš parduotuvės, ar iš komandiruotės.

Kaip taisyklė viskas, ką jums nori papasakoti, kuo nori su jumis pasidalinti vaikas, sutelpa į pirmąsias susitikimo minutes. Dėl to taip svarbu nepražiopsoti šio be galo svarbaus momento.

Galima lengvai pastebėti tėvus, kurie intuityviai laikosi šios taisyklės. Pavyzdžiui, atvažiavę pasiimti vaiko iš mokyklos, jie visada pritūpia, kad jų akys būtų vaikų lygyje, apsikabina, pasako, kaip pasiilgo. Kiti gi tėvai tuo tarpu paima vaiką už rankos ir burbteli „varom namo“, net nenutraukdami pokalbio telefonu.

Grįžę iš darbo, iškart sutelkite dėmesį į vaiką. Nusiaukite ir lėkite paskui mažylį. Turite kelias minutes, kad prisėstumėte greta jo, išklausinėtumėte, kaip praleido dieną, išklausyti. O jau paskui galima eiti vakarieniauti ir žiūrėti televizoriaus. Jeigu šito nepadarysite, jei sugrįžę namo nekreipsite į vaiką dėmesio, jis sekios jums iš paskos visą vakarą kaip uodegytė, reikalaudamas bendravimo, dėmesio, meilės.

Svarbiausia – ne praleisto drauge laiko kiekis, o emocinis artumas.

Kartais kelios širdingo pokalbio minutės vaikui reiškia daugiau, nei ištisa kartu praleista diena, jei savo mintimis jūs tądien buvote visiškai kitoje vietoje. Kasdienė skuba tikrai nesuteiks vaikams laimės, net jeigu mums atrodo, kad stengiamės jų labui ir gerovei.

Tėvai ir vaikai suvokia sąvoką „drauge praleistas laikas“ visiškai skirtingai.

Suaugusiems pakanka, kad vaikai paprasčiausiai būtų šalia, kai jie užsiima namų reikalais ar vaikšto po miestą. O štai vaikams tai reiškia – žiūrėti į akis, kai tėvai atsisėda greta, kai atideda į šalį telefoną, nustumia į antrą planą mintis apie šimtus savų problemų, kai jų neblaško pašalinės problemos. Vaikas niekada neatsivers, jeigu jaučia, kad tėvų prioritetuose šiuo metu esama kažkokių svarbesnių už jį, vaiką, punktų.

Ne visada, žinoma, tėvai turi laiko bendriems žaidimams, tačiau tokiomis minutėmis darykite tik tai, ko norisi vaikui. Nereikia siūlyti jam savų laisvalaikio leidimo variantų. Laikas labai greitai bėga, jūs net atsipeikėti nespėsite, o sūnūs ir dukros jau bus užaugę, dėl to nešvaistykite laiko ir formuokite pasitikėjimo kupinus tarpusavio santykius tiesiog dabar.

Ir čia jums pravers paprasta, tačiau efektyvi trijų minučių taisyklė. Pamėginkite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…