Požymiai, kad priėmėte neteisingą sprendimą

Kiekvieną dieną priimame dešimtis, šimtus sprendimų, didžioji jų dalis – visiškai nereikšmingi: išgerti arbatos ar kavos per pusryčius? Tačiau esama ir labai svarbių sprendimų, kartais netgi lemtingų. Klaidingai pasirinktas rytmečio gėrimas gali nebent nuotaiką sugadinti, o štai klaidingai pasirinkta darbovietė įtakos visą gyvenimą. Pateikiame kelis pagrindinius požymius, liudijančius, kad priėmėte klaidingą sprendimą.

Pastoviai jaučiate tam tikrą susierzinimą. Lyg ir viskas normalu, tačiau labai greitai susierzinate dėl menkniekių, kelia nepasitenkinimą tie dalykai, į kuriuos paprastai net dėmesio neatkreipdavote: kažkas ne tą ir ne taip pasakė, erzina transportas ar aplinkiniai žmonės, nors asmeniškai su jumis jie nekontaktuoja. Visa tai rodo, kad neseniai priėmėte neteisingą sprendimą ir dabar slopinate tai savyje. O susierzinimas – kaip ledkalnio viršūnė: paviršiuje matome tik menką jo dalį, pati problema žymiai didesnė ir iš pirmo žvilgsnio ne tokia reikšminga. Tokiais momentais verta susimąstyti kodėl staiga tokia reakcija, kur galėjau padaryti klaidą?

Staigus nuotaikos pablogėjimas, apatija. Nedžiugina netgi tai, kas paprastai teikia malonumą: mėgstama muzika, artimi žmonės, mėgstami gėrimai ar patiekalai – visa tai daugiau nebekelia jokių emocijų. Ši būsena panaši į negalavimą, tik jis ne fizinis, o psichoemocinis. Žmogus pastoviai jaučia vidinį liūdesį ir būtent šis liūdesys byloja, kad priėmėte neteisingą sprendimą kažkokioje labai svarbioje jums sferoje. Stengdamiesi nuslopinti klaidos faktą, jūs dar labiau stiprinate slogią savijautą, apatiją ir prastą nuotaiką.

Prasčiau atrodote be jokių akivaizdžių priežasčių. Žvelgiate į savo atvaizdą veidrodyje ir matote, kad akys išblėso, oda tarsi suvytusi, yra akivaizdžių problemų su plaukais, nežiūrint į priežiūrą, ir apskritai vaizdas kažkoks nevykęs, tarsi būtumėte praradę stiliaus jausmą. Tai irgi neteisingo sprendimo pasekmė. Pasąmonė įtakoja fiziologinę būseną ir organizmas reaguoja būtent tokiu būdu. Gali nusilpti gyvenimo tonusas ir imunitetas. Prasta savijauta, dažnesnės peršalimo ir virusinės ligos. Šitokiu būdu jūsų psichika per fiziologiją signalizuoja, kad padarėte kažką ne tą ir ne taip.

Suprantate, kad jūsų veiksmai arba neduoda jokių rezultatų, arba dar labiau komplikuoja situaciją. Tikėjotės teigiamos dinamikos, o rezultatas gavosi visiškai priešingas.

Pabunda nepasotinamas apetitas. Kitaip tai dar vadinama “streso užvalgymu”. Jus ima traukti kenksmingas maistas, organizmas pasąmoningai per skonio ir kvapo stipriklius stengiasi gauti daugiau teigiamų emocijų. Tai galima laikyti savotiška kompensacija. Negaudamas, ko jam reikia dvasiniame, psichiniame lygmenyje, organizmas stengiasi kompensuoti tai per fiziologiją.

Intuityviai jaučiate, kad kažkas negerai. Net jeigu esate pragmatikas ir vadovaujatės šaltu protu ir griežtai viską planuojate, intuicijos kuždesys girdimas net ir šiuo atveju.

O jeigu jau supratote, kad priimtas sprendimas buvo neteisingas, pats laikas jį pakeisti ir pasukti gyvenimą reikalinga kryptimi.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…