Pradėkite dialogą su savimi

Ar teko kada repetuoti kalbą priešais veidrodį? Pavyzdžiui, pokalbio dėl darbo ar pirmojo pasimatymo išvakarėse? Jeigu taip – esate teisingame kelyje. Nors kai kam toks „pokalbio“ formatas gali atrodyti kvailas ir savo problemas jie sprendžia „solidžiau“.

Tyrimai rodo, kad pasikalbėti su pačiu savimi – labai naudingas dalykas, padedantis įveikti stresą ir nerimo jausmą. Taip pat toks pokalbis priduoda pasitikėjimo ir motyvacijos. Pokalbis su savimi padės susidoroti su užplūdusiomis emocijomis ir nusiraminti, kai jaučiate, jog jau nebegalite suvaldyti jausmų uragano.

Suprantama, šis būdas tinka ne visiems. Bet jeigu jau viską išbandėte ir niekas nesuveikė – kodėl gi ne? Štai kelios priežastys, dėl kurių pasikalbėti su savimi labai naudinga, net jeigu iš pradžių tai atrodys kaip visiškai beprotiškas užsiėmimas.

Motyvacija

Pasikalbėti su savimi – puikus būdas save motyvuoti ir imtis darbo, kuris atrodo labai sudėtingas ar apskritai neįvykdomas. Patikėkite, tai kur kas efektyviau nei susigalvoti iš piršto laužtą „motyvaciją“. Įkvėpta kalba, išrėžta sau pačiam, šiuo atveju kur kas vertingesnė. Kai sakote sau: „Tu gali tai padaryti, tau viskas gausis, imkis darbo“, įgyjate daugiau jėgos.

Teisybę kalbant, kai kartais pamėginame susirasti teisingą motyvaciją, viskas gaunasi atvirkščiai – tik dar labiau nusimename ir nusiviliame. Tampame vos ne pikčiausiais savo pačių priešais.

O kai pasikalbame su savimi – pavirstame savo  sąjungininkais. Būtent šito mums labiausiai ir reikia, kad pajaustume pasitikėjimą.

Pasikalbėkite su savimi ir pamatysite, kad viskas ne taip sudėtinga, ne taip jau ir baisu. Galų gale niekas pasaulyje nežino, ką sugebate ir kam esate pajėgus, išskyrus jus pačius.

Emocijų kontrolė

Kai kalbamės su savimi, atsiranda galimybė valdyti emocijas. Kartais stresas mus tiesiog paskandina kaip sniego lavina. Tokiais momentais pasikalbėti su savimi – puikus būdas susitvarkyti jausmus, pažvelgti į situaciją kitu kampu. Pasijausite ramesnis, pasirengęs imtis bet kokio sudėtingumo uždavinių. Šis metodas tinka bet kokioms emocijoms: ir nusivylimui, ir nerimui, ir liūdesiui. Kai išsakysite pats sau, ką jaučiate, pajausite didelį palengvėjimą.

Psichologiškas abstrahavimasis nuo situacijos

Abstrahuotis kuriam laikui nuo streso situacijos – kas gali būti geriau, norint nusiraminti? Negalite to padaryti fiziškai? Išeitis yra. Būtent šiuo momentu į pagalbą ateina pokalbis su savimi. Kalbėdami antruoju asmeniu, jūs kalbate apie save kaip apie kažką kitą.

Šis metodas padės susidoroti su nerimu, leis geriau save suprasti – mintis ir jausmus. O tai reiškia, kad sugrįš sugebėjimas logiškai protauti ir priimti teisingus sprendimus. Galbūt jums netgi patiks šis problemų sprendimo procesas. Juk mūsų atveju tai tas pats, kas pasikalbėti ir pasitarti su labai artimu žmogumi. Galų gale, išklausyti dar „kažką“ visada naudinga. Ir ne bėda, kad iš pradžių jausitės nejaukiai. Labai greitai suprasite, kad spręsti problemas tokiu netradiciniu būdu kus kas lengviau. Kai tik susidursite su sunkumais, prisiminkite tą mielą pašnekovą – save. Esu tikras, kad „dviese“ kur kas greičiau sugalvosite sprendimą.

Skirtumą pastebėsite iš karto: ką reiškia dorotis su problemomis vienam ir kaip jos sprendžiamos kalbantis su savimi. Nereikia drovėtis dialogo su savimi. Koks kieno reikalas, jei iš pradžių atrodysite nelabai rimtai? Svarbiausia, kad jaučiatės ramus ir pasitikite savo jėgomis – bet kokioje situacijoje.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…