Pragariška savaitė. Kaip pakeisti gyvenimą per 7 dienas

“Pragariška savaitė” – rūstus išbandymas Norvegijos armijos karininkams. Erikas Bertranas Larsenas – buvęs specialių pajėgų kovotojas, o dabar psichologas, sukūrė “civilinę” šios metodikos versiją, kuri leidžia pakeisti gyvenimą per septynias dienas.

Kam apskritai reikalinga tokia savaitė?

Erikas vadina ją idealios savaitės prototipu. Tai fantazijos tema “O kas būtų, jei iš kiekvienos savo gyvenimo dienos išspausčiau maksimumą” įgyvendinimas. Per vieną savaitę pastebėsite, kaip galėtumėte pakeisti gyvenimą, jeigu gyventumėte sąmoningai.

Bendros savaitės taisyklės yra tokios.

  • Keltis penktą ryto, eiti miegoti – dešimtą vakaro. Savaitė prasideda pirmadienį penktą ryto, baigiasi sekmadienį dešimtą vakaro;
  • Būtina ištisą savaitę maksimaliai susikoncentruoti ties kiekvienu atliekamu dalyku;
  • Griežtai laikykitės plano;
  • Būkite aktyvus ir energingas;
  • Nesinaudokite socialiniais tinklais darbo metu. Televizorius draudžiamas;
  • Jokių tuščių plepalų ir skambučių draugams darbo laiku;
  • Kiekvieną dieną – teisingai maitintis.

Pirmadienis. Įpročiai

Svarbiausias pirmadienio uždavinys – padirbėti su įpročiais ir padaryti tai reikia trimis etapais:

  • Pirmiausiai susidaryti jau esamų įpročių sąrašą. Fiksuokite ir gerus, ir blogus įpročius;
  • Nuspręskite, kuriuos įpročius norėtumėte išbraukti, o kokius – įrašyti į savo gyvenimą. Kaip sakė Ovidijus: “Įpročiai tampa charakteriu”;
  • Suplanuokite, ko būtent imsitės, kad pakeistumėte situaciją į gerąją pusę. Sudarykite pageidaujamų pokyčių sąrašą. Ir pasirinkite du įpročius, su kuriais dirbti galite pradėti tiesiog nuo pirmadienio ryto. Pirmiausiai – perstatykite į kitą vietą žadintuvą. Tai padės iš dalies suardyti jūsų rytinių automatiškų veiksmų grandinėlę. Antra – kiekvieną rytą užduokite sau klausimą: “Kokio įvykio aš šiandien laukiu?” Tai padės suprasti, kas jums iš tiesų svarbu.

Antradienis. Sąmoningumas

Antradienis skirtas ugdyti sugebėjimą koncentruotis. Pamenate, kaipo golfo žaidėjas smūgiuoja į kamuoliuką? Iš pradžių jis kelis kartus prisitaiko, susikoncentruoja ir tik tada užsimoja lazda, kad smūgiuotų. Jei žaidėjas iškart išbėgtų į aikštelę ir muštų, vargu ar pataikytų į duobutę. Esmė – pasiruošti mentališkai. Proto nusiteikimas glaudžiai susijęs su rezultatu, kurį gausite. Jei prieš kiekvieną verslo susitikimą mes jam kruopščiai pasiruoštume ir pasirinktume aiškią poziciją, kurią norime užimti, rezultatus gautume visiškai kitus.

Kad suformuotume reikalingą proto būseną, pakanka dienos bėgyje uždavinėti sau teisingus klausimus. Ir visiškai nesvarbu, kiek jūs mėgstate savo darbą. Svarbiausia – atlikti jį maksimaliai gerai, čia jūsų šventa pareiga. Jeigu dirbate kavinėje, klausinėkite savęs: “Kiek gerai išmanau visas kavos rūšis? Kokia turi būti pieno temperatūra įvairiose kavos rūšyse? Kaip galėčiau pagerinti darbo kokybę? Kuo dar galėčiau pradžiuginti klientus? Kaip paduodu kavos puodelį klientui ir ką jam tuo metu sakau?” Uždavinėkite sau panašius klausimus ir stenkitės išsaugoti teisingą nusiteikimą.

Trečiadienis. Laiko planavimas

Tikriausiai niekada žmonijos istorijoje nebuvo taip sudėtinga planuoti savo laiko, kaip mūsų dienomis. Problemos dažniausiai susijusios su tuo, kad žmogų iš visų pusių slegia kasdieniniai reikalai ir iš tų spąstų ištrūkti kartais atrodo visiškai neįmanoma.

Ir dažniausiai mūsų išsiblaškymas bei neproduktyvumas susiję su tuo, kad nematome viso vaizdo, nematome, kas laukia priekyje ir dėl to striginėjame. Mes suprantame, kad praradome situacijos kontrolę, dėl to nieko nespėjame ir viskas krinta iš rankų.

Ką daryti?

Kariškiai tokiais atvejais taria du svarbius žodžius: “Reikia sustoti”.

Taip, nustoti daryti, ką darėme – nėra paprasta, tačiau verta. Sustabdykite visus procesus ir įvertinkite situaciją. Surinkite visas dėlionės detales ir apžvelkite išsikeltą uždavinį. Kai tik tvarkingai sudėliosite į lentynėles visą informaciją, užfiksuokite ją kalendoriuje. Turite susiformuoti perspektyvinį savo reikalų ir projektų vaizdinį artimiausiam laikotarpiui, kuris padės jums žengti į priekį greičiau.

Ketvirtadienis. Už komforto zonos ribų

Ketvirtadienis – pati sudėtingiausia “pragariškos savaitės” diena, kadangi suteikia neįkainuojamą patirtį, kurios dar neturėjote ir vos ne tiesiogine prasme išspiria jus iš komforto zonos.

Svarbiausia ketvirtadienį tai, kad praleidžiate parą be miego. Jums teks dirbti nuo penktos valandos ryto ketvirtadienį iki penktadienio penktos ryto. O paskui užsiimsite reikalais, kuriuos programa numato penktadieniui.

Po tokio ketvirtadienio suprasite, kad esate pajėgus daug kam. Ypač kai po intensyvios darbo dienos galėsite įveikti savo svarbiausią baimę. Jums geriau žinoti, kokia ji.

Penktadienis. Poilsis ir atsistatymas

Tikriausiai pati didžiausia šiuolaikinio žmogaus problema yra ta, kad mes visiškai nebemokame ilsėtis. Dažniausiai dirbame ne vien darbo laiku, bet ir per išeigines bei atostogas. Gaunasi, kad smegenys visą laiką jaučia įtampą. Mes negalime sau leisti pilnaverčio poilsio net vienai dienai.

Tuo ir užsiimsime penktadienį. Penktą ryto pastovėkite po karštu dušu. Po to suplanuokite atlikti tai, apie ką seniai svajojote: nueiti į kiną, teatrą, į kulinarijos meistriškumo pamoką, ar grojimo gitara klasę, paslampinėkite po prekybos centrą, pasėdėkite kavinėje. Užsiimkite visais tais dalykais paeiliui. Pasijauskite šios dienos šeimininku. Pajauskite malonumą iš to, kad visą penktadienį galite daryti viską, ką norite.

Šeštadienis. Vidinis dialogas

Tikriausiai jums pakaks septynių valandų miego, kadangi šeštadienį jums vėl teks keltis penktą ryto. Šiandien Erikas siūlo jums surengti “laimės dieną”. Tai diena, kai turite galvoti tik pozityviai. Visą dieną darbuositės, kad sukurtumėte teigiamą vidinį dialogą. Dienos užduotis – parodyti, kaip stipriai mąstymo būdas veikia viską, kas su jumis vyksta.

Pradėkite stebėti tai, apie ką galvojate, nuo pat ryto. Kiekvieną kartą, kai į galvą šaus negatyvi mintis, blokuokite ją. Kiekvieną kartą, kai jaučiate, kad mintys jus nuodija, keiskite jas kitomis – konstruktyviomis.

Sekmadienis. Galvojame apie save

Tai paskutinė “pragariškos savaitės” diena. Šiandien reikia surasti laiko užsirašyti išvadoms, kurias padarėte šią savaitę. Ko išmokote? Ką supratote? Kaip pssikeitė jūsų gyvenimas? Ką naujo sužinojote apie save? Kokias naujas savo savybes atradote? Kas jums išties labai svarbu? Kokių sunkumų iškilo?

Įpusėjus dienai, palepinkite save dovanėle. O vakare nueikite vakarienės su draugais ar antra pusele ir pasidalinkite savaitės įspūdžiais. Jums pavyko, sveikiname.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…