Prašykite ir gausite

Originalas

Vienintelis būdas išsiaiškinti, ką galite gauti – prašyti to, ko norite. Pasaulyje pilna džinų, kurie tik ir laukia, kad galėtų išpildyti jūsų norus. Jei tik žinotume, ko mes negauname vien dėl to, kad neprašome, tai neabejotinai pakeistume savo elgesį.

Tie iš mūsų, kurie yra susituokę ar palaiko pastovius santykius su kitu žmogumi, taip gyvena dėl to, kad jie paprašė žmogaus, apie kurį svajojo, pasidalinti savo gyvenimu. Iš prigimties žinome, kad galime realizuoti savo svajones tiesiog prašydami. Ir visgi žmonės, radę darbą ir sielos draugą, nustoja prašyti. Dėl to jie ir nebegauna. Svajonės nebesipildo, progresas sustoja, o laimė suvysta.

Kodėl nustojame prašyti? Dažniausiai dėl to, kad bijome, kad žmogus, kurio prašome, pasakys ne.

Komunikacijos specialistė Marcia Martin tvirtina, kad tokia nuomonė yra kvaila: „Žmonėms sakau, kvaila bijoti, kad negausite to, ko prašote. Nes jūs ir taip negaunate to, ko norite. Žmonės visada iš to juokiasi, nes supranta, kaip tai teisinga. Neprašydami jau pralaimite ir nieko negaunate. Tai ko bijote? Bijote gauti tai, ką jau dabar turite! Tai juokinga! Koks skirtumas, kad negausite to, ko prašote, nes jei neprašysite, vis tiek to neturėsite. Taigi, iš tikrųjų nėra ko bijoti“.

Kita priežastis, dėl kurios žmones neprašo to, ko nori – bijo, kad nėra to verti. Šiuo atveju sprendimas yra padaryti save vertais prašomo dalyko. Norite gauti geresnį atlyginimą darbe, bet negaunate jo, nors aukojate savo laiką, atliekate visas pareigas ir dar daugiau? Paprašykite darbdavio jus įvertinti, paklauskite, kaip jis vertina jūsų darbą, ar pateisinote įmonės lūkesčius. Jei sulauksite pagyrų, paprašykite didesnio atlyginimo. Nesvarbu, kokios reakcijos sulauksite, prašydami vis tiek nieko neprarasite. Mažų mažiausiai, sužinosite, kaip elgtis, kad ateityje būtų didesnė tikimybė gauti didesnį atlyginimą.

Mums reikia pasimokyti iš vaikų ir naminių šunų ar kačių. Argi jie nesivadovauja principu, kad prašyti nekenkia? Mums reikia daryti taip pat. Svarbu suvokti, kad negalime pasiekti tikslų be kitų žmonių pagalbos. Taigi turime prašyti jų pagalbos. Tiesa, galbūt negausime to, ko prašome, bet niekada negausime ir to, ko neprašome.

Kad pradėtume iš gyvenimo gauti daugiau, turime savęs paklausti kelių klausimų: ko noriu, bet dabar neprašau; ką reikia padaryti, kad gaučiau tai, ko noriu; kas man gali padėti gauti tai, ko noriu; kokias kliūtis reikia įveikti, kokių veiksmų imtis, kad jas įveikčiau.

Tik nepamirškite kito universalaus dėsnio: „Gaunate tiek, kiek patys duodate“. Kitaip tariant, galite tikėtis palankios kitų reakcijos, jei noriai padėsite tiems žmonėms, kurie prašo jūsų pagalbos. Tokiu būdu susidaro ryšiai ir ryšių tinklai, kuriems veikiant didėja tikimybė susilaukti pagalbos, nes esate to vertas.

Norite, kad sutuoktinis ar sutuoktinė daugiau padėtų namų ruošoje? Norite daugiau išmokti, kad galėtumėte pagerinti savo darbo rezultatus? Norite, kad kaimynai nustotų blokuoti privažiavimą prie namų savo sunkvežimiu? Norite, kad jums kas nors padėtų daryti mokyklos užduotis? Norite, kad draugė mažiau plepėtų apie tai, ką jai slaptai papasakojote? Siekite savo tikslų ir gaukite tai prašydami.

Dalykai, kurių derėtų nepamiršti

1. Paaiškinkite, kodėl jums reikia ir kodėl norite pagalbos. Nereikalaukite, o prašykite.

2. Neigiamą atsakymą priimkite oriai. Padėkokite už prašymo apsvarstymą. Neinkškite. Kaip sako rusai, prašykite daug, bet imkite tai, kas siūloma. Parodykite dėkingumą už suteiktą pagalbą; parodykite supratimą, kai pagalba nesuteikiama.

3. Nebandykite gauti tai, ko norite, manipuliuodami. Nebandykite priversti žmogaus, kuris atsisakė jums padėti, jaustis kaltu.

4. Neprašykite kitų to, ką galite pasiekti ir be jų pagalbos. Parodykite savo iniciatyvą.

5. Neprašykite patarimo ar pasiūlymų, jei norite tik to, kad kažkas pritartų jūsų išankstiniams nusistatymams.

6. Neprašykite neįmanomų dalykų. Neprašykite iš kitų to, ko patys nenorėtumėte kitiems padaryti.

7. Neprašykite Dievo, nebent tikite, kad jis yra Kalėdų senelis. Dievas padeda tik tiems, kurie padeda patys sau. Savo maldas pataupykite Kalėdoms ir Velykoms.

8. Nepateikite prašymų miglotai. Tarkim, nesakykite bendradarbei, kad ji nepakankamai bendradarbiauja. Tiksliai paaiškinkite, ko iš jos norėtumėte. Pavyzdžiui, „Maryte, norėčiau, kad į susirinkimus ateitum laiku. O mėnesio pabaigos ataskaita turi būti parengta iki kiekvieno mėnesio 27 dienos. Kai kyla problemų, nedelsiant apie jas pranešk, kad galėtume jas išspręsti ir visi darbai būtų atlikti iki numatyto termino“.

9. Daugelis šeimų ar artimų draugų tikisi, kad jų sutuoktinis ar draugas skaitys mintis. Nepasiduokite tokiems norams. Kiti žmonės nežino, kas vyksta jūsų galvoje, kokias emocijas juntate. Tokios mintys, kaip „Jei jis tikrai mane mylėtų, jis žinotų kaip jaučiuosi“ yra paprasčiausia fantazija. Jūs galite jausti pačias įvairiausias aistras, jausmus, turėti įvairiausių minčių. Todėl neslėpkite savo minčių, bet pasidalinkite jomis prašydami to, ko norite.

10. Išlikite ištikimi savo tikslams ir nepasiduokite, kai pagalbos šauksmas susilaukia neigiamo atsakymo. Niekada nepralaimėsite, jei niekada nepasiduosite. Tiesiog bandykite. Už pastangas bus atlyginta, tik kartais atlygis ne visada bus toks, kokio rezultatai iš karto taps akivaizdūs.

Prašymas to, ko norite, nereiškia, kad gausite viską, ko prašote. Bet tai reiškia, kad iš gyvenimo gausite daugiau. Įsivaizduokite, kokia būtų tragedija, jei prarastumėte daugybę dalykų vien dėl to, kad jų neprašote. Taigi ištieskite ranką ir raškykite gyvenimo vaisius – dalykus, kuriuos galima gauti vien paprašius.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *