Prašykite pagalbos iš savo antrosios pusės

Manote, jog jūsų sutuoktinis ar atitinkamai kitas svarbus asmuo niekada nepasiūlys pagalbos namų ruošoje ar šiaip ką nors organizuojant? Norite tikėkite, norite – ne, tačiau yra keli būdai, kaip galima išspręsti šią seną kaip pasaulis dilemą.

1. Nepriekaištaukite.

Dažnai sutuoktiniui paprašius pagalbos, jis ar ji tai daro priekaištaudamas. “Tu amžiais guli išsidrėbęs sofoje ir nieko nedarai.” “Man jau įgriso liuobti namus vienai.”

Spaudimas ir priekaištai dažnai informaciją priimantį asmenį supykdo ir skatina užimti gynybinę poziciją.

Geriau pakeiskite priekaištus prašymais. Pvz.: “Mielasis, tu man labai padėtum, jei nuvalytum stalą.” “Brangusis, gal galėtum įdėti skalbinius į džiovyklę, kai jie bus išskalbti? Ačiū.”

2. Atvirai pasikalbėkite.

Kaip būtų nuostabu, jei kiekvienas dirbtų namuose neprašomas. Nors tai stebina, kai kurioms šeimoms išties pavyko įgyvendinti tokį fenomeną. O jei jūsų partneriui to pasiekti dar nesiseka, greičiausiai atėjo laikas atviram pokalbiui.

Manote, kad būtų žymiai paprasčiau, jei jūsų sutuoktinis rūbus, kuriuos nusivelka vakare, įdėtų į krepšį? O gal gyvenimas prašviesėtų, jei po naktipiečių jis išsiplautų savo lėkštę ir stiklinę?

Jei atsakymas yra taip, liaukitės svajoti ir norėti. Skirkite kelias akimirkas, kad išsakytumėte savo jausmus. Kartais tereikia atviro pokalbio, kad troškimai išsipildytų.

3. Priimkite tai, kas nėra tobula.

Kai sutuoktinis ima rodyti iniciatyvą, labai svarbu pagirti jo ar jos pastangas – net jie darbas nėra atliktas tobulai. “Labai ačiū, kad šįvakar išvalei automobilį. Dabar jis toks gražus.” “Nežinau kaip ir atsidėkoti už tai, kad išlyginai tuos marškinius. Tu tikra šaunuolė.”

Prie tokių frazių gali tekti priprasti, ypač jei ilgus metus viską darėte pagal SAVE. Tačiau paklauskite savęs, ar tikrai taip svarbu, kad rankšluosčiai būtų preciziškai sulankstyti, o taurės spintelėje surikiuotos būtent taip, kaip nori jūs.

Svarbiausia, kad sutuoktinis padeda. Užduotys įvykdomos. Ir jums lieka daugiau laiko, kurį galite praleisti dviese.

4. Pasidalinkite darbais.

Pasidarykite savaitės namų ruošos darbų sąrašą ir apskaičiuokite, maždaug kiek laiko reikia kiekvienam darbui atlikti. Tuomet pasidalinkite atsakomybe tarpusavyje bei su vaikais.

Gali kilti nesutarimų, jei vienas jūsų yra dirbantis, o kitas lieka rūpintis namais ir vaikais. Vienas iš jūsų gali sakyti: “Namų ruošos darbai – tavo sritis, nes aš visą dieną dirbu.”

Esmė tame, kad namie liekantis asmuo taipogi sunkiai dirba. Jei taip yra jūsų atveju, iš darbo grįžus vienam iš sutuoktinių namų ruošos darbai greičiausiai jau bus atlikti. Tačiau galbūt ne namie dirbantis sutuoktinis atsakingas už kelis namų ruošos darbus. Galbūt jam reikia išvesti šunį, išdžiovinti indus ar kas vakarą išnešti šiukšles.

5. Laužykite tradicijas.

Tradiciškai kai kurie namų ruošos darbai skirstomi į moteriškus (dulkių valymas, lyginimas, skalbimas) , o kai kurie – į vyriškus (automobilio valymas, kiemo šlavimas, šuns priežiūra. Tačiau vien dėl to, jog tai tradicija, dar nereiškia, jog tai turi tapti jūsų gyvenimo dalimi.

Tarkim, galbūt sutuoktinis pjauna žolytę aplink namą, tačiau mieliau žiūrėtų krepšinio rungtynes. O jūs galbūt tvarkote skalbinius, tačiau mieliau būtumėte lauke, kvėpuotumėte grynu oru ir klausytumėtės įkvepiančios muzikos.

Gal apsikeiskite – jūs pjaukite žolytę užsidėjusi ausinuką, o sutuoktinis tegul tvarko skalbinius ir žiūri krepšinį. Argi ne gera mintis?

6. Mainykitės, apsikeiskite ar rinkitės užduotis.

Mainykitės: Jei yra kažkoks darbas, kurio abu nekenčiate, darykite jį pakaitomis. Taip jūs bent kas antrą kartą galėsite pasiilsėti nuo neapkenčiamo darbo.

Keiskitės: Pasisiūlykite sutuoktiniui ką nors atlikti vietoje jo, jei jis atliks vieną iš jūsų darbų.

Rinkitės: Pasižadėkite vienas kitam, kad kas vakarą padarysite po 3 užduotis iš sudaryto sąrašo. Abu galite rinktis, kurias užduotis norite atlikti.

7. Dirbkite valandą, o švęskite dvi!

Nusistatykite valandas, kada kas vakarą atliksite pasirinktus darbus. Užsistatykite laikrodį ir dirbkite lygiai valandą. Praėjus valandai liaukitės dirbti ir drauge darykite ką nors smagaus ir atpalaiduojančio kitas dvi valandas. Šis atlygis kas vakarą bus tai, ko abu nekantraudami lauksite.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *