Pražūtingas pyktis ant tėvo

Mergaitei tėvas – pats svarbiausias žmogus pasaulyje. Tai jos pirmas vyro paveikslas, kuriuo ji paskui vadovausis, rinkdamasi savo vyrą. Dėl to pyktis ir nuoskauda ant tėvo daro įtaką jau suaugusiai merginai ir smarkiai koreguoja gyvenimą.

Prieš pradedant kalbėti apie galimas pykčio pasekmes, reikia atlikti vieną svarbų veiksmą, be kurio tolimesnis pokalbis bus paprasčiausiai beprasmiškas. Reikia prisipažinti bent jau sau pačiai, kad jūsų tėvas kažkada suteikė skausmo ir jūs jam už tai neatleidote.

Daug moterį nuoširdžiai įsitikinusios, kad pykti ant tėvo jos neturi už ką, o paskui paaiškėja, kad tėvas praktiškai nekreipė į jas dėmesio vaikystėje, nesidomėjo jų problemomis, nedalyvavo gyvenime. Ir tik dėka psichologinių praktikų atgimsta tuometinis skausmas ir suvokiamas pyktis bei nuoskauda tėvui.

Dėl to jeigu pirma mintis skaitant šį straipsnį buvo: “Tai ne apie mane”, tai primygtinai rekomenduoju neskubėti ir gerai pagalvoti. Nuo to gali priklausyti jūsų tolimesnis likimas.

O dabar išsiaiškinkime, kokių pasekmių gali turėti pyktis ant tėvo, jeigu jis liko neatleistas.

Nuoskauda dėl dėmesio stokos

Jei tėtis skyrė dukrai mažai dėmesio, laiko, meilės ir rūpesčio, ji nuo vaikystės jaučiasi nemylima. Pradedant jaunu amžiumi, mergina sieks kompensuoti šią meilę tuo vyrišku dėmesiu, kuris jai bus pasiekiamas. Kaip taisyklė, tai ankstyvas įsimylėjimas, aistra. Pasąmonėje ji trokšta įrodyti sau, kad ją yra už ką mylėti, kad ji to verta, nors pati mergina tuo netiki. Ir kas žino, kur nuves tokios meilės paieškos.

Psichologinė trauma dėl tėvo elgesio verčia merginą bijoti vienatvės ir ji bus pasirengusi būti su bet kuo, kad tik ne viena.

Ar verta tokiu atveju kalbėti apie ramybę ir moterišką laimę? Vienintelis dalykas, kuris gali sulaužyti tą užburtą ratą – atleisti savo tėvui, nuoširdžiai priimti jį tokį, koks jis buvo ar tebėra iki šiol.

Nuoskauda dėl žiaurumo

Jeigu tėvas buvo žiaurus su dukra ar jos mama, mergaitės širdyje nuo pat vaikystės kaupiasi pyktis ant tėvo, kuris natūraliai perauga į mirtiną nuoskaudą.

Kuo tai gali baigtis? Tuo, kad suaugusiame gyvenime mergina, norėdama susirasti sau vyrą – visišką tėvo priešingybę – vis tiek trauks į savo gyvenimą žiaurius vyriškius. Kodėl? Todėl, kad pasąmonėje susiformavo pirmojo gyvenime vyriškio – tėvo – vaizdinys. Tokio, koks jis buvo. O sąmoningai mergina jaučia baimę nuo minties, kad ir jos vyras bus žiaurus žmogus. Šitą baimę pasąmonėje tūnantis vaizdinys tik sustiprina ir Visata pametėja jai į vyrus tėvo prototipą. Taip tęsis iki to laiko, kol mergina tėvui neatleis.

Tokia yra pražūtinga nuoskaudos tėvui galia.

Nuoskauda dėl laisvės ribojimo

Arba pernelyg didelės globos. Kitaip sakant, šis punktas yra visiška priešingybė pirmam, kurį jau nagrinėjome. Šiuo atveju mergina trokšta greičiau išsivaduoti nuo globos ir pagaliau laisvai atsikvėpti.

Kur tai dažniausiai nuveda? Mergina labai ilgai negali susirasti sau poros, kadangi pasąmonėje to nenori. Ji siekia laisvės ir nepriklausomybės.

Ar patirs ji moterišką laimę? Mažai tikėtina. Dėl to vienintelė išeitis sutvarkyti sau gyvenimą – atsikratyti nuoskaudos tėvui atleidimo pagalba.

Visi keliai veda į atleidimą. Dėl to tik jūs sprendžiate, ar gyventi toliau su pykčiu ir nuoskauda širdyje ar, visgi, atleisti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…