Prieš išsiskirdami, atsakykite į šiuos klausimus

Sunkiais bendravimo ir santykių periodais žmogui gali šauti į galvą mintis: „Galbūt su juo/ja geriau išsiskirti?“ Šitą klausimą užduoda sau milijonai žmonių visame pasaulyje, tačiau niekas negali duoti aiškaus atsakymo.

Ypač sunku atsakyti į šį klausimą toms poroms, kurios pastoviai pykstasi ir ginčijasi. Tokiais momentais aplanko mintys, kad tarp partnerių apskritai mažai kas bendro ir galbūt jie netgi pradeda vienas kito nekęsti. Tačiau problema slypi tame, kad mes labai dažnai puolame iš vieno kraštutinumo į kitą – nuo absoliučios neapykantos į beribę meilę ir atgal. Kad per anksti nesibaigtų geri santykiai, siūlome kelis pagalbinius klausimus, į kuriuos reikia atsakyti atvirai ir sąžiningai.

Aš žvelgiu į savo santykius kaip pašalinis stebėtojas (objektyviai), o gal pernelyg emocingai reaguoju į įvykius, kurie teikia skausmą?

Atminkite, kad bet kokie gyvybiškai svarbūs sprendimai turi būti priimami šaltu protu. Padarykite pauzę, ženkite žingsnį atgal, pasistenkite nusiraminti ir paanalizuoti, iš kur atsirado minčių apie išsiskyrimą. Ar jas sukėlė emocijos? O gal tai ilgų apmąstymų rezultatas?

Ar, mano nuomone, partneris turi tenkinti visus mano poreikius?

Psichoterapeutai tvirtina, kad mūsų visuomenėje įsitvirtino stereotipas, neva partneriai turi visiškai tenkinti vienas kito emocinius poreikius. Tokio elgesio, kaip taisyklė, tikisi žmonės, turintys žemą savivertę, priklausomos asmenybės ir tie, kurie nesugeba savarankiškai susitvarkyti su savo problemomis. Partneris turi augti ir tobulėti greta mūsų, tačiau ne mus papildyti. Priešingu atveju, kai jis nustos tenkinti mūsų poreikius, mūsų jausmai jam akimirksniu atšals.

Ko man reikia, kad būčiau laimingas? Kaip turi pasikeisti mano santykiai, kad pasijausčiau laimingas?

Kiekvienam žmogui rusena viltis, kad laimė jį užgrius kažkur iš šalies. Netikėtai atsiras atliekamų pinigų ar sutiks partnerį, kuris pats savaime padarys jį laimingu. Tiesa yra ta, kad laimė – tai vidinė žmogaus būsena, visiškas pasitenkinimas dabartine situacija. Jeigu jūsų laimė priklauso nuo išorinių faktorių, vadinasi, ji laikina.

Ar aš tikrai laimingas greta šito žmogaus? Ar būčiau laimingas be jo?

Kad atsakytume į šį klausimą, pakanka įsivaizduoti, kaip atrodytų gyvenimas be dabartinio partnerio. Ar būtų lengviau gyventi? Ar jaustumėte laimę ir palengvėjimą? O gal priešingai – suprastumėte, kad vienatvė – ne tai, ko jums reikia?

Mūsų santykiai vis dar vystosi?

Tai tikriausiai vienas skaudžiausių ir sudėtingiausių klausimų. Nežiūrint į patiriamą skausmą, nusivylimą ir baimę, reikia paklausti savęs, ar išsisėmė šie santykiai? O gal dar yra ko siekti?

Šie santykiai daro mano gyvenimą geresniu ar blogesniu?

Atlikite paprastą testą. Pasiimkite lapą popieriaus, padalinkite jį linija į dvi dalis. Vienoje skiltyje – „ką gaunu iš šių santykių“, antroje – „ką šie santykiai iš manęs atima“. Sąžiningai ir atvirai užpildykite abi skiltis. Jeigu „nuostoliai“ viršija „pelną“, vadinasi, santykiai jus slegia.

Jei turėčiau karštai mylimą vaiką, ar norėčiau, kad jis bendrautų su tokiu pat žmogumi, kaip mano dabartinis partneris?

Tai galingas pratimas, kurio tikslas – patikrinti jūsų tikruosius jausmus. Pasąmoningai ir sąmoningai jūs linkite savo vaikui tik paties geriausio likimo. Jeigu jums nesinori, kad jūsų vaikas susitikinėtų su žmogumi, panašiu į jūsų partnerį, kodėl jūs patys toliau su juo bendraujate?

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…