Priežastys pasitraukti iš socialinių tinklų

Socialiniai tinklai tvirtai įžengė į mūsų gyvenimą ir reikalauja labai rimto požiūrio į save. Kažką atleidžia iš darbo už įrašą Feisbuke, o kažko nepriėmė į perspektyvias pareigas dėl aštraus pasisakymo Twiteryje. Už neapgalvotą frazę, nerūpestingai paskelbtą socialiniame tinkle, galima užsidirbti realų įkalinimą.

Esame, žinoma, suaugę žmonės. Galime ir turime atsakyti už savo veiksmus. O kaip dėl vaikų? Ar verta įtraukti juos į socialinį voratinklį dar iki to, kol jie patys sugebės nuspręsti: gyventi jiems skaitmeniniame pasaulyje, ar ne?

Siūlome pagalvoti apie tai, ką samprotauja Kim Šendrou – moteris, asmeniškai susidūrusi su nerūpestingo požiūrio į socialinius tinklus pasekmėmis.

***

Kai kas pasakys, kad aš bloga mama. Kiekvieną dieną aš pasakoju apie savo vaikų gyvenimą ir reikalus šimtams nepažįstamų žmonių. Mano „draugų“ sąraše susikaupė 1549 žmonės, su dauguma kurių niekada nekalbėjau ir netgi jų nemačiau. Šitie taip vadinami draugai galėtų papasakoti jums, ką valgo mano vaikai, kaip jiems sekasi mokykloje, ką jie mėgsta ir ko nekenčia.

Kol vaikai nepaaugo ir neišmoko aiškiai formuluoti savo nepasitenkinimo mano veiksmais praeityje, gyvenimo momentų fiksavimas Feisbuke man atrodė visiškai normaliu dalyku. Dabar, kai vaikai vyresni, jų pyktis ir pasipiktinimas vis didėja. Ir man tai kelia siaubą. Viskas eina link to, kad anksčiau ar vėliau man teks pašalinti savo paskyrą.

Kiekvieną kartą, kai publikuoju eilinę nuotrauką su vaikais, kur jie šokinėja į baseiną ar miega, susirietę į kamuoliuką ant sofos, aš pažeidžiu jų asmeninio gyvenimo neliečiamumą, ir Feisbukas bei visas internetas to nepamirš. Niekada nepamirš.

Nors esama ir kitų svarbių priežasčių, dėl kurių vertėtų pašalinti savo paskyras socialiniuose tinkluose. Pagalvokite apie šį sąrašą.

Feisbukas verčia tave manyti, jog tavo gyvenimas niekam tikęs

Žmonės publikuoja tik teigiamus savo gyvenimo momentus. Nesėkmės ir nusivylimai lieka už kadro. Rezultate, žiūrėdamas draugų srautą, gali susidaryti įspūdį, tartum jų gyvenimas – tai vien pasisekimai, džiaugsmai ir pasiekimai, opas tave viso to nėra. Tai pavojinga iliuzija.

Mama neleidžia man kalbėtis su nepažįstamais

O štai Feisbuko draugų paieškos algoritmas galvoja kitaip. Jis nori, kad nepažįstamieji taptų jūsų draugais. Kuo daugiau, tuo geriau. Kiekvieną dieną socialinis tinklas stengiasi pakišti man žmones, kurie yra „mano draugų draugai“. Šitą srautą atskiedžia žmonės iš mano praeities – tie, kurių daugumą norėčiau užmiršti. O dar ten yra pusbrolis, kuris mirė prieš 2 metus.

Jus skaito viršininkas

Sulaukėme laikų, kai už įtašą Feisbuke galima prarasti darbą ir netekti šanso gauti perspektyvias pareigas ateityje. Foksboro mieste, JAV, žmogų atleido iš darbo už paskelbtą nuotrauką su svastika, nupieštą ant nusigėrusio draugo kūno. Toje pačioje Amerikoje mokytojai vejami iš darbo už nuotraukas, kuriose jie vartoja alkoholį. Vieną garbaus amžiaus moterį dėstytoją atleido už tai, kad ji atsisakė pašalinti iš draugų savo tuometinius studentus. Net jeigu atribosite savo publikacijas nuo konkrečių asmenų, jūsų nedraugai gali pakuždėti apie jūsų įrašus ir nuotraukas jūsų bosui.

Internetiniams „draugams“ nusispjauti į jūsų džiaugsmus ir įvykius

Rimtai, vargu ar jūsų draugų sąraše atsiras daug asmenų, kuriems nuoširdžiai įdomu būtų sužinoti apie tai, kad jūsų kačiukas pagaliau išmoko naudotis tualetu. Reikia mokėti filtruoti dalykus pagal tai, ar esama priežasčių juos skelbti. Tėčiai, mamos, liaukitės pagaliau dėti nuotraukas su vaikais, ypač jei jose esama „nepatogių“ momentų. Ateityje tai bus panaudota patyčioms iš jūsų vaikų.

Nustosite veltėdžiauti darbe

Ar bent jau skirsite nieko neveikimui mažiau laiko. Ne paslaptis, kad Feizbukas yra puikus laiko rijikas. Amerikoje tokie pasisėdėjimai darbo laiku kainuoja darbdaviams apie 28 milijardus dolerių nuostolių kiekvienais metais.

Atviravimų pasekmės

Būna tokių nuotaikų, ai norisi prisipažinti dėl kokios nors savo klaidos ar nesėkmės. Ir tu parašai apie tai Feisbuke. Ir tai perskaito draugai, pažįstami, kaimynai, kolegos. Ir prisimena apie tai, kai asmeniškai susitinkate. Ir jūs pamatysite tai jų žvilgsniuose, o gal ir išgirsite sau už nugaros. Kas verčia žmones sąmoningai save žeminti aplinkinių akyse?

Viskas, kas čia parašyta apie Feisbuką, tinka bet kuriam kitam socialiniam tinklui. Jei žmogus pakankamai kvailas, socialinis tinklas gali smarkiai sugadinti gyvenimą.

ŠaltinisPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI