Psichologinių vampyrų tipai

BEJĖGĖ ASMENYBĖ

Bejėgė asmenybė pasakoja apie savo problemas, o dalinantys patarimus žmonės (donorai) iš visų jėgų stengiasi jai padėti. Tačiau kad ir kiek bebūtų patarinėtojų, kad ir kokie jie būtų protingi – kiekvienas jų pasiūlymas susilauks prieštaravimo. Kai ratas užsidaro ir sprendimo variantų nebelieka, prasideda kita pramoga: „Argi tai ne siaubinga?“ rezultate problema taip ir neišsprendžiama, donorai jaučia stiprų fizinį ir emocinį išsekimą, o vampyras patenkintas, jis gavo tai, ko jam ir reikėjo ir eina ieškoti kam ten dar galima būtų pasiskųsti,

„MĖLYNBARZDIS“

Šis žmogus žaidžia žaidimą „Pakliuvai, niekše!“ Jis sudaro kokį nors taisyklių rinkinį ir su įniršiu seka, kai tos taisyklės vykdomos. Žemina, bara, ką nors atima iš visų, kurie bent truputėlį nukrypo nuo taisyklių. Sau tokių reikalavimų jis nekelia: elgiasi, kaip nori, į darbą ateina kada jam patogu ir panašiai. Ginčytis su juo, įrodinėti savo teisumą yra visiškai beprasmiška. Netgi jei jis praloš, tai laikui bėgant vis tiek atkeršys.

ALKOHOLIKAS

Paprastai turi iškart kelis donorus:

PERSEKIOTOJĄ – dažniausiai tai būna žmona, pas kurią labai stipriai pasireiškia motiniška pozicija (nori jį perauklėti).

IŠVADUOTOJAS – dažniausiai tai gydytojas, kuris stengiasi jį išgydyti. Alkoholiką pas jį atveda Persekiotojas.

KVAILYS – tai arba motina, kuri jo gailisi, pateisina, arba „geri žmonės“, kurie dalina jam pinigus, „supranta“ ir išklauso girtas išpažintis.

TIEKĖJAS – tai tas, iš ko jis gauna išgerti už pinigus ar į skolą (kurią jis visada stengiasi padengti).

RŪPESTINGA MAMA

Visi jos interesai, visas jos gyvenimas pašvęstas vaikams. Jau nuo vystyklų pradeda auklėti vaikus stiliumi „privalai“ ir „negalima“. Su paties vaiko norais, poreikiais ir polinkiais absoliučiai nesiskaito. Rūpestinga Mama vedžioja vaiką pas daktarus, ieško vaistų, ekstrasensų ir panašiai. Bet pasipainiojus tam, kuris iš tiesų gali padėti jos vaikui, ji, greičiausiai pasąmoningai padarys viską, kad gydymas būtų sužlugdytas.

Jos lozungas skamba taip: „Aš viską padarysiu, kad būtum laimingas, su sąlyga, kad tu liksi nelaimingas. Aš viską padarysiu, kad pasveiktum su sąlyga, kad liktum ligotas“.

VEIKLUS KENTĖTOJAS

Auksinis žmogus. Darbštus, protingas, talentingas, niekam niekad nieko neatsakys. Labai stengiasi, dėl to gali aukštai palypėti socialiniais laiptais. Tačiau didelių aukštumų nepasieks, kadangi dirba ne savo talento srityje. Negali pakeisti nemėgstamo, tačiau patikimo darbo ir tobulėti savo pomėgių sferoje.

Su amžiumi pradeda negaluoti, pasireiškia jo vampyriška prigimtis. Suprasdamas, kad nieko nepasiekė ir niekam neįdomus kaip asmenybė, savo ligomis verčia artimuosius būti šalia. Toks jo būdas bendrauti, tarkime, su žmona. Juk negali fi ji nuo jo nusisukti, kai jam šitaip blogai!

AMŽINAS PRINCAS

Teikiantis vilčių. Mokytojų numylėtinis, nuolat kažko ieškantis, einantis iš būrelio į būrelį ir visur neblogai pasirodantis. Tačiau nė vienas pomėgis netampa viso gyvenimo reikalu. Aulaukęs 30-ies jis nieko nepasiekė, vis dar „tebeteikia viltis“. Iš pažiūros sėkmingas, o realiai nepatenkintas savo padėtimi, tuo, kad nepasiekė daugiau ir kaltina dėl to artimuosius, žmoną, visus, bet ne save.

PELENĖ

Išsikovoja simpatiją nuolankumu ir kuklumu. Skuba į pagalbą, netgi niekas jos neprašo. Šeima – jos dėmesio centras, kuriam ji pasiaukojančiai tarnauja. Ir tuo pačiu suteikia sau teisę siurbti iš artimųjų psichines jėgas, nuolat kalbėdama tema „Aš tau visą gyvenimą paaukojau, o tu?“

PRINCESĖ ANT ŽIRNIO

Kelia aplink save didelį triukšmą (ar bent įsivaizduoja, kad tai daro). Ji mano, kad jai visi skolingi jau vien dėl to, kad ji paprasčiausiai egzistuoja. Neturi supratimo, kas per daiktas yra dėkingumo jausmas, nors kalbėdama gali pripažinti, kad jūs padarėte jai kažką naudingo. Svetimas paslaugas sumenkina, savas – išpučia.

www

Parašykite komentarą

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti