Psichologo nuomonė apie vyrą, kuris nesivysto kartu su partnere

Originalas

Ar reikia, kad jūsų vyras vystytųsi kartu su jumis? Kokias vidines problemas galima išspręsti per santykius? Psichologas Borisas Hercbergas pasidalijo savo konsultacijų patirtimi

Per asmenines konsultacijas – ir tų, kurie dar ieško santykių, ir tų, kurie jau palaiko santykius, – neretai kyla opus ir iškentėtas klausimas: „Noriu vyro, kuris vystytųsi kartu su manimi.“ Po to būna pauzė ir moteris priduria: „Vyro, iš kurio galėčiau mokytis.“

Aš dažnai konsultuoju laisvas moteris, kurios yra labai galingame asmeninio vystymosi sūkuryje. Sąmoningai rašau „laisvas“, turiu galvoje viduje laisvas, nes tuo periodu jos leidžia sau susitikinėti su kuo tik nori ir dažnai pasirenka vyrus, kurie vystosi kartu su jomis. Tai štai galiu pasakyti, kad tada, kai galingo asmeninio vystymosi etapas baigiasi, kartu su juo pasitraukia ir vyras, kuris jį lydėjo.

Sukurti kokybiškus ir ilgalaikius santykius yra labai sunku. Išsaugoti tokius santykius – dar sunkiau.

Bet kokie santykiai apima mokymosi natūraliu būdu procesą. Mes paprasčiausiai neturime kito pasirinkimo. Mes mokomės sąveikos, pagarbos, meilės ir skirti ribas. Tačiau kurti santykius tam, kad partneris būtų mokytoju ar vystymosi partneriu, nedera ir yra neveiksminga.

Jeigu esate atsidūrę savo asmeninio vystymosi verpete, jums reikia dviejų skirtingų žmonių. Pirmasis reikalingas meilei, santykiams ir sąveikai. Antrasis turi būti psichologas, mokytojas ir konsultantas, kuris gaudytų jūsų „tarakonus“ ir padėtų juos dresiruoti.

Primesti antrąjį vaidmenį savo vyrui yra neteisinga ir žalinga. Visų pirma jis nėra kvalifikuotas specialistas, kuris galėtų teikti psichologinę pagalbą. Jums tektų nusivilti juo, o jis pavargtų nuo jūsų vystymosi. Antra, tai reiškia užkrauti asmeninius tikslus kitam žmogui, kuris turi savų asmeninių tikslų. Trečia, tai labai smarkiai gadintų jus supančią atmosferą, nes jūs būtumėte nusivylusi, kad jis nesupranta jūsų, o jis būtų nusivylęs, kad jaustųsi tampomas. Jis pradėtų jūsų vengti ir jums kartkartėmis meluoti.

Ką daryti?

Pirmiausia būtina išsiaiškinti su savimi, kam jums reikalingi santykiai. Siūlau panagrinėti teiginį, kad santykiai reikalingi malonumui, artimam ryšiui, bendravimui ir seksui.

Aiškiai atskirkite santykių temą nuo vystymosi ir asmeninių psichologinių krizių sprendimo temos. Vystytis reikia sau ir dėl savęs, be jokio ryšio su partneriu ir jo asmeniniais interesais. Tuo pat metu reikia ieškoti ir rasti bendrų taškų, kur jums abiem būtų įdomu. Jeigu tokių sąlyčio taškų nėra, paklauskite savęs, ar jų apskritai kada nors buvo ir kokių būtų galima surasti, netraukiant per prievartą vienam kito į savo pasaulį.

Vystykitės dėl savęs

„Aš vystysiuosi, o jis – ne, tada mes tikrai išsiskirsime.“ Tai yra populiariausia besivystančio žmogaus baimė.

Kartais žmonės išsiskiria. Tai yra natūralus procesas. Savo santykių tikrai neišgelbėsite, jeigu tempsite partnerį į raidą, kuri reikalinga jums, bet ne jam.

Jūsų asmeninis vystymas dar nereiškia neišvengiamo nuosprendžio santykiams. Tikėtina, kad kaip tik dėl jūsų vidinio vystymosi ir stiprėjančio pasitikėjimo savimi jūs suprasite, kad per daug reikalaujate iš savo partnerio – realaus arba potencialaus.

Pradėjusios labiau mylėti save, suprasite, kad jums nereikia, kad kas nors mylėtų jus stipriau už jus pačią.

Glaudžiausi ir stipriausi santykiai būna tada, kai abu žmonės pasirengę bet kuriuo momentu išsiskirti, nes gali jaustis laisvi ir turintys galimybę rinktis. Būkite laisvi savo viduje ir galėsite stebėtis dėl savo santykių kokybės.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *