Purvas vaikams nekenkia

Jūs visada susirūpinę sekate, kad vaikas neišsiterliotų? Ir dėl to nemėgstate, kad jis žaistų lauke per lietų ar po lietaus? Visada turite galvoje, kad vaiko visur tyko bakterijos ir mikrobai? Neleidžiate liestis prie kiemo kačiukų ir šuniukų, kadangi jie gali platinti infekcines ligas? Atpažinote save? Jeigu taip – laikas susimąstyti. Visiškai apsaugoti vaiko nuo „purvino didžiojo pasaulio“ – ne toks jau ir naudingas jo sveikatai dalykas. Netikite?

Kaip išorinio pasaulio mikrobai gali būti naudingi vaikui?

Pirmas dalykas – jau ankstyvoje vaikystėje ir iki lytinės brandos vaikas formuoja savo imuninę sistemą. Būtent ji saugo organizmą nuo išorės dirgiklių – bakterijų, mikrobų, parazitų ir toksinų. Tačiau imuninė sistema, kaip ir raumenys, turi būti treniruojama, kad galėtų teisingai funkcionuoti. Kad vėliau galėtų priešintis virusams, ji turi juos įveikti, o prieš tai, savaime aišku, su jais susidurti ir „susikauti“. Visa gauta informacija apie tai, kaip su kuo reikia kautis, kaupiama specialiuose „archyvuose“ ir vėliau, iškilus grėsmei, imuninė sistema atpažįsta priešą, su kuriuo susidūrė. Kuo labiau terliojasi vaikas, tuo didesniais apsisukimais dirba jo imuninė sistema – kaunasi su naujais virusais ir mikrobais. Tai reiškia, kad ateityje imunitetas bus treniruotas ir stiprus. Dėl to pasistenkite nepaversti higienos ir sterilumo kultu.

Mažylis turi būti aktyvus, leiskite jam didžiąją dalį laiko praleisti gryname ore, kur jis gali palakstyti ir paišdykauti, juk būtent taip vaikas supranta laimę. Nereikia bijoti, kad jis išsiteps. Neskiepykite kaltės jausmo dėl lauke ištepliotų drabužių. Jūs niekuo negalite pakeisti vaikui žaidimų gryname ore. Tai ypatingai svarbu per mokslo metus. Patys pagalvokite, ką reiškia sėdėti vienoje vietoje, klasėje, kai iš vidaus veržiasi energijos fontanai, norisi bėgioti ir šokinėti. Taip kad leiskite vaikui išleisti garą lauke, tai padės jam pailsėti nuo mokymo proceso.

Negalima nuvertinti ir vaikų smalsumo. Tyrinėdami namą ne vien iš vidaus, vaikas susipažįsta su pasauliu. Tokie tyrinėjimai visada vysto vaizduotę, formuoja kūrybinius, socialinius ir fizinius įgūdžius. Puikiai išsivystę fiziniai sugebėjimai pasireiškia kaip sveikas kūnas, kūrybiniai sugebėjimai vėliau padeda adaptuotis, o socialiniai sugebėjimai teigiamai veikia mąstymo procesą. Visa tai galiausiai padeda aktyviam mažyliui virsti gyvenimu besidžiaugiančių, sėkmingu ir sveiku paaugliu.

Leiskite draugiškiems gyvūnams prisiartinti prie vaiko. Jie jam nepadarys žalos, greičiau priešingai. Vaikų bendravimas su gyvūnais turi savų pranašumų. Teigiamų jausmų gyvūnams formavimasis padarys jūsų vaiką atviresniu ir labiau pasitikinčiu. Vaikui bus paprasčiau megzti pasitikėjimo kupinus santykius su kitais. Glaudūs santykiai su gyvūnais padės formuotis neverbalinio bendravimo įgūdžiams, užuojautos ir pergyvenimo jausmams.

Ir, pagaliau, kiek, jūsų manymu, svarbūs prisiminimai? Prisiminimai – tai mūsų gyvenimo momentai, formuojantys mūsų asmenybę. Kokius prisiminimus apie vaikystę norite palikti savo vaikams? Prisiminimus apie švarius ir tvarkingus drabužius? Ar apie saulėtas dienas, praleistas lauke, pilnas džiaugsmo ir nuotykių?

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti