Pykčio kontroliavimas

Juokas, džiugi nuotaika palankiai veikia žmogaus sveikatą, pailgina gyvenimą, kas jau moksliškai įrodyta. Juokas stimuliuoja gamybą tokių hormonų kaip serotoninas, dofaminas ir endorfinas. Visi jie priklauso taip vadinamiems „laimės hormonams“. Be to, juokiantis veikia diafragma, veido ir pilvo preso raumenys. Pagerėja kraujo apytaka daugelyje vidinių organų, organizmas gauna daugiau deguonies, sumažėja „streso hormono“ kiekis, vadinasi, nyksta priežastys negalavimams, susijusiems su nervų sukrėtimais.

Ne tik juokas, netgi ašaros (proto ribose) pašalina stresą, pašalina toksinus, gerina regėjimą, stiprina imunitetą, padeda normalizuoti kraujo spaudimą ir išlieti emocijas.

O štai nekontroliuojamas pyktis, kerštas ir pavydas gali labai smarkiai sutrumpinti gyvenimą. Ir susiję tai visų pirma su tuo, kad emocijos skatina kortizolo – to paties „streso hormono“ – išsiskyrimą. Nuosaiki šio hormono dozė netgi naudinga organizmui, kadangi turi gynybinį efektą, kuris padeda įveikti gyvenimiškus sunkumus, kaip ir adrenalinas. Tačiau užsitęsus nekontroliuojamai agresijai atsiranda rizika susirgti cukriniu diabetu, hipertonija ir raumenų audinių irimu. Organizme praktiškai išsiskiria nuodai, kurie sukelia daugybę susirgimų, tame tarpe ir vėžinių.

Dėl to, kad išvengtume tokių katastrofiškų pasekmių, turime mokėti teisingai tvarkytis su negatyviomis emocijomis, nerizikuodami tiek savo, tiek tų, kurie tuo momentu „pasipainiojo po ranka“ sveikata.

Kaip nusiraminti ir suimti save į rankas.

1. Jeigu likimas pateikė nemalonų siurprizą ir tai išmušė jus iš vėžių, pasistenkite atsitolinti nuo nuoskaudos šaltinio, kad atsirastų galimybė nusiraminti. Kartais tam, kad nuslopintume staigų pykčio pliūpsnį, pakanka penkių minučių tylos ir vienatvės.

2. Jeigu pokalbio tema jus erzina, pasistenkite pakeisti temą ar sėkmingai pajuokaukite.

3. Labai efektyvu streso momentu persijungti į sulėyintą gilų kvėpavimą.

4. Stenkitės kalbėti objektyviai, nepereidami į asmeniškumus. Tai, žinoma, labai sudėtinga padaryti, ypač kai pašnekovas sąmoningai provokuoja. Būkite aukščiau viso šito, mesta įniršio sekundę frazė gali labai ilgam komplikuoti santykius ir sukelti atsakomąją reakciją. Lengviau nepasidarys nei jums, nei jam, o nervinę įtampą ne taip lengva nuslopinti.

5. Jeigu kažkas jus įžeidė ar įskaudino, pasistenkte išsiaiškinti, tačiau tiktai tada, kai visiškai nusiraminsite.

6. Patikima priemonė pašalinti negatyvias emocijas – fiziniai pratimai arba muzika. Įsijunkite mėgstamą kompoziciją ir pasistenkite kurį laiką nuo visko nusišalinti.

7. Nepervarkite, dažniau kaitaliokite veiklos sritis. Išsimiegokite, dažniau pabūkite su mylimu žmogumi.

8. Stenkitės spręsti rimtus klausimnus tik būdami geros nuotaikos. Jeigu visgi nesveikuojate, esate išsekęs ir esate vos ne depresijos būsenoje, pamėginkite, jei tai įmanoma, atidėti svarbių problemų sprendimą.

9. Ieškokite pretekstų pasidžiaugti. Kartas nuo karto keiskite aplinką, neleiskite kasdieninei rutinai jus įveikti. Daugiau laiko skirkite savo norams ir artimiems žmonėms.

wwwPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAIParašykite komentarą