Reagavimas į kliūtis

Kai siekiame tikslo, reikalų ir darbų trūkumu skųstis netenka. Žinoma, visada norisi, kad viskas klostytųsi lengvai ir sklandžiai. Tačiau kaip tyčia praktiškai iškart iškyla kliūtys, kartais visiškai netikėtos. Apmaudžiausia, kad labai sunku nuspėti, kuriuo momentu prasidės sunkumai. Bandymai viską apskaičiuoti ir numatyti dažniausiai patiria nesėkmę. Ką gi daryti, kad galima būtų užbaigti pradėtą, nežiūrint į pačių įvairiausių atsitiktinumų pinkles?

Kliūtys – tai vertinga ir labai reikalinga patirtis

Viskam savo laikas. Nesklandumų priežastimi gali tapti netinkamai pasirinktas laikas pradėti darbą. Savaime aišku, labai norisi gauti trokštamą rezultatą kaip galima greičiau, dėl to kyla stipri pagunda lėkti į priekį, daug negalvojant. Kai kuriais atvejais išties reikia sukaupti visą savo ryžtą į kumštį. Tačiau ne ką mažiau svarbus ir apdairumas – be jo sunku tikėtis sėkmės. Kad kantriai sulauktume tinkamo momento aktyviems veiksmams, reikalinga ištvermė. Be to, laukimo nereikia painioti su atidėliojimu. Atidėliodamas, žmogus atsisako įgyvendinti savo ketinimus iš baimės, tingėjimo ar dėl kitų negatyvių faktorių.

Kruopštumas ir lankstumas. Net jeigu teisingai pasirinkome savo veiksmams tinkamą laiką, vis tiek ne visada klostosi sklandžiai. Atsiranda pagunda pradėti kaltinti save arba aplinkybes, o tai geruoju nesibaigs. Geriausia, ką galima padaryti – kruopščiai išnagrinėti situaciją ir pasistengti maksimaliai sutelkti dėmesį ir ištvermę. Galima pasinaudoti kitų žmonių patirtimi, jeigu yra tokia galimybė. Į ją reikia atsižvelgti, tačiau jokiu būdu ne kopijuoti aklai. Dviejų absoliučiai vienodų situacijų nebūna, dėl to būtina analizuoti konkrečias aplinkybes ir į jas orientuotis. Tam reikia treniruoti proto lankstumą, neįklimpstant į stereotipų pelkę.

Patirtis, nepaisant baimės. Būtina tarti gerą žodį apie kliūtis. Jos suteikia puikią galimybę augti ir gauti reikalingą patirtį. Kartais jos padeda sugrįžti iš klaidingai pasirinkto kelio į teisingą. Prieš pradedant kovoti su iškilusiomis kliūtimis, verta pagalvoti, ar reikia tai daryti. O jeigu visgi reikia, tai būtų ne pro šalį apsidairyti aplinkui. Dažniausiai kažkur visai šalia galite atrasti duris, kurias atidaryti visai nesunku.

Ir, pagaliau, kliūtys padeda pažvelgti savo baimėmis į akis. Kruopščiai paanalizavus situaciją, visi nepagrįsti būgštavimai pradeda pamažu sklaidytis. Tačiau iš pradžių reikia juos aptikti, o tai padaryti galima tik tada, kai jie pradeda kliudyti veiklai. Nereikia to bijoti – geriau veikti nepaisant savo baisių fantazijų. Tada gautas rezultatas bus dvigubai vertingesnis. Juk jūs ne tik įgyvendinsite numatytus planus, bet ir įveiksite silpnybes. O tai labai svarbu.

Šaltinis