Santykių stadijos, iš kurių tik tris pajėgia įveikti dauguma porų

Atrodytų viskas labai paprasta – susirandi savo puselę, stipriai į ją įsikimbi ir nugyveni laimingą gyvenimą. Tik kodėl gi tuomet išsiskiria vos ne kas antra pora? Žmonės baigia santykius, kai nusivilia vienas kitu, kai nesupranta, jog sudėtingi jausmai gali tapti dar vienu šansu susipažinti su žymiai gilesne ir tikresne meile.

Egzistuoja penkios meilės stadijos, kurių žinojimas gali padėti ateityje atsikratyti daugybės problemų.

Pirmoji stadija – aistra ir žaismingumas. Sutinki svajonių žmogų, į kurį šviesos greičiu įsimyli.  Pačioje ankstyviausioje stadijoje viską valdo hormonai. Judu flirtuojate, daug juokiatės ir jaučiate drugelių plazdėjimą pilve. Daugeliui tai pats mėgstamiausias santykių etapas, kadangi yra labai lengvas, paprastas ir neįpareigojantis. Ne veltui jį vadina medaus mėnesiu.

Antroji stadija – situacija rimtėja. Ateina antrasis etapas ir judu vis dar esate nuostabi pora. Kaip ir anksčiau einate drauge vakarieniauti, vaikštote apsikabinę, laikotės susiėmę už rankų, tačiau kažkas jau pasikeitė. Galbūt pakeitėte gyvenamą vietą, paėmėte būsto kreditą, susituokėte. Galbūt jau turite vaiką arba jo laukiatės. Visa medaus mėnesio beprotybė pamažu atslūgsta. Seksu užsiimate žymiai ramiau ir jausmingiau, be to, kartais jis gali būti labai greitas, kol vaikai nemato. Pečius užgula begalė įvairiausių rūpesčių: išlaidos maistui, būstui, auklei. Sveiki atvykę į atsakomybės zoną.

Trečioji stadija – kas atsitiko? Gyvenimas tartum bėga pro šalį, palikdamas tave kelkraštyje. Kažkas iš draugų išvažiavo gyventi į Tailandą, kiti suranda laiko vakarėliams per išeigines, nors irgi turi vaikų, o tu kiekvieną vakarą užbaigi namų tvarkymu, skalbimu, vakarienės gaminimu ir griūni į lovą kaip negyvas. Susidaro įspūdis, kad partneriui visa tai savaime suprantamas dalykas. Kur dingo aistringi bučiniai ir apkabinimai? Trečioji stadija verčia užduoti klausimą: kur pradingo meilės jausmas?

Kas atsitiko? Kada tu nustojai jaustis įsimylėjusi/įsimylėjęs? Šioje stadijoje daug žmonių pradeda jausti pasipiktinimą ir sprendžia klausimą: ar jaustųsi jis laimingesnis, jei būtų likęs vienas ar būtų pasirinkęs kitą kelią? Visos iliuzijos jau seniai išsisklaidė. Pagaunate save vis dažniau barantis. Pernelyg daug sąskaitų susikaupė, pernelyg daug problemų su vaikais. O tau viso labo norisi, kad viskas kuo greičiau pasibaigtų. Ir daugelis nutaria užbaigti.

Ketvirtoji stadija – nulipti nuo pjedestalo. Jeigu įveikėte labai sunką trečiąją stadiją, būsite dosniai apdovanoti. Dabar judu su partneriu lėtai nulipsite nuo pjedestalų, ant kurių vienas kitą užkėlėte santykių pradžioje. Tapsite realiais žmonėmis, o ne išsigalvotais dievais ir deivėmis. Ateis supratimas, kad tavo puselė turi savų svajonių ir problemų, lygiai taip pat, kaip ir tu. Trečioji stadija išplukdo į paviršių visus nusivylimus, kuriuos tau sukėlė šie santykiai, o ketvirtoji moko įveikti išbandymus.

Judu su partneriu išmoksite dirbti kaip viena komanda. Štai čia ir prasideda tikroji meilė, o ne vien aistra, iliuzinė meilė ar santykių išsaugojimas vardan vaikų. Prasideda meilė, pagrįsta tikruoju vienas kito supratimu ir priėmimu.

Penktoji stadija – darbas komandoje. Dabar, išsiaiškinę vienas kito stiprias ir silpnas puses, judu galite įveikti bet kokias kliūtis. Kad ir kuo užsiimtumėte, galite suvienyti pastangas ir darbuotis petys į petį. Jūsų hobiai gali būti visiškai priešingi, tačiau turi būti ir bendrų reikalų ar projektų.

Neleiskite santykiams sustingti ir įstrigti. Kiekviena stadija – tai proga geriau vienas kitą suprasti ir dar stipriau pamilti. Meilė bus nuostabi, tačiau anaiptol ne ideali. Stipriau laikykitės vienas kito ir ji išliks su jumis iki galo.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…