Santykių testas. Kas jūs esate savo vyrui?

Originalas

Sužinoti, kokie jūsų santykiai ir ką jūs reiškiate savo vyrui, visai nesunku. Pagal psichologinę teoriją, kad tiek vyrai, tiek moterys turi nesąmoningą priešingos lyties pusę, tų variantų gali būti tik trys: moteris, duktė ir motina.

Pirmasis pavadinimus mūsų vidinei priešingos lyties daliai – Animus ir Anima – sugalvojo K. G. Jungas. Animus – nesąmoningų vyriškų savybių ir potencialų rinkinys moters pasąmonėje, o Anima – vyriškos pasąmonės moteriškoji pusė. Brandus suaugęs žmogus turi būti vientisas. Kai kuri nors jo kūno dalis neišvystyta, jis nesąmoningai ieško kito žmogaus, kuris galėtų kompensuoti tą trūkumą.

Dabar pabandykite nustatyti, koks yra jūsų vaidmuo santykiuose su partneriu.

I variantas. Duktė

Moteris savo vyrui yra savotiška „duktė“, o jis jai –„ tėvas“. Jų santykiai yra vaiko-tėvo tipo. Iš savo „tėtušio“ ji laukia besąlygiškos meilės, globos, rūpinimosi, apsaugos – viso to, ko vaikystėje pakankamai negavo iš savo tėvo. To, ko ji savarankiškai sau duoti negali. Kodėl? Mat jos „vidinis vyras“ (Animus) nėra išsivystęs, vietoj jo viešpatauja hipertrofuotas „vidinis vaikas“.

Aktyvus „vaikas“ padaro moterį santykių pradžioje labai patrauklią vyrui. Ji būna emocionali, nuoširdi, patikli. Jam kyla noras ją globoti ir saugoti. Būtent tai ir įvyksta bendravimo pradžioje.

Tokia padėtis moteriai labai patinka. Ji galvoja: „Kaip man pasisekė sutikti tokį vyrą, kuris taip rūpinasi manimi!“

Po kurio laiko vyras pavargsta būti „tėvu“ savo moteriai. Jis pats ima trokšti, kad kas nors juo pasirūpintų. Santykių pokyčiai negali patikti moteriai. „Kas su juo pasidarė? Gal nebemyli manęs?“ Tada ji arba susitaiko su nemalonia padėtimi, arba išeina ieškoti kito „tėtušio“.

II variantas. Rūpestinga motina

Moteris savo vyrui atlieka motinos vaidmenį, o jis jai yra tarsi vaikas. Jų santykiai yra vaiko-motinos tipo.

Nemažai vyrų iš pat pradžių ieško sau „mamyčių“. Suranda ir gyvena be rūpesčių.

Tokie vyrai turi savyje aktyvų „vidinį vaiką“, kuris užgožia silpną ir neišsivysčiusį „suaugusį vyrą“ jų viduje. O moterys turi stiprių motinos savybių. Jų „suaugusios moters“ dalis (Anima) taip pat būna labai silpna ir neišsivysčiusi.

Tokias poras lengva atpažinti iš jų pokalbių. Moteris kalba vadovaujančiu tonu, nuolat komanduoja, nurodinėja. Jos tonas labai primena griežtą mokytoją, kuri kalbasi su nepaklusniu mokiniu.

Tokios moterys paprastai pačios nesuvokia, kad atlieka motinos vaidmenį.

III variantas. Moteris

Ji savo vyrui yra moteris, o jis jai – vyras. Jų santykiai yra draugiški, partneriški.

Jos „vidinė moteris“ yra aktyvi. Jo „vidinis vyras“ – taip pat. Be to, vyro Anima yra gerai išsivysčiusi. Jis moka rūpintis ir mylėti.

Tą patį galima pasakyti ir apie jos „vidinį vyrą“ (Animus). Ji moka rūpintis ir mylėti.

Abu partneriai, turintys išvystytas ir stiprias priešingos lyties dalis, užmezga santykius ne tam, kad gautų iš kito tai, ko jiems patiems trūksta, o tam, kad duotų.

Patys spręskite, kuris variantas jums labiausiai priimtinas.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…