Santykiuose svarbiausia santykiai

Viskas, kas tik egzistuoja šiame pasaulyje, yra santykiai.

Didelių pinigų troškimas iš esmės irgi santykiai. Kam reikalingi milijonai, jei neturi su kuo jais dalintis?

Štai taip ir tėvų-vaikų santykiuose svarbiausias dalykas yra – santykiai.

Vaikas atsinešė namo prastą įvertinimą – taip, jis ne šaunuolis, tačiau tai dar ne pagrindas atimti iš jo meilę. Susipešė vaikų aikštelėje, įskaudino kaimynų mergaitę – taip, negerai, tačiau tai ne pagrindas tėvams atstumti vaiką.

Tėvams kartais būna gėda dėl vaiko, gėda, kad lauke, žmonėse jis kelia isterijas, atiminėja svetimus žaislus, savais nesidalina. Ir labai norisi atstumti šią gėdą, įsikūnijusią vaiko asmenyje, gėdą už jo „blogą“ elgesį.

Darome mes tai įvairiai. Pasakome mažajam, koks jis „blogas“ ir atimame žaislą, atiduodami kitam vaikui, atseit – „mokykis dalintis“. Dabar mums jau nebus gėda prieš kitus žmones, o savas vaikas liks su savais pergyvenimais. Esminis klausimas – kieno pergyvenimai svarbesni?

Šeima – tai pirminė socialinė erdvė vaikui iki maždaug 6 metų. Kaip jis šioje erdvėje jausis – įtakos visus jo tolimesnius socialinius santykius. Ir jeigu artimas ir pats brangiausias žmogus – mama ir tėvas – išduoda, tai ko galima laukti iš pasaulio – svetimo ir nesaugaus?

Santykiai su artimais suaugusiais vaikui – gyvybės ir mirties klausimas. Svarbesnių santykių jo gyvenime nėra, kad ir kaip jis vėliau mylėtų savo išrinktąjį ar savo paties vaikus, viso to negalima net lyginti su tais giliais jausmais, kuriuos vaikas jaučia tėvams – žmonėms, kurie tiesiogine prasme palaiko jo gyvybę.

Tai, ką jūs, kaip milžiniškos vaiko meilės objektas, transliuojate jam, su tuo jis išeis į savarankišką gyvenimą ir būtent tai jis vėliau sugrąžins jums patiems.

Išeitis?

Nusivylimų gyvenime išvengti neįmanoma ir ne visada gyvenimas duos tai, ko labai norisi, ypač jeigu tai, ko labai norisi, kažkam jau priklauso. Tačiau mes galime būti šalia ir padėti susidoroti su sunkiais pergyvenimais. Mažylis verkia dėl svetimos mašinytės? Padėkite jam pergyventi nusivylimą, apkabinkite, pagailėkite, būkite šalia. Jūsų vaikui tai ne šiaip mašinytė. Tai kaip jums patiems – ilgai lauktas paaukštinimas darbe, ar namas, kurį norisi nusipirkti, kaip atlyginimas, kurį norisi gauti.

Labai svarbu išmokyti vaiką susidoroti su stipriais pergyvenimais.

Svarbiausia bet kokioje situacijoje, kad ir kokia nepatogi ar gėdinga ji jums, tėvams, atrodytų, kad ir koks bebūtų nemalonus vaiko elgesys, kad ir kaip jis neatitiktų jūsų lūkesčių, svarbiausia yra JŪSŲ SANTYKIAI SU VAIKU.

Pabaigai verta pabrėžti, kad visa tai, kas čia buvo parašyta apie tėvų ir vaikų santykius, tinka ir bet kokiems kitiems santykiams tarp suaugusių žmonių.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kodėl brandūs vyrai renkasi jaunesnes?

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba vyrai. Kas jau kas, o jie tikrai turi ką pasakyti apie tai, kodėl, likę vieni ir sulaukę maždaug 40 metų, jau turėdami pakankamai patirties bei neblogai susitvarkę materialią gyvenimo pusę, renkasi į gyvenimo drauges jaunas moteris ar…

Kokias paslaptis protingiausia pasilaikyti sau

Originalas Sakoma, kad jeigu paslaptį sužino vienas žmogus, ji tampa vieša. O kaip maga pasidalyti su kuo nors savo paslaptimi ir kaip dažnai išsipasakojame tada, kai nereikėtų to daryti! Štai keli paslapčių variantai, kai tikrai verčiau derėtų nutylėti. 1. Praeities šešėliai Kiekvienas žmogus turi teisę klysti. Jei sužinotumėte, kad kuris…

Šviesi galva

Originalas Šviesių galvų – tikrąja šio žodžio prasme šviesių – mažai. Be abejo, yra žmonių, pavyzdžiui, mokslo sferoje, kurie racionaliai, aiškiai mąsto apie daugelį dalykų. Tačiau šitas mokslinis aiškumas yra grįstas abstrakčiomis sąvokomis. Visi dalykai, apie kuriuos tik ima kalbėti kuris nors mokslas, įgauna abstraktų pobūdį, o abstrakčios sąvokos visada…

Teisingų santykių nesukursime su neteisingu žmogumi

Tai skamba pakankamai žiauriai, tačiau kai kuriems žmonėms ir kai kuriems santykiams paprasčiausiai nelemta tapti mūsų gyvenimo dalimi. Neturi reikšmės, kaip stipriai stengsimės ir kiek daug nuveiksime tų žmonių ir santykių labui. Judu su šiuo žmogumi galite būti paprasčiausiai nesuderinami ir jums nelemta būti drauge. Visi turėjome santykių, dėl kurių…

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

Originalas Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi…