Savas žmogus

Neseniai susimąsčiau, kaip atpažinti savą žmogų. Pirmas dalykas, šovęs į galvą – džiaugsmas. Visi įsimylėjėliai iš pradžių jaučia euforiją, taip veikia meilės hormonai. Džiaugsmas, kad sutikai žmogų, džiaugsmas, kad tas žmogus gyvena šioje planetoje. Kad jis štai toks ir ne kitoks: su visais savo bruožais, sugebėjimais, charakteriu. Džiaugiesi ne vien dėl savęs: „Kaip man su juo gera“. Džiaugiesi pačiu faktu, kad šis žmogus apskritai gyvena.

Su savu žmogumi norisi būti kartu, tačiau tu nesi prisirišęs prie šio buvimo. Tau gerai tada, kada gerai jam. Net jeigu neįmanoma ir nesigauna būti drauge, tu vis tiek laimingas, kad tas žmogus yra.

Su savu žmogumi jautiesi priimtas, pripažintas – šių jausmų galbūt iki šiol apskritai dar nejautei gyvenime. Tave priima su visais „tarakonais“ – pykstantį, kartais ne visai gražų, kartais nelabai protingą, gėdoje ir egoizme, žodžiu – gyvą ir netobulą žmogų. Tačiau savas žmogus – ne kankinys, iš meilės jis visada pasakys, kur suklydai, kur esi neteisus, kur įskaudinai.

Su savu žmogumi išaugi kaip asmenybė. Vystaisi iškart keliomis kryptimis. Su savu žmogumi plačiau atsiveria tavo sugebėjimai, aiškiau susiformuoja tikslai ir planai, sparčiau kopiama profesionalumo laiptais, išsiplečia interesų ir pomėgių sferos. Su savu žmogumi jautiesi pilnavertis, pasitikintis.

Su savu žmogumi ramu. Tai nereiškia, kad nebūna barnių ir konfliktų, tai reiškia, kad esama gilaus ramybės jausmo, tartum širdis pagaliau susirado jaukius namus. Konfliktai neišskiria, nepriverčia susvetimėti, jie padeda partneriams tobulinti savo asmenybes ir bendrus santykius.

Su savais žmonėmis niekas nežaidžia įprastų vyriškų/moteriškų žaidimų netgi susipažinimo periodu. Flirtas, koketavimas – taip. Manipuliacijos, skaudinimas, konkurencija – ne. Bendraujama kaip lygus su lygiu.

Su savu žmogumi auga sąmoningumas. Subtiliau jaučiame, gyvenimas darosi ryškesnis. Geriau suprantame save, atsiskleidžia tai, kas skaudino, ko iki šiol nesuvokėme. Geriau suprantame ir partnerį su visomis jo traumomis. Priėmimas ir pripažinimas atsiliepia ir patirčiai, ir tiems sunkiems momentams, kuriuos teko išgyventi. Žmonės tokioje poroje kažkuria prasme gydo vienas kitą.

Sutikti savo žmogų – didžiulė laimė ir didžiulis išbandymas. Kad gautume iš kito žmogaus viską, kas čia aprašyta, iš pradžių reikia išmokti pačiam visa tai duoti. Priešingu atveju, kad ir kaip norėtųsi šio susitikimo, tu būsi jam nepasirengęs. Šis susitikimas apnuogins tavo įprastas gyvenimiškas schemas ir elgesio modelius ir pareikalaus pakeisti įsišaknijusius įsitikinimus ir įpročius. Tačiau laimė, kurią suteikia santykiai su savu žmogumi, tikrai verta šio sunkaus dvasinio darbo.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…

Vyrai moteriškėja dėl moterų

Originalas Ji – daug pasiekusi verslininkė. Jis augina vaikus, tvarko namus, ruošia valgyti ir dėl karjeros nesuka galvos. Ar tokia šeima gali būti laiminga? Psichoterapeutė Lina Vėželienė įsitikinusi – net ir pats garbingiausias postas moteriai laimės nesuteiks. Ji kankinsis nesuprasdama, kodėl būdama tokia protinga ir daug pasiekusi, turi gyventi su…