Šeimos scenarijaus įtaka asmeniniam gyvenimui

Vaikas iš šeimos perima tradicijas, lūkesčius, šablonus, kuriuos naudoja visą savo gyvenimą ir perduoda saviems vaikams. Šiuose šablonuose iš anksto užprogramuota kas yra gerai, ir kas – blogai, kaip galima elgtis, o kaip – negalima.

Šeimos scenarijai ir mitai lemia sėkmingas giminės išlikimo strategijas, dėl to labai giliai įsišaknija sąmonėje. Jie veikia netgi tada, kai išgyvenimui niekas negresia ir gali visiškai netikri sprendžiant tas problemas, su kuriomis susiduria eilinė šeimos karta. Dėl to neretai kyla šeimyninės problemos.

Pateikiame psichologo patarimus, kaip įtakoti savo pačių įsitikinimus.

Neretai šeimos scenarijų šablonai gali negatyviai įtakoti šeimą, santuoką, apskritai likimą. Kad išspręstume šią problemą, reikia suvokti, kokie būtent įsitikinimai trukdo kurti laimingą gyvenimą.

Yra būdas nustatyti kai kuriuos iš jų:

· Pasirinkite laiką, kai jums niekas netrukdys ir ant popieriaus lapo surašykite svarbiausių įsitikinimų ir nuostatų, kuriomis vadovaujatės gyvenime, sąrašą.

· Šalia kiekvieno naujo sąrašo punkto patašykite, ką gaunate iš tos nuostatos – kuo ji trukdo ir kuo padeda gyventi.

· Nuspręskite patys sau, kiek yra naudinga toji nuostata. Jeigu ji jus pančioja kažkurioje gyvenimo srityje, pagalvokite, kaip ją galima būtų pakeisti, kad ištaisytumėte situaciją.

· Jeigu nepavyksta kiekvienos nuostatos padaryti naudinga, pasistenkite pakeisti ją taip, kad ji bent jau negadintų gyvenimo.

Šeima vaikui suformuoja vertybių sistemą, tačiau ne visos vertybės yra naudingos sekančios kartos suaugusiam gyvenimui. Jūs galite susikurti savą vertybių sistemą, kuri skirsis nuo visos šeimos sistemos ir geriau tiks jūsų sėkmingiems santykiams su sutuoktiniu.

Ką daryti, jeigu šeimos scenarijai visiškai skirtingi?

Žmonės su skirtingais šeimos scenarijais gali visiškai skirtingai įsivaizduoti, kas yra svarbu santykiuose. Pavyzdžiui, jeigu vyrams svarbesnis seksualinis pasitenkinimas ir moters jam rodoma pagarba, tai moterims labiau reikalingas švelnumas, romantika ir finansinis stabilumas.

Nebūna absoliučiai nesuderinamų savo charakteriais žmonių, o skiriamasi dėl to, kad sutuoktiniai nesupranta vienas kito poreikių ir negali jų patenkinti. Dėl ko prasideda barniai ir susvetimėjimas.

Įpročių skirtumai gali būti ne tik priešais, bet ir sąjungininkais santuokoje. Svarbiausia – teisingai suprasti, ko partneriai laukai vienas iš kito.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti